Avalon » Serie komiksowe » New Avengers » New Avengers #31

New Avengers #31

Postacie
Zapowiedź

Bez rozgłosu! Bez wciskania kitu! Najważniejsza ostatnia strona komiksu Marvela w tym roku. Nie przegap!

Cytat

Ronin: "They must be outsourcing."
Spider-Man: "They must have a great benefits package."
Ronin: "Dental. Medical."
Spider-Man: "Free throwing stars."
Ronin: "You can never have enough throwing stars."
Spider-Man: "Oh, no. No. No."

Streszczenie

Miasto Nowy Jork, chwila obecna, posiadłość doktora Strange'a. Jessica Jones wraz z Wongiem, służącym doktora, oczekują na wieści z Japonii. Jessica karmi swoje dziecko jedynie z butelki, co zwraca uwagę Wonga. Dziewczyna jednak nie jest zainteresowania podejmowaniem dyskusji, której temat zogniskowany jest wokół jej własnych piersi. Tą jakże życzliwą wymianę zdań przerywa pojawienie się wizualizacji ciężko rannego Strange'a z samurajskim mieczem wbitym w jego tors. Mag nakazuje Wongowi odnalezienie pewnej księgi, w której zawarty jest czar mogący go uratować.

Japonia, Tokio, posiadłość klanu Yashida. Avengers toczą nierówny pojedynek z przeważającymi siłami wroga w postaci niezliczonych szeregów Hand dowodzonych przez Elektrę. Pomiędzy walczącymi leży Strange. Ten każe teraz Wongowi odczytać znalezioną w magicznej księdze formułę. Astralna forma Strange'a została uwięziona przy zastosowaniu mrocznej magii. Teraz pora odczynić to zaklęcie. Wong rozpoczyna inkantację, a za chwilę przyłącza się i Strange, który kończy magiczny proces. Wong i Jessica mogą się jedynie domyślać efektów działania dwu magów. Te jak się jednak okazuje są całkiem zadowalające, gdyż wśród walczących nagle pojawia się dr Strange w swej astralnej postaci. Od razu przechodzi też do działania i rzuca na najbliższych mu ninja czar usypiający. Iron Fist tymczasem w starciu z Mayą Lopez próbuje uprzytomnić dziewczynę. Zapewnia Mayę, że Avengers przybyli tu, by jej pomóc. Dziewczyna okazuje się być jednak głucha na te argumenty. Do czasu jednak, gdy Strange dosłownie nie przelatuje przez nią :). W świadomości dziewczyny zachodzi diametralna zmiana i sama wydaje się być teraz niezwykle oszołomiona aktualną sytuacją. Mag daje jej chwilkę czasu, by doszła do siebie, sam zaś zwraca się do Hawkeye'a, by ten przemówił po japońsku do Hand o zaprzestanie walki, której i tak nie wygrają. Maya tymczasem już całkiem przytomna wyrywa miecz jednemu z ninja, po czym biegnie z nim wprost na Elektrę. Ta walcząc z Cagem w ostatniej chwili orientuje się w sytuacji. Jest już jednak za późno i Maya z rozpędu uderza mieczem w Elektrę, wbijając go w jej pierś aż po rękojeść, po czym równie szybko wyciąga ostrze. Reakcja Hand jest natychmiastowa. W wielkim pośpiechu opuszczają pobojowisko. Osamotnieni przez wrogów Avengers z nieskrywanym zaskoczeniem spoglądają na leżącą w kałuży krwi Elektrę. Ta jednak nie przypomina siebie jeszcze sprzed kilku chwil, gdyż skóra na jej twarzy straszliwie się ściągnęła ukazując kształty czaszki i pokrywając jej twarz licznymi zmarszczkami tak, że przypomina teraz przedstawiciela rasy Skrulli. Wszyscy zastanawiają się, co też to może oznaczać.

Nowy Jork. Wong bawiąc się lewitującą kuleczką zapewnia Jessicę o dobrym stanie zdrowia jej męża i pozostałych członków zespołu. Jones uspokojona wraca do karmienia dziecka, które przez chwilę je spokojnie, po czym nagle dostaje wytrzeszczu oczu.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

New Avengers #31 New Avengers #31

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.