Avalon » Serie komiksowe » Wolverine: Origins » Wolverine: Origins #14

Wolverine: Origins #14

Wolverine: Origins #14

"SWIFT AND TERRIBLE" Part 4 of 5

Postacie
Zapowiedź

Historia Cybera zostaje odkryta. To właśnie do niego zwraca się Wolverine po pomoc w walce z wyjątkowo niebezpiecznym przeciwnikiem. Jakie rezultaty na przyszłość przyniesie to spotkanie?

Cytat

Silas Burr: "And those dock workers that we skinned alive, out at the lancaster farm? That was pretty fun, too, right?"

Streszczenie

Bruksela, sejf miejscowego banku. Cyber i Daken stają naprzeciwko siebie. Obok nieprzytomny Logan leży w rosnącej pod nim kałuży krwi. Daken i Cyber nie zważając na Wolverine'a skaczą sobie do gardeł. Obaj mają do siebie wiele zaszłości i nareszcie pojawiła się okazja, by wyrównać rachunki. Pojedynek trwa w najlepsze, zaś Logan po chwili powoli zaczyna odzyskiwać świadomość. Niedaleko siebie zauważa leżący na podłodze karbonowy syntezator. Słyszy też, jak Cyber nazywa Dakena swoim uczniem. Ponieważ ciało Cybera powleczone jest adamantium, Daken nie może wyrządzić swemu przeciwnikowi większej krzywdy. Tylko, że Daken nie zamierza krzywdzić Cybera. On go chce po prostu zabić. Nie jest to jednak takie proste, jak się chłopakowi wydawało. Przed nieuchronnym losem z rąk Cybera ratuje go Logan. Więżąc w zapaśniczym uścisku swego adwersarza każe synowi zadać ostateczny cios. Ten nie czując jakichkolwiek zobowiązań wobec biologicznego rodzica niespiesznie oddala się z pola walki. Cyber i Logan zostają sami. Teraz Milo bez skrupułów przystępuje do natarcia. Walcząc z Dakenem starał się uważać, by zbytnio go nie poturbować, gdyż w przeciwieństwie do ojca nie posiada on adamantowego szkieletu. Teraz za to będzie mógł wyżyć się za wszystkie czasy, co też ochoczo czyni. Wynik pojedynku wydaje się być oczywisty do przewidzenia. Niespodziewanie jednak Cyber zauważa u siebie problemy sercowe, które to uniemożliwiają mu kontynuowanie pojedynku.

Posterunek policji. Prowadzący śledztwo w sprawie morderstwa w rodzinie Gundersonów oficerowie dowiadują się, że podejrzewany o dokonanie przestępstwa syn tragicznie zmarłego ma kłopoty sercowe. Wskazują na to znalezione podczas wizji lokalnej leki. Policjanci postanawiają sprawdzić miejscowy szpital, czy przypadkiem Milo nie był tam leczony.

Tymczasem walka Logana z Cyberem, dzięki problemom zdrowotnym tego drugiego, przybiera korzystny dla Wolverine'a obrót. Ten jednak w ostatniej chwili cofa się przed zadaniem decydującego ciosu. Pomaga wstać Milo i schodzi z nim do kanałów, gdzie przywiązuje go grubym łańcuchem do rury ściekowej. Tam w zamian za życie każe mu opowiedzieć trochę o sobie. Cyber przystaje na tę propozycję i opowiada Loganowi o procesie, który miał miejsce latem 1912 roku w Sioux City w stanie Iowa, a w którym zasiadł na ławie jako oskarżony. Oskarżony o wyjątkowo ciężkie zbrodnie. Silas Burr pracując jako agent dokonał wielu wyjątkowo brutalnych morderstw. Jak sam tłumaczył, na tym polegała jego praca. Sąd jednak w oparciu o zeznania świadków i jego współpracowników nie znalazł dla niego jakichkolwiek okoliczności łagodzących. Jednak obecni na sali uczestnicy zbrodni Silasa nie mogli znieść jego skłonności do zwierzeń, w których nie pomijał żadnych nazwisk. Jeden z jego byłych towarzyszy chcąc go uciszyć próbował zastrzelić Burra na sali sądowej. Jednak jedyną osobą, która wtedy zginęła, był obrońca Silasa. Sam oskarżony został skuty i przetransportowany do więzienia, gdzie zgodnie z orzeczeniem sądu miał zostać wykonany na nim wyrok śmierci przez powieszenie. Zamiast jednak do celi strażnik prowadzi go wprost do wyjścia, gdzie czeka już na nich podstawiona furgonetka. Logan od razu domyśla się, że strażnikiem tym był Sabretooth. Samochód wywiózł ich za miasto na jakąś pilnie strzeżoną farmę. Tam Silas poznał człowieka odpowiedzialnego za swoje wyswobodzenie. Ten niepozorny mężczyzna sam siebie nazywał Hudson. Dalszą spowiedź przerywa widoczne pogorszenie stanu zdrowia Cybera. Bez zabiegu się nie obędzie. Silas zna w Hadze jednego fachowca, który zna się na egzotycznych metalach i być może będzie im w stanie pomóc. Chcąc nie chcąc, Logan uwalnia Cybera, chowa za paskiem karbonowy syntezator i obaj wspólnie wyruszają w poszukiwaniu tego specjalisty.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

Wolverine: Origins #14

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.