Avalon » Serie komiksowe » Black Panther vol. 4 » Black Panther vol. 4 #29

Black Panther vol. 4 #29

Black Panther vol. 4 #29

"From Bad To Worse" - part 2

Postacie
Zapowiedź

Wyrzuć ten pikantny sos - nadszedł czas ślinienia! Nowa Fantastyczna Czwórka właśnie wybrała zły zakręt na między-wymiarowej super autostradzie – i wylądowała w centrum Zombie–verse! Na domiar złego, zaparkowali na planecie Skrulli tego uniwersum! Jeśli Black Panther, Storm, Human Torch oraz The Thing nie wymyślą perfekcyjnego planu ucieczki, staną się kolejną przystawką dla Zombie Galacti i Zombie Skrulli, które zamierzają pożreć cały wszechświat!

Cytat

Black Panther: "And you always said Luke was dumb."
Storm: "This is no time for jokes! Besides, in this Universe maybe he read a book or two."

Streszczenie

Centrum Dowodzenia Skrullów. Żołnierze próbują odeprzeć atak Zombie Power Mana, jednak bezskutecznie. Winą za odnalezienie przez niego kwatery głównej obarczają Fantastic Four. Black Panther próbuje ich przekonać, że powinni połączyć wysiłki, ale Skrullowie odpowiadają ogniem. Gdy Johnny tworzy ognistą zaporę, biorą to za chęć wepchnięcia ich w paszczę potwora. Black Panther, widząc uniform zombie, wyraża swoje obawy, czy cokolwiek oprócz Ultimate Nullifiera zdoła go pokonać. Stwierdza jednak, że mogą rozproszyć jego uwagę. Thing wyrywa część ściany i rozbija ją na kawałeczki, a Storm z pomocą wiatru uderza okruchami w Luke'a. Ten z łatwością chroni się jednak polem siłowym. T'Challa postanawia zastosować inną taktykę i przekonać Cage'a, że znalazł lek na jego przypadłość, ale ten nie daje się nabrać. Co więcej, stwierdza, że przybysze muszą pochodzić z innego wymiaru. W chwili gdy pyta, jak przybyli do ich Wszechświata i gdzie jest urządzenie, którego użyli, Fantastic Four i drużyna Skrullów wspólnie rzucają się na niego.

Na zewnątrz pozostałe Zombie sieją zniszczenie. Wolverine bez problemu pokonuje oddział żołnierzy Skrullów, a Spider-Man odnajduje kobietę z synkiem, chowających się pod łóżkiem w swoim domu i pożera, stwierdzając, że z wielką mocą wiąże się wielki głód. Gdy Zombie gonią za kolejnymi Skrullami, pojawia się obcy z Negative Zone, teraz także zamieniony w Zombie. Pożera on ofiary, za którymi podążali Iron Man, Spider-Man i Hulk, a gdy ci chcą odebrać co swoje, jednym uderzeniem posyła ich w ścianę pobliskiego budynku. Iron Man stwierdza, że należy dać mu nauczkę, lecz Spider-Man chce się najpierw najeść.

Fantastycznej Czwórce i części Skrullów udaje się uciec z centrum dowodzenia, lecz są wciąż ścigani przez Cage'a. Generał nakazuje Lyji i jej oddziałowi powstrzymać zombie, ignorując protesty Storm i Human Torcha, że jest to misja samobójcza. Duplikaty Fantastic Four stają przeciwko Cage'owi, a statek odlatuje. Na pokładzie Black Panther sugeruje generałowi, by połączył się z Ziemią. Pomimo zniszczenia centrum dowodzenia, połączenie zostaje nawiązane i na ekranie pojawia się... Black Panther, a wraz z nim Lisa Hendricks. To upewnia bohaterów, że znajdują się w alternatywnym Wszechświecie.

Na powierzchni planety Luke Cage powraca do reszty zombie. Nic nie robi sobie z wyrzutów Iron Mana, że mieli nie wybierać się na samotne akcje, co rozwściecza Starka i prowokuje go do zaatakowania go promieniem energii Galactusa, który jednak nie ma wpływu na Cage'a. Zombie stwierdza za to, że Stark jest tylko gościem w puszce i pojedynczym ciosem wysyła go wysoko w powietrze, ponad zabudowania miasta.

Na statku Skrullów, T'Challa tłumaczy Johnny'emu sposób działania żab króla Salomona. Mówi mu, iż jedna z nich kontroluje przestrzeń, druga natomiast czas. Grimm stwierdza, że wykazują niemiłą postawę, a Storm zauważa, że być może są one przez kogoś kontrolowane, lub nawet same są inteligentne. W tej chwili okazuje się jednak, że ich rozmowę słyszeli Skrullowie, a ich generał każe Pantherowi oddać mu żaby, gdyż potrzebują ich, by uciec z planety. Storm słysząc to wyłącza zasilanie statku, powodując jego rozbicie się na powierzchni planety.

Wśród Zombie Galacti, Luke Cage stwierdza, że zjedli już prawie wszystkich mieszkańców planety i roztacza przed towarzyszami wizję planety takiej samej, jak Ziemia, pełnej ludzi do zjedzenia. Wyjaśnia im, że Fantastic Four to przybysze z innego wymiaru i jeśli zdobędą od nich urządzenie, którego użyli do podróży i zmuszą do wyjawienia mechanizmu jego działania, będą mogli sami go użyć i ucztować na nowo.

We wraku statku Black Panther chwali Storm za to, że zapewniła im miękkie lądowanie dzięki kontroli wiatrów. Nagle jednak słychać dźwięk rozrywanego poszycia i do wraku wtarga oddział Super-Skrullów, przemienionych w Zombie.

Autor: TheNewlyAwoken

Galeria numeru

Black Panther vol. 4 #29 Black Panther vol. 4 #29

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.