Avalon » Serie komiksowe » Immortal Iron Fist » Immortal Iron Fist #7

Immortal Iron Fist #7

Immortal Iron Fist #7

"The Story of the Iron Fist Wu Ao-Shi: The Pirate Queen of Pinghai Bay"

Postacie
Zapowiedź

Jej imię brzmiało Wu Ao-Shi i była znana jako Królowa Piratów z Zatoki Pinghai i... wszystko to działo się po tym, jak opuściła K'un-Lun, zabierając ze sobą moc Iron Fist. Po występie w "Immortal Iron Fist" #2 dostaje dla siebie cały numer, w którym poznamy jej historię od momentu, w którym stała się pierwszą kobietą, której dane było dotknąć serca Nieśmiertelnego smoka Shou-Lao, do jej tajemniczego i kontrowersyjnego końca. Nareszcie ktoś połączył piratów, kopanie, kobiety i Iron Fista w jednym komiksie, nie macie za co dziękować.

Cytat

Wu Ao-Shi: "And then I went - HIYAH!"
Mąż Wu: "Yes, dear"
Wu Ao-Shi: "And then HIYAH!"
Mąż Wu: "Yes, dear"
Wu Ao-Shi: "And then I squeezed the very life from the beast!"
Mąż Wu: "Yes, dear"

Streszczenie

Już w dzieciństwie, Wu Ao-Shi miała opinię trudnej kobiety. Poznajemy ją, gdy została złapana przez sprzedawcę na targu w K'un-Lun, gdy próbowała ukraść sprzedawane przez niego wiśnie. Została złapana i związana, a sam sprzedawca postanowił wymierzyć jej karę na środku targu. Włożył jej do ust wiśnię i ciosem kija w twarz sprawił, że owoc został zgnieciony. Całej sytuacji przyglądał się, stojący w tłumie gapiów, Lei Kung the Thunderer, znakomity wojownik, który zobaczył w jej oczach iskrę przyszłej wielkości tej młodej osoby. Sprzedawca próbował znów uderzyć dziewczynę kijem, lecz tym razem ruszyła ona na niego i uwalniając w powietrzu ręce, potężnym ciosem strzaskała mu nos.

Sam Thunderer pewnie nie wiedział, co w niego wstąpiło, gdy ruszył dziewczynie na pomoc. Podchodząc do niej, kazał jej siedzieć cicho i go słuchać, bo tylko wtedy ocali swoje życie. Gdy pojawia się straż, tłumaczył, że wszystko widział, a dziewczyna działała w obronie własnej, broniąc się przed znanym mu łajdakiem. To był dzień, gdy Wu Ao-Shi wstąpiła na ścieżkę nieśmiertelnego Iron Fista.

Przez następne lata, mimo, że musiała przyjmować kolejne ciosy, nigdy nie żałowała tego, co się stało. Podczas kolejnego treningu z Lei-Kungiem, mężczyzna tłumaczy dziewczynie, że w tym życiu nic nie zostanie jej dane, a na komfort i przywileje będzie musiała zarobić, walczyć o nie, albo po prostu zabrać.

Do jedzącej w samotności Wu podchodzi rybak, który pyta się, czy nie chce ryb, ponieważ wygląda na głodną. Tłumaczy zaskoczonej dziewczynie, że chce jej dać ryby, ponieważ widzi, że siedzi tu sama, je zwykły ryż i po prostu wygląda na głodną. On sam wie, co to znaczy być głodnym każdego dnia. To był początek ich wielkiej miłości. Pewnego razu rybak znalazł w jednej z ryb dwa idealne pierścienie zrobione z czystego srebra [jak się tam znalazły, to już materiał na inną historię]. Młodzieniec wiedział, co z nimi zrobić. Gdy poprosił Wu o rękę, ta oczywiście się zgodziła. Jednak dziewczyna podążała ścieżką Iron Fista, a teraz właśnie nadszedł czas na ostatni egzamin, który mógł się dla niej zakończyć śmiercią. Wu oczywiście się zgodziła, jednak poprzedni, którzy chcieli przejąć moc Shao-Lu, również myśleli, że są już na to gotowi, zanim zginęli.

Mężczyzna jej życia był tylko rybakiem, skąd miał wiedzieć, że kobieta jego życia będzie pierwszą, która stanie naprzeciw Shao-Lu? Wielu mieszkańców K'un-Lun oglądało jej walkę, która była najszybszym zwycięstwem z Shao-Lu w całej historii dziedzictwa Iron Fista. Była Wu Au-Shi, gdy wchodziła do jaskini, jednak po wyjściu była już Iron Fistem z tatuażem smoka na lewym udzie. W łóżku dziewczyna cieszy się z nowo uzyskanej mocy. Mąż chce trochę spokoju, ponieważ przeraża go, jak teraz się potoczy ich życie. Wu ładuje ich pierścienie swoim chi. Oba zaczynają świecić. Teraz zawsze będzie wiedział, że jest koło niego, kocha go i nadal żyje.

Nazajutrz rybak opuszcza jednak ukochaną, ponieważ wie, że jest tylko rybakiem, a ona na zawsze pozostanie nieśmiertelną bronią K'un-Lun. Po prostu nie będzie mógł patrzeć, jak ryzykuje swoje życie, chociaż bardzo ją kocha.

Wu po stracie ukochanego mówi Yu-Ti, władcy miasta, ze gdy tylko K'un-Lun się zmaterializuje na Ziemi, ona je opuszcza. Yu-Ti nie mogąc jej zabronić, odchodzi, mówiąc, że kobiety doprowadzają do szału.

Dziewczyna opuściła wioskę, jednak nie wiedziała, ze chociaż wyjście jest jedno, to może każdego kierować w inne miejsce na Ziemi. Gdy jej maż znalazł swoje miejsce obok innych ziemskich rybaków, dziewczyna musiała pokonać wiele trudności, gdy go poszukiwała. Poznała, co to głód i potrzeba pieniędzy. By je zdobyć, robiła to, co umiała najlepiej, walczyła. Wtedy jej legenda wędrowała z wioski do wioski. W tym czasie je mąż nie narzekał na brak środków na życie, do czasu, aż piraci Wokou napadli na wioskę rybacką, gdzie zrobili niewolników z jego przyjaciół. Jednak nie mogli schwytać wszystkich. Wieść o napaści na Zatokę Pinghai szybko rozniosła się po wioskach i w końcu dotarła do Wu Ao-Shi, która była teraz dobrze opłacana za bicie ludzi. Przyjęła zlecenie i szybko znalazła Króla Piratów w ogarniętą chaosem Zatoką Pinghai.

Gdy oznajmiła, że teraz tu rządzi, nie przekonała Króla. Stawiła czoła armii kobiet i mężczyzn, jednak nawet ona w końcu musiała upaść pod takim naporem przeciwników.

W innym miejscu na zaskoczonego rybaka zaczął świecić pierścień. Wu, teraz przywiązana na klifie, czekała na śmierć, jednak tylko teoretycznie. Nagle pojawił się rybak, który dał strażnikom zatrute ryby. Dziewczyna, słysząc głos ukochanego myślała, że już nie żyje. Prosi ukochanego, który ją uwolnił, aby dał jej jakiś statek. Obiecała, że już tu nie wróci i nie będzie szukała zemsty. Jednak sam wiedział, że kłamała.

Następnego dnia, Wu już w pełni mocy przypłynęła do miasta, po drodze bez pardonu niszcząc pirackie statki. Po wielogodzinnej bitwie, Zatoka Pinghai była teraz pod jej kontrolą. W tym czasie jej ukochany martwiąc się o Wu, robił to, co robi najlepiej, łowił ryby. Wybaczył jej to, co właśnie zrobiła, ponieważ wie, że ona nie może przestać walczyć, tak jak on nie może przestać łowić. I żyli długo i szczęśliwie, aż do końca swoich dni, co niestety nie trwało długo. Jednak gdy żyła, Wu Ao-Shi była Królową Piratów w Zatoce Pinghai i broniła swoich ludzi przed niebezpieczeństwem. I była ostatnią kobietą, która miała moc Iron Fista. Ale wszystkie odpowiedzi na pytania związane z jej życiem są już historią na inny dzień.

Autor: Gamart

Galeria numeru

Immortal Iron Fist #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.