Avalon » Serie komiksowe » Fallen Son - The Death Of Captain America » Fallen Son - The Death Of Captain America #2

Fallen Son - The Death Of Captain America #2

Postacie
Zapowiedź

Druzgocący koniec Wojny Domowej wywołał skrajnie różne reakcje na Mighty Avengers i New Avengers. Jeśli wydawało Ci się, że bohaterowie zostali podzieleni podczas wojny, to poczekaj aż zobaczysz jej następstwa. Dwie drużyny w jednym komiksie!

Cytat

Cage: "You ready to do that thing, Thing? Heh. Thing Thing."
Thing: "Y'know, Cage, I liked you better with the open yellow shirt and that tiara on yer afro."

Streszczenie

Quinjet z grupą Mighty Avengers na pokładzie zbliża się do wybrzeży stanu Maine. Satelity wykryły, że Tiger Shark zbliża się do tego miejsca wraz z kilkoma potworami morskimi, które kontroluje prawdopodobnie za pomocą tzw. Rogu Gabriela, a ponieważ znajdują się tam tajne wyrzutnie rakiet balistycznych, placówka wymaga szczególnej ochrony. Ms. Marvel dodaje też, że Namor zignorował ich prośby o pomoc, a Iron Man nie dołączy do nich, bo ma inne rzeczy na głowie. Tony pojawia się jednak jako hologram i wyjaśnia, że zatrzymało go nagłe pojawienie się Wolverine'a na Helicarrierze [poprzedni numer - Gil], w czym podejrzewa współudział Stephena Strange i zastanawia się, jak wybrnąć z sytuacji. Ares stwierdza, że obu potraktowałby toporem, ale Iron Man przypomina, że do niedawna byli po tej samej stronie. Carol dla odmiany przypomina, że zgodnie z prawem powinien ich aresztować, a Ares popiera ją mówiąc, że sami wybrali stronę konfliktu. Rozmowę przerywa Black Widow, która zauważyła coś za oknem.


W tym samym czasie, Ben Grimm staje przed drzwiami sanktuarium doktora Strange. Widząc szyld zwiastujący rychłe powstanie kawiarni Starbucks wyraża nadzieje, że nie padł ofiarą głupiego żartu i próbuje odczytać tajne hasło, które ma otworzyć mu drzwi. Ponieważ nie daje sobie z tym rady, zaczyna się dobijać i w końcu zostaje wpuszczony przez Wonga. Ponieważ Strange jest teraz na obszarze astralnym, Wong prowadzi go na pokoje i oferuje drinka. Czekają już na niego inni członkowie New Avengers. Cage wyraźnie nie może się doczekać rozgrywki, ale Spider-Man siedzi na ścianie w kącie w grobowym nastroju, a zapytany stwierdza, że wciąż nie może się otrząsnąć po niedawnej tragedii. Ben doskonale go rozumie, ale wie też, że nic skuteczniej nie oderwie od tego jego myśli, niż dobry pokerek.


Tiger Shark wyłania się z oceanu, wraz ze stadem morskich potworów. Carol rozkazuje swojej drużynie zatrzymać bestie, podczas gdy sama rusza na ich pana i nie żałuje mu ciosów. Stając oko w oko ze stworem podobnym do dinozaura, Natasha stwierdza, że przydałby się teraz Sentry, ale Janet przypomina, że Bob ma wizytę u psychiatry, więc lepiej mu nie przeszkadzać. Obok, Ares nieźle radzi sobie z przerośniętą ośmiornicą, a Wonder Man zmusza ogromnego wieloryba z nogami do odwrotu.


Thing rozpoczyna pierwsze rozdanie od gróźb, że puści przeciwników z torbami, ale oni raczej się nie przejmują. Cage jest zbyt pewny siebie, Danny nie musi przejmować się drobnymi, Peter wygląda jakby nic do niego nie docierało, a Jessica po prostu chce się wreszcie czymś zająć. Ben pyta ją, czy zamierza grać w masce, a ona odpowiada, że skoro Spidey może to ona też. Ponieważ Grimm wspomina, że trudno jej zaufać po tym, ile razy zmieniała strony i pracowała dla Hydry, Jessica zamierza mu przywalić, ale Peter uspokaja ją mówiąc, że Ben specjalnie chce ją wyprowadzić z równowagi. Ale skoro padła zgoda na grę w maskach, Iron Fist też zakłada swoją, żeby móc lepiej blefować. Ben protestuje, ale Cage ucisza go i każe rozdawać.


Tiger Shark próbuje walczyć z Carol i krzyczy przy tym, że jeśli pokona Avengers zostanie wreszcie doceniony. Ona wprost nie może uwierzyć, jak płytkie są jego pobudki. Obok, Wonder Man zostaje połknięty przez wieloryba, więc Wasp rusza mu na pomoc. Strzał w oko zmusza potwora do otwarcia paszczy, dzięki czemu Simon uwalnia się. Teraz to zostawiona sam na sam z jaszczurem Natasha ma problem, bo potwór próbuje ją zdeptać. W ostatniej chwili pojawia się jednak Sentry, który chwyta go za ogon i odrzuca daleko od brzegu. Black Widow dziękuje mu, że pojawił się w samą porę, ale zauważa też, że terapeuta zdziera z niego, każąc płacić za niepełne godziny sesji. Jej uwagę zwraca jednak widok Carol, okładającej wściekle Tiger Sharka i krzyczącej przy tym, że jest ignorantem i idiotą. Całą bijatykę przerywa Głos Rogu Gabriela, który trafił teraz w ręce Namora. Władca Atlantydy oświadcza, że ten dźwięk zmusi potwory do odwrotu, a sam podnosi nieprzytomnego Tiger Sharka, który leży u stóp Miss Marvel. Pyta, co chciała osiągnąć, wyładowując na nim swoją wściekłość i co oni wszyscy chcieli osiągnąć, masakrując bezmyślne i zagubione morskie stwory. Sam odpowiada sobie na to pytanie mówiąc, że przez to nie poczują się lepiej po śmierci Kapitana, ale Carol twierdzi, że jest ostatnią osobą, która może ich pouczać. Namor oddala się więc z nieprzytomnym złoczyńcą oświadczając, że zostanie on osądzony według praw Atlantydy za kradzież Rogu Gabriela. Dodaje jednak, że jeśli ukryte na wybrzeżu rakiety wycelowane są w Atlantydę, wtedy poznają co znaczy jego gniew. Zapada posępne milczenie, które przerywa Ares stwierdzeniem, że wygrali bitwę i tylko to się liczy.


Spider-Man spogląda na puste krzesło obok siebie i pyta, czy w ogóle nie zamierzają rozmawiać o śmierci Kapitana. Pozostali ignorują pytanie, zajmując się grą, więc Peter postanawia spasować i schować głowę w dłoniach. Przez pokój przechodzą akurat członkowie Young Avengers, którzy oświadczają, że wybierają się na rutynowy patrol. Cage próbuje im zabronić, ale Patriot nie zamierza go posłuchać, za co o mało nie obrywa, a ratuje go tylko fakt, że Danny przekonuje partnera, aby odpuścił. Po chwili zjawia się Wolverine, który zostaje zaroszony do gry, więc chętnie się przyłącza. Spidey zwraca mu jednak uwagę, żeby nie zajmował miejsca Steve'a, na co Logan odpowiada, że nie będzie mu już potrzebne. Mówi, że widział ciało i gadał z Iron Manem, więc jest pewien, ze to nie żaden klon ani robot, ale prawdziwy Captain America zginął. Spider-Man nie chce jednak przyjąć tego do wiadomości i z wściekłością rzuca nim o ścianę. Wolverine odruchowo wysuwa pazury, więc Thing natychmiast ich rozdziela. Mówi, że sam dobrze wie co czują, ale wściekanie się i bijatyki miedzy sobą nie zmienią faktu, że Steve nie żyje. Peter oświadcza, że wraca do domu i wychodzi z pokoju. Logan proponuje, że pójdzie za nim, aby upewnić się, że dotrze tam w jednym kawałku. Cage popiera ten pomysł, a kiedy Ben pyta, co teraz, każe mu się zamknąć i grać dalej.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Fallen Son - The Death Of Captain America #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.