Avalon » Serie komiksowe » Daredevil vol. 2 » Daredevil vol. 2 #97

Daredevil vol. 2 #97

Daredevil vol. 2 #97

"To the Devil His Due" - part 3

Postacie
Zapowiedź

Gdy Matt Murdock próbuje przywrócić porządek w ogarniętym chaosem Hell's Kitchen, sprawy znów zmierzają w złą stronę. Gladiator jest na wolności i Daredevil jest jedyną osobą, która może go powstrzymać przed skrzywdzeniem każdego, kto wejdzie mu w drogę.

Cytat

Mężczyzna czekający w samochodzie: "I mean, it could be some psycho."
Nadchodzący Gladiator: "It is."

Streszczenie

Cztery dni wcześniej.
Dwóch mężczyzn siedzi przy barze, przekomarzając się, który z nich postawi drinka dla właśnie poznanej Lilly Lucci. Przekomarzanie powoli przeradza się w kłótnię. Kobieta próbuje załagodzić sytuację i zapewnia, że pozwoli obu panom na kupienie jej drinka. Jeden z nich pyta się o perfumy, których używa Lilly, gdyż przypominają mu dawne czasy, gdy chodził ze znajomymi do klubu. Kobieta zapewnia, że nie ma na sobie żadnych perfum, zanim jednak kończy zdanie, jej rozmówca zostaje zaatakowany od tyłu butelką przez swojego znajomego. Następnie napastnik wbija mu roztrzaskaną butelkę w klatkę piersiową. Ranny mężczyzna pada na ziemię w kałużę własnej krwi. Lilly ucieka z baru.

W chwili obecnej siedzi w biurze Matta i kończy mu opowiadać całą historię, prosząc o pomoc. Pomimo, iż przestała używać perfum od Vannessy Fisk kilka miesięcy temu, wciąż emanuje od niej zapachem doprowadzającym do szaleństwa każdego mężczyznę [Matt miał do czynienia z Lilly podczas swojego niedawnego pobytu w Europie w "The Devil Takes a Ride" w numerach #89-#93 - Foxdie] i nie może się go pozbyć w żaden sposób. Matt nie do końca rozumie, jak miałby jej w tym pomóc. Kobieta przypomina, iż Vanessa wspomniała, że perfumy zostały zrobione przez jednego z wrogów Daredevila, więc może gdyby udało się go odnaleźć, byłby on w stanie zatrzymać działanie perfum. Murdock pyta się o chociaż jeden dobry powód, dla którego miałby jej pomóc. Lilly ze skruszoną miną mówi, że faktycznie nie zna żadnego, ale jest on jej jedyną nadzieją. To, w jaki sposób wypowiada jego imię po raz kolejny przywodzi mu na myśl Karen Page, która zwracała się tak do niego z ważnymi sprawami. Dodatkowo poczucie to potęgują perfumy Lilly, które u mężczyzn przywołują na myśl ich najmilsze wspomnienia. W przypadku Matta zapach Lucci przypomina mu o Karen i chociaż próbuje on stłumić w sobie te myśli, zgadza się pomóc kobiecie. Jednak nie zamierza tego zrobić osobiście, odsyła ją do swojego śledczego, Dakoty North. Lilly bardzo dziękuje za pomoc.

Murdock odpoczywa leżąc na kanapie w swoim biurze. Do pomieszczenia wchodzi Foggy zagadując go o Lilly, lecz Matt kategorycznie zabrania mu zbliżać się do niej, gdyż jej feromony mogą być naprawdę niebezpieczne, dlatego celowo odesłał ją do Dakoty. Jak się okazuje, zapach Lucci nie działa na kobiety. Póki co myśli Matta wciąż zaprząta problem Gladiatora, który biega teraz gdzieś na wolności, a to oznacza, że stanie się coś złego.

Tej nocy. Dwóch mężczyzn, Melv i Chico, siedzi w samochodzie. Jeden z nich ma obawy co do powierzonego im przez Turka zadania. Mają zabrać stąd kogoś, ale nie mają pojęcia, kogo. Chico obawia się, że może to być jakiś psychopata. W tym momencie słychać słowa potwierdzające obawy Chico. Przed samochodem pojawia się Gladiator. Wsiada do auta i każe kierowcy jechać.

Daredevil z dachu budynku w Chinatown obserwuje działania policji i karetek pogotowia na ulicy poniżej. Gladiator urządził tam sobie krwawą jatkę, bez konkretnego celu. Zjawił się i zaczął zabijać wszystkich dookoła. Matt jest zaskoczony takim obrotem spraw. Melvin nie działa tak jak zawsze, po cichu z ukrycia. Murdock przysłuchuje się zeznaniom ocalałych świadków, którzy są zawiedzieni, że nie zjawił się Spider-Man, czy Daredevil, który uratowałby ich. Daredevil odchodzi z miejsca zbrodni kierując się w stronę mieszkania prawnika Melvina, Gusa. Ze wszystkich znanych mu osób Gus miał najczęstszy kontakt z Potterem i był jedyną osobą poza nim i Becky, która wiedziała, kiedy nastąpi transport Melvina na wyspę Rykera. Kiedy DD znajduje się w oknie apartamentu Gusa, wie już, że nie spotka go tu nic przyjemnego. Wchodząc do łazienki znajduje ciało leżące w wannie wypełnionej mieszanką wody i krwi. Zmysły Matta potwierdzają, że nikogo poza ofiarą nie było w miejscu zbrodni od tygodni. Gus z całą pewnością popełnił samobójstwo. Tylko dla kogo w takim razie pracował? To kolejne pytanie, na które odpowiedź będzie musiała znaleźć Dakota. Póki co Matthew musi powiadomić Becky.

Następnego dnia Matt spotyka się z Dakotą, dając jej zlecenie odnalezienia pracodawców Gusa. Do lokalu wchodzi Lilly, przepraszając za spóźnienie, ale miała problemy z natrętnym taksówkarzem. Matt przedstawia sobie kobiety, po czym wychodzi mówiąc, iż jest umówiony ze swoją żoną. Lucca jest zaskoczona tym, że Murdock ma żonę.

Matthew siedząc w restauracji z Millą zaczyna żałować tego spotkania. Nie spodziewał się tak ostrej reakcji ze strony żony, która jest na niego wściekła za udzielenie pomocy dla Lilly. Według niej nie powinien jej pomagać w żaden sposób, nawet jeśli nie robi tego osobiście. Murdock próbuje się tłumaczyć, iż pomaga jej tylko dlatego, że jej osoba jest przyczyną krzywdy, jaką ludzie wyrządzają sobie nawzajem. Milla żąda od Matta obietnicy, że nie zobaczy się z nią nigdy więcej. Wie, jak działa jej zapach na innych mężczyzn, ale Matt nigdy nie powiedział jej, jaką reakcję wywołuje u niego. Matthew mówi, że jej zapach już na niego nie działa. Nie przekonuje to jednak jego żony, która oświadcza mu, że chociaż nie posiada tak wyostrzonych zmysłów jak on, to potrafi powiedzieć, kiedy jej mąż kłamie. Kiedy kelner pyta się, czy podać im coś więcej, Matt stara się wymyślić, co jej powiedzieć tak, aby znów od niego nie uciekła, lecz po chwili ten wieczór zamienia się w prawdziwy koszmar. Okrągła piła wbija się w kelnera, a Matt z Millą rzuca się na ziemię, ganiąc siebie samego za rozkojarzenie, przez co nie wyczuł w porę ataku. Do restauracji wbiega Gladiator wykrzykując nazwisko Matta. Ten każe swojej żonie bez zastanowienia uciekać w stronę wyjścia i udać się do domu, gdy on sam spróbuje odwrócić uwagę napastnika. Wyskakuje zza stołu i posyła Melvinowi kopniaka, co tylko go denerwuje i wypuszcza on kolejną piłę. Matt zgrabnym skokiem unika tarczy. Korzystając z okazji, gdy wszyscy klienci zdążyli już uciec, a policja i media jeszcze nie nadjechały, Matthew zdejmuje cywilne ciuchy odsłaniając kostium, po czym nakłada maskę i już jako Daredevil staje do walki z szaleńcem. Zadaje mu kilka silnych ciosów i gdy zdaje się, że ma już nad nim przewagę, w drzwiach restauracji pojawia się Milla. Murdock każe jej uciekać, kobieta co prawda wychodzi z budynku, lecz ta chwila dekoncentracji daje przewagę Gladiatorowi. Potter zadaje kilka celnych ciosów Daredevilowi i rani go lekko swoją piłą tarczową. Mattowi udaje się w końcu wyprowadzić kopniaka prosto w głowę przeciwnika, co powoduje częściowe odzyskanie świadomości przez Melvina. Matt próbuje przemówić mu do rozsądku, ale to tylko jeszcze bardziej denerwuje Gladiatora, zdejmuje on swój hełm i uderza DD fotelem, po czym zadaje kilka kolejnych uderzeń. Pobity Daredevil leży na ziemi, gdy słychać już nadjeżdżające radiowozy. Melvin ostatnim kopniakiem pozbawia Murdocka przytomności.

Daredevil budzi się w policyjnym radiowozie, skuty kajdankami. Dwóch policjantów stojących obok wozu sprzecza się, czy powinni zdjąć mu maskę, ale jeden z nich uważa, że to robota dla Iron Mana i jego ludzi odpowiedzialnych za akt rejestracyjny. Nagle Matt słyszy czyjś głos z oddali, którego słowa skierowane są do niego. Zwraca się do Murdocka po imieniu, uprzedzając, że nie jest w stanie go teraz usłyszeć, ale jest pewien, że on słyszy jego. Podpowiada również, aby nie kłopotał się z rozpoznaniem jego głosu, gdyż urządzenie zniekształcające skutecznie mu to uniemożliwia. Matt nie jest w stanie nawet zlokalizować od kogo z tłumu dochodzi tajemniczy głos, gdyż dookoła jest zbyt duży hałas. Rozmówca informuje Daredevila, iż Melvin już nie jest pod niczyją kontrolą, a w razie gdyby Murdock chciał wiedzieć, gdzie teraz zmierza jego przeciwnik, to nie powinien zostawiać portfela na podłodze w restauracji. Na twarzy Daredevila maluje się przerażenie.

W domu Murdocka, wpół naga Milla schodzi na dół sprawdzić dochodzący stamtąd hałas myśląc, że to Matt wrócił do domu. Kiedy stoi już w salonie, nie zdaje sobie sprawy że tuż obok niej znajduje się Gladiator.

Autor: Foxdie

Galeria numeru

Daredevil vol. 2 #97 Daredevil vol. 2 #97

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.