Avalon » Serie komiksowe » Ultimate X-Men » Ultimate X-Men #82

Ultimate X-Men #82

Ultimate X-Men #82

"The Underneath" - part 1

Postacie
Zapowiedź

Po odrzuceniu przez X-Men, Nightcrawler zaczyna żyć na własny rachunek. Prześladowany z powodu swojego nietypowego wyglądu zewnętrznego szuka schronienia w podmiejskich kanałach, gdzie znajduje się bezpieczna przystań dla mutantów zwana Podziemiem, która jest jednocześnie domem Morlocków.

Cytat

Callisto: "That's Sparks over there-- she's the one providing us with all this clean, efficient mutant electricity. Only downside is that we sleep when she sleeps-- or else we sit in the dark."

Streszczenie

Nightcrawler nareszcie odnalazł miejsce zamieszkania Morlocków. Nie spodziewał się tylko, że ta społeczność jest aż tak liczna i że zbudowali oni tak gigantyczne podziemne miasto w kanałach Nowego Jorku. Kurt witany jest przez kobietę z przepaską na prawym oku, która przedstawia się jako Callisto. Oprowadza ona Wagnera i wyjaśnia, iż Morlockowie są samowystarczalni - sami produkują energię [tym zajmuje się akurat dziewczyna o imieniu Sparks - maSSive], sami szyją ubrania i posiadają ogrody dostarczające im pożywienia. Nightcrawler chciałby się do nich przyłączyć, lecz najpierw musi udowodnić swoją przydatność w walce, jako że celem Morlocków jest stworzenie silnej armii. Callisto atakuje Kurta kopniakiem w brzuch, a następnie wystawia go Calibanowi. Wyrównana walka trwa przez dłuższą chwilę, co bardzo rozzłoszcza tego drugiego. Rośnie on do niebotycznych rozmiarów i po chwili jest w stanie bez problemu pochwycić Wagnera swoją dłonią, jednak były X-Man wybawia się z opresji dzięki teleportacji. Wówczas walkę przerywa mutant o imieniu Sunder, który jest przywódcą Morlocków. Oznajmia on, że Nightcrawler sprawdził się doskonale i że od tej chwili jest jednym z nich - członkiem Armii Podziemia. Świadkami całej sytuacji jest tłum Morlocków, a wśród nich pewien tajemniczy osobnik.

Instytut. Jean nie może uwierzyć, że Scott zdecydował się wysłać Toada na misję do siedziby Morlocków. Dziewczyna zwyczajnie nie ufa byłemu członkowi Bractwa Mutantów, jednakże Cyclops ma zaufanie do Mortimera, a poza tym nie udał się on na misję, ale w celu rekrutacji nowych członków do szkoły dla mutantów. I to właśnie od Toada dowiedzieli się o istnieniu Morlocków i chcieliby ich teraz zaprosić do zamieszkania w Instytucie. Budynek może pomieścić ponad sto osób, ale dopóki Jean nie nauczy się wyszukiwać mutantów za pomocą Cerebro, tak jak to robił Profesor, dopóty będą musieli szukać potencjalnych studentów w każdy możliwy sposób. Marvel Girl zdaje sobie sprawę, jak istotne jest przedsięwzięcie, którego się podjęli, ale wie również bardzo dobrze, że potrzeba czasu, aby wszystko zaczęło funkcjonować tak jak należy. Poza tym mają teraz dodatkowe zmartwienie, a mianowicie roboty Sentinels, o których wzmianki pojawiły się ostatnio w wiadomościach. Panna Grey wykonała telefon do generała Fury, aby dowiedzieć się czegoś w tej sprawie, jednak nie potwierdził on ich obaw.

Tymczasem gdzieś na ulicach Nowego Jorku mutant Pyro ucieka właśnie przed jednym z Sentineli. Jego ataki ogniowe nie czynią robotowi wielkiej szkody, jednak trafienie piorunem przez Storm, która przybyła niespodziewanie z pomocą, zmienia sytuację na korzyść mutantów. Do walki dołącza również Bishop, który używając swojej zdolności do zmieniania wagi i gęstości rzeczy, których dotyka, miażdży głowę Sentinela, eliminując w ten sposób zagrożenie. Chwilę później Bishop proponuje Pyro, aby ten przyłączył się do tworzonego właśnie przez nich nowego zespołu X-Men. Chłopak jest zachwycony tą propozycją.

Sunder zapewnia Kurta, że skoro z nimi zostaje, to wkrótce otrzyma on własne łóżko i dodaje, że Morlockowie muszę być wypoczęci i gotowi, gdy nadejdzie wojna. Nadchodzi wojna pomiędzy ludźmi, a mutantami, która według nich jest tylko kwestią czasu. Morlockowie woleliby jej uniknąć, ale wiedzą, że nie jest to możliwe, dlatego muszą być w stanie bronić swojego domostwa, gdy nadejdzie pora. Na pytanie jak wyglądało życie Wagnera na powierzchni, Nightcrawler odpowiada, że był wykorzystywany przez wojskowy program Weapon X, a następnie uratowany przez X-Men. Byli oni jego przyjaciółmi, ale koniec końców także oni go zdradzili. Sunderowi nie podoba się, że Kurt należał do X-Men, lecz ten zapewnia, że teraz nie ma już z nimi nic wspólnego. Został sam i nie miał się gdzie podziać, dlatego odnalazł Morlocków. Chwilę później pojawia się Leech, który informuje swojego przywódcę, że mają kolejnego gościa. Okazuje się nim być Toad. Składa on na ręce Sundera propozycję dla wszystkich Morlocków dotyczącą zamieszkania w szkole Xaviera, gdzie byliby bezpieczni i nie musieliby się więcej ukrywać. Sunder wścieka się, sądząc, że w jego szeregi zakradło się dwóch szpiegów Xaviera i nie dając im szansy na wytłumaczenie się, rozkazuje swoim ludziom pojmać zarówno Nightcrawlera jak i Toada.

Bishop, Storm i Pyro dzięki urządzeniu do teleportacji tego pierwszego pojawiają się w Sydney w Australii, w opuszczonym magazynie, który służyć im będzie za nową bazę X-Men. Przybysz z przyszłości wybrał właśnie tę lokalizację, ponieważ ich przeciwnikom nigdy nie przyjdzie do głowy, żeby ich tam szukać. Bishop sugeruje, aby Pyro rozpakował swoje rzeczy i poczuł się jak u siebie, podczas gdy on i Ororo udadzą się, aby zwerbować jeszcze jednego członka do nowego zespołu.

Ponownie w Instytucie. Cyclops informuje Jean, że stracił kontakt z Toadem. Scott martwi się, iż coś złego mogło mu się przytrafić, dlatego postanawia podążyć jego śladem. Dziewczyna wciąż nie jest pewna intencji byłego członka Bractwa Mutantów i bardziej jest skłonna uwierzyć, iż współpracuje on z Morlockami i razem przygotowują tam na nich zasadzkę. Zdenerwowany Summers oznajmia, iż ufa Toadowi , i razem z Icemanem i Rogue ruszają mu na ratunek, a jeśli Jean nie chce się przyłączyć, to jej sprawa. Wkrótce cała czwórka wyrusza do siedziby Morlocków.

W tym samym czasie Ororo i Bishop odwiedzają jeden z najbardziej obskurnych barów w Nowym Jorku w poszukiwaniu kolejnego potencjalnego X-Mana. Jako że Bishop pochodzi z przyszłości, posiada sporą wiedzę na temat najpotężniejszych homo superior i na temat tych, którzy w jego przyszłości byli uważani wręcz za legendarnych mutantów. Jednak Cable, mordując Xaviera, zmienił w jakiś sposób bieg historii i mutanci, którzy ukształtowali jego przyszłość, mogą w tej linii czasowej nigdy nie stać się legendami, jeśli on im w tym nie pomoże. Osoba, której teraz szukają jest jednym z najpotężniejszych i jednocześnie najbardziej istotnych homo superior dla sprawy Bishopa. Posiada nieograniczony potencjał, jednak nie jest jeszcze tego świadoma. Oto i ona - siedząca przy jednym ze stolików, kompletnie zalana Dazzler...

Autor: maSSive

Galeria numeru

Ultimate X-Men #82 Ultimate X-Men #82

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.