Avalon » Serie komiksowe » New Avengers » New Avengers #30

New Avengers #30

New Avengers #30

"Revolution" part 4 "Revolution"

Postacie
Zapowiedź

New Avengers kontra Hand! New Avengers kontra Mighty Avengers!! Poznacie tożsamość nowego Ronina!!! Numer pełen wykrzykników z gościnnym występem Brother Voodoo.

Cytat

Spider-Man: "A dollar for whoever tells what's going on. I swear, a whole dollar."

Streszczenie

Miasto Nowy Jork. Wcześniej dzisiejszego dnia. Na dachu budynku naprzeciwko posiadłości Dr. Strange'a Iron Man wraz ze swymi ludźmi oczekuje na zakończenie pracy Brothera Voodoo. Ten ma za zadanie przełamać magię Strange'a i odnaleźć przebywających na terenie posiadłości maga buntowników pod przywództwem Luke'a Cage'a. Po skończeniu Tony Stark i reszta podlatują do Voodoo, ciekawi efektów pracy czarodzieja. Ten odpowiada, że pomimo największych swych wysiłków nie był w stanie wykryć doktora, którego magia okazała się być dla niego za silna. Nikt nie kryje swego rozczarowania takim obrotem sprawy. Każdy czeka teraz na decyzję Iron Mana. Ten nakazuje swoim ludziom opuszczenie okolicy. Polecenie zostaje spełnione, acz niechętnie. Teraz, gdy został już sam, Tony zdejmuje hełm i ponownie wchodzi do budynku. Nie widzi Avengers, ale wie, że tam są. Pyta Cage'a i pozostałych, jaki jest cel ich działania, co chcą przez to osiągnąć i czy naprawdę jest to warte takiego poświęcenia. Po skończonej przemowie zakłada hełm na głowę i opuszcza budynek.


Strange może już odczynić swój czar. Avengers, za Starkiem powtarzają pytania i próbują znaleźć na nie odpowiedź. Wszyscy mają wątpliwości co do zasadności i celowości swych działań. Jedynie Luke Cage wydaje się być nieprzejednany w swych przekonaniach i ma wystarczająco stanowczości i zdecydowania, by bez żadnego wahania kontynuować działalność rozpoczętą na wyspie Raft podczas pamiętnej próby ucieczki z więzienia wszystkich umieszczonych tam superłotrów [patrz New Avengers #01 - Bosnas]. Rozważania przerywa pojawienie się najmniej chyba spodziewanej postaci. To Clint Barton alias Hawkeye zawitał pod domem Strange'a. Avengers postanawiają się z nim przywitać. Clint ostrożnie wchodzi do domu i przygląda się jego zrujnowanemu wnętrzu. Nagle jak spod ziemi pojawiają się przed nim Avengers. Strange pyta go, o efekt jego podróży w poszukiwaniu Wandy Maximoff [New Avengers #26 - Bosnas]. Barton odpowiada, że nie udało mu się odnaleźć dziewczyny. Logan od razu wykrywa kłamstwo w jego odpowiedzi. Jednak Clint nie chce kontynuować tego wątku. Wszyscy zaskoczeni są jego przybyciem i zastaniają się jak to jest, że uznany za zmarłego Clint jednak żyje. Ten temat Barton również wolałby przemilczeć. Teraz do głosu dochodzi Luke, który od samego pojawienia się gościa nie ukrywał swojej do niego niechęci. Cage nie ufa mu, uznając Bartona za poplecznika Iron Mana. Gdy pozostali zaczynają mówić o podróży do Japonii [poprzedni numer - Bosnas], Luke natychmiast ich ucisza. Z pomocą Clintowi przychodzi Strange, który proponuje dla oczyszczenia atmosfery zastosowanie pewnej magicznej sztuczki. Czar ten ma na celu pokazanie czystości intencji wszystkich nim objętych. Avengers przystają na ten pomysł i już po chwili całe pomieszczenie eksploduje magiczną aurą pełną jaskrawych kolorów. Po chwili wszystko znika i nikt tak naprawdę nie wie, co się z nimi stało. Strange wyjaśnia, że każdy z nich pomyślnie przeszedł tą próbę [na moje oko Spider-Woman chyba nie czuję się zbyt dobrze - Snak3]. W przeciwnym razie każdy z nich leżał by teraz na podłodze zwijając się z bólu. Mając pewność Avengers proponują Clintowi przyłączenie się do nich. Ten nie oponuje. Musi jednak znaleźć dla siebie nową tożsamość, gdyż Hawkeye jest martwy. Logan wpatrujący się w maskę Ronina podsuwa mu pewną myśl.


Japonia, chwila obecna. Avengers zewsząd otoczeni przez niezliczone tabuny wojowników ninja z Hand przysłuchują się mowie Luke'a skierowanej do Elektry. Cage stara się jej uzmysłowić, jak bezsensowne jest kontynuowanie walki pomiędzy nimi. Jedynym celem Avengers jest zabranie stąd May'i Lopez. Dziewczyna jak się jednak okazuje znalazła się również w kręgu zainteresowań Elektry, która tak łatwo nie wypuści z rąk swej zdobyczy. Na dany przez wojowniczkę znak jeden z ninja rzuca May'i samurajski miecz. Dziewczyna jeszcze chwilę wcześniej całkowicie nieprzytomna pewnie chwyta ostrze i wbija je wprost w klatkę piersiową Dr. Strange'a. Zaskoczony obrotem sprawy Luke tłumaczy, że chciał zyskać na czasie, tak by Wolverine całkowicie się uzdrowił. Logan odpowiada, że nie był to najlepszy z jego pomysłów. Walka pomiędzy dwoma antagonistycznymi grupami wybucha na nowo z całą zaciętością. Pomimo heroicznych i desperackich wysiłków Avengers, to Hand są w niej górą. Pocięci i poprzebijani ostrzami mieczy Amerykanie leżą teraz u stóp Elektry i May'i Lopez.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

New Avengers #30 New Avengers #30

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.