Avalon » Serie komiksowe » The Punisher (MAX) » The Punisher (MAX) #47

The Punisher (MAX) #47

The Punisher (MAX) #47

"Widowmaker" - part 5

Postacie
Zapowiedź

"WIDOWMAKER" Part 5. Pięć wiedźm zdarło z niej duszę i zostawiło ją martwą w rowie. Jej imię nie może być już nigdy wypowiedziane. Ale nie jest martwa i nie zapomniała. Zamierza zająć się nimi po kolei i ma idealnego partnera do tego. Mężczyznę, który wie jedną, albo dwie rzeczy o zemście.

Cytat

Jenny Cesare: "But I can't have been that stupid, because I was a Cesare: so I knew how the mob did business and where the money was coming from. I just chose to ignore it, like all the other wives and girlfriends did an do. But with no questions asked, with nothing being said explicitly, you know. Someone gets robbed and you get new jewelry. Someone gets their fingers broken and you get a new car. Someone gets killed and you get two weeks in Cancun."

Streszczenie

Jenny opowiada Frankowi historię swojego małżeństwa. Dzień jej ślubu były doskonały. Wesele z wielką fetą. Lecz po tym przyszła pora na noc poślubną. Jej świeżo upieczony mąż Tim zaczął agresywnie się do niej dobierać. Gdy zaprotestowała, uderzył ją silnie w twarz. Od tamtego wieczoru robił z nią, co chciał. Była zaszokowana tym wszystkim. Znała Tima od dziewięciu miesięcy, narzeczeństwem byli od pięciu. Przez ten czas nigdy nie był w stosunku do niej agresywny. Jednak gdy tylko zostali małżeństwem, jego dzikie instynkty wyszły na wierzch. Odczuwał przyjemność z gwałcenia jej i bicia. Po jakimś roku przestało mu to wystarczać. Zaczął sprowadzać do domu nieznajomych mężczyzn i kazał Jenny, by ich zabawiała. On patrzył, jak uprawia z nimi seks. Po wszystkim bił ją godzinami i nazywał dziwką. Jenny zaczęła uważać, że wewnątrz Tima jest dziura, którą musi zapełniać. Robił to wyrządzając jej krzywdę. Ona natomiast jak kretynka uważała, iż zapełni ją będąc oddaną żoną. Trwałoby to dalej, gdyby nie Punisher. Dał jej mężowi to, na co zasłużył. Strzał z śrutówki prosto w twarz. Ranny Castle nie pamięta, kiedy go zabił. Kobiety nie dziwi to. Wie, że dla niego był jednym z wielu psich gówien, które zlikwidował przez te lata. Lecz dla niej to, co stało się wtedy, było czymś wspaniałym. Przyglądając się przyklejonym do lustra zdjęciom Annabelli i jej przyjaciółek, dodaje, że są jeszcze osoby, na których musi się zemścić. To one wciągnęły ją w to wszystko, chociaż wiedziały, jaki naprawdę jest Tim.

W domu Annabelli panuje kłótnia między wdowami. Shauna broni się, iż zabiła Jenny i kobieta, która ostatniej nocy wypatroszyła Bonnie, nie może nią być [patrz The Punisher (MAX) #46 - Don David]. Lorraine jest najbardziej zaciekła w ataku na nią. Uważa, że wczoraj też spartoliła i tylko raniła Punishera. Wymiana zdań pomiędzy kobietami jest coraz ostrzejsza. Shauna postanawia wyjść. Powstrzymuje ją Barbi mówiąc, że jest im potrzebna i bez niej nie dadzą sobie rady. Już trochę uspokojona Shauna przyznaje się, iż nie do końca sama zabiła Jenny. Barbi uspokaja dwie pozostałe oburzone przyjaciółki. Shauna kontynuuje. Jej mąż, John James, nie pozwoliłby jej zająć się czymś takim. Dogadała się więc z jego dwoma sprawdzonymi ludźmi. Po wszystkim zapewniali ją o wykonaniu roboty. Barbi pyta, jak może być tego pewna. Zastanawia się, jak mogła im nawet zaufać, iż nic nie powiedzą jej mężowi. Ona odpowiada, że sypiała z jednym z nich. Annabella ze złością stwierdza, że musieli spieprzyć robotę. Pyta Shaunę, czy któryś z nich nadal jest w okolicy. Pada odpowiedź, iż jeden tak. Shauna będzie musiała go odwiedzić.

Detektyw Budiansky siedząc w kuchni swojego domu rozmawia przez telefon. Potwierdziły się jego podejrzenia. Zabita kobieta [chodzi o Bonnie - Don David] również była wdową po członku mafii. Gina wchodzi do kuchni i pyta, z kim rozmawiał wcześniej. Zadowolony Paul mówi, że był to kapitan Carling. Oznajmił mu, że po wydarzeniach minionej nocy ma wolną rękę w sprawie wdów. Lekko zmartwiona Gina prosi, by nie zgrywał znowu bohatera i uważał na siebie. Mąż obiecuje jej to.

Jenny opowiada dalej. Kiedyś była taka, jak wszystkie inne dziewczyny czy żony członków mafii. Dobrze wiedziały, skąd pochodzą brudne pieniądze ich mężczyzn, ale ignorowały to. Spędziła dużo przyjemnego czasu z typowymi niebezpiecznymi, ale potrafiącym się bawić żołnierzami mafii. Tim wydał jej się inny. Jego pierwsza żona zginęła w wypadku samochodowym. Z tego powodu był w nim pewnego rodzaju smutek, dzięki któremu wydawał się taki dojrzały. Typ mężczyzny, z którym można założyć rodzinę. Tak właśnie przedstawiły go jej siostra Annabella i przyjaciółki. Powiedziały to, co chciała usłyszeć. Tim był jednym z najlepszych cyngli rodziny Cesare, faktem nie do zaakceptowania byłoby, gdyby nie miał żony. Jednak wszyscy tak naprawdę wiedzieli, że ma coś poprzestawiane w głowie. Dowiedziała się później, iż jego pierwsza żona zastrzeliła się. Nieświadoma tych faktów została rzucona na pożarcie bestii. Annabella i jej przyjaciółki sprzedały ją dla dobra rodziny. Ironią losu było, że pełniły rolę druhen na ślubie. Gdy Tim pokazał swoje prawdziwe oblicze, miały metody by przekonać ją, że dobro rodziny jest najważniejsze. Były wspierającymi przyjaciółkami, jak przed ślubem. W końcu nadszedł dzień śmierci Tima. To była dobra wiadomość, złą było, iż niedługo po tym wykryto u niej raka piersi. Mniej więcej w tym czasie mąż jej siostry Dominic zaczął robić interesy z Johnem Jamesem Toomey'em. Wtedy Annabella i Shauna spotkały się po raz pierwszy. Zaczęły nawet na małą skalę współpracować przy lewych interesach. Tego dnia, gdy Jenny dowiedziała się o chorobie, załamana przyszła do domu siostry. W ogóle nie zwróciła uwagi na Shaunę, która akurat tam była. Zaczęła panikować krzycząc, iż i tak umiera, więc planuje skontaktować się z FBI i przekazać im wszystko, co wie. Annabella przeraziła się i nie wiedziała, co robić. Shauna natomiast zareagowała natychmiastowo rozbijając Jenny na głowie dzbanek do kawy. Półprzytomna kobieta miała okazję następnie przysłuchać się ich rozmowie. Shauna dała jej siostrze wybór. Albo pozbywają się wspólnego problemu, albo opowie wszystko swojemu mężowi, co w rezultacie doprowadzi do konfliktu pomiędzy ich organizacjami. Annabella wybrała pierwszą opcję, a Shauna zgodziła się pozbyć Jenny. Chwilę po tym ogłuszona kobieta straciła resztki przytomności.

Shauna wchodzi do meliny Curtisa, jednego z ludzi, którym poleciła wykończyć Jenny. Ma kłopoty, żeby wyciągnąć jakiekolwiek informacje z napalonego na nią zbira. Przekonuje go dopiero banknotem studolarowym. Curtis opowiada, jak spieprzyli sprawę. Gdy wieźli Jenny, jego kumpel Ronald od razu zabrał się do obmacywania jej na tylnim siedzeniu. Tamtej nocy była wielka ulewa. Auto wpadło w poślizg i rozbiło się na drzewie. Pasażerowie na tylnym siedzeniu wylecieli przez przednią szybę. Curtisowi jakiś czas zajęło wydostanie się z wraku. Wściekły chwycił Jenny i zrzucił z mostu prosto na tory poniżej. Akurat zbliżał się pociąg. Niezadowolona Shauna zabiera się do wyjścia, pomimo protestów Curtisa. Na schodach dostaje wiadomość tekstową od Annabelli. W jej domu pojawił się glina.

Jenny przeżyła upadek z mostu spadając do wagonu pełnego piasku. Pociąg wywiózł ją z dala od Nowego Jorku. Na skutek wypadku jej twarz została poraniona. Pomimo wszystko przetrwała, a nawet znalazła ludzi, którzy nauczyli ją, w jaki sposób może się zemścić. Wreszcie powróciła, by dowiedzieć się, iż Annabella i jej przyjaciółki są wdowami, a rodzina Cesare prawie nie istnieje. Kończąc swoją opowieść wyznaje, iż te okropieństwa odcisnęły na niej piętno. Czuje się mniej ludzka. Pyta Franka, czy wie, o co jej chodzi. Castle doskonale ją rozumie.

Autor: Don David

Galeria numeru

The Punisher (MAX) #47

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.