Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Fantastic Four » Ultimate Fantastic Four #43

Ultimate Fantastic Four #43

Ultimate Fantastic Four #43

"Silver Surfer" - part 2

Postacie
Zapowiedź

Przybycie Silver Surfera na Ziemię powoduje ogólnoświatową panikę i przynosi Fantastycznej Czwórce kryzys za kryzysem. Surfer twierdzi, że chce jedynie dobra Ziemian, ale kto by tam wierzył gadaniu kosmity na desce surfingowej.

Cytat

Reed Richards: "Sue, the debris!"

Sue Storm: "Teach your grandmother, Reed."

Streszczenie

Budynek Baxtera. Porucznik Lumpkin każe Reedowi wytłumaczyć, co się dzieje. Ten wyjaśnia, że próbował zasilić budowany przez siebie sześcian energią gwiazdy z innego wymiaru. Ale okazało się, że obiekt, do którego się „podłączył” nie był gwiazdą, lecz żywą istotą, która w efekcie tego została przyciągnięta do urządzenia. Doktor Storm pyta się, co to ma wspólnego z dziwnymi wydarzeniami na całej planecie, więc Reed pokazuje mu ogromnego srebrnego humanoida, który zbliża się do Ziemi. Wcześniej był jeszcze większy, ale regularnie się kurczy i teraz jest „tylko” wielkości małej planety. I zbliża się do Nowego Jorku. Storm decyduje się zawiadomić Triskelion, więc Lumpkin sięga po telefon. Reed prosi o możliwość naprawienia swojego błędu – obcy będzie jeszcze mniejszy, zanim do nich dotrze, więc powinni sobie z nim poradzić. Lumpkin daje mu pięć minut, zanim wykona telefon. Reed zabiera resztę Fantastycznej Czwórki oraz Enid, która nie chce go słuchać i zostać, do hangaru, gdzie czeka na nich nowy pojazd. Mówi, że może on się rozdzielać na mniejsze części w razie potrzeby. Następnie wyjaśnia plan działania: chce spotkać obcego wysoko nad miastem, po czym Sue odbije go polem siłowym do zatoki. Johnny pomoże spowalniając go ogniem. Oboje mają swoje wątpliwości, ale Reed każe im przestać zadawać pytania, bo mają zadanie do wykonania. Johnny i Się wsiadają do swoich modułów pojazdu i startują. Zauważają kosmitę i Johnny zaczyna go przysmażać, ponieważ Sue nie jest jeszcze gotowa. Po chwili jednak blokuje obcego polem siłowym, ale ten zamiast odbić się, zaczyna napierać na barierę. Widząc to, Ben prosi, aby Reed wystrzelił go w kolejnym module. Wpadając na kosmitę spowolni go, a tylko on może przeżyć takie zderzenie. Richards zgadza się i każe Sue wyłączyć na chwilę pole. Pojazd Grimma trafia w obcego i wyrzuca go do zatoki. Reed każe swojej dziewczynie łapać fragmenty statku, ale ona odkrzykuje, że wie, co ma robić i jeszcze sobie pogadają o tym, jak wcześniej Richards nie pozwalał zadawać im pytań. Ten zaczyna zbierać drużynę i chce wracać do Budynku Baxtera po sprzęt, aby wyłowić kosmitę, ale wtedy dostaje telefon od Nicka Fury’ego. Pułkownik nie jest zadowolony z rozmowy, którą właśnie odbył z personelem Baxtera. Zaczyna się zastanawiać, czy nie powinien zamknąć placówki, ponieważ zaczyna mu sprawiać więcej problemów niż przynosić korzyści. Reed próbuje się tłumaczyć, ale Fury mówi mu, że może porozmawiać dowódcą jego oddziału, która czeka na niego w dokach.

 

W miejscu wskazanym przez pułkownika, Fantastyczna Czwórka spotyka kapitan Carol Danvers. Kobieta oznajmia, że S.H.I.E.L.D. wykryło srebrnego kosmitę jeszcze gdy był za Plutonem, więc to oni przejmują całą sprawę. Reed protestuje, ale Carol chce tylko wiedzieć, czy chłopak ma pojęcie z czym mają do czynienia, zanim wyśle go do domu. Richards mówi, że wie tylko, że temperatura ciała obcego jest zbliżona do gwiazdy, przypomina on wyglądem trutnie używane przez Gah Lak Tusa i nie ma zamiaru nigdzie iść. Na pytanie, dlaczego obcy się kurczył, Reed odpowiada, że najprawdopodobniej przystosowywał się do tego wymiaru. Widząc, że chłopak nie wie nic więcej i zaczyna spekulować, Danvers każe mu wracać do domu. Reed twierdzi, że mogą przydać się jej super-ludzie, ale ona mówi, że mają swoich do dyspozycji.

 

Oddział S.H.I.E.L.D. odnajduje kosmitę w wodzie i wyławia go. Sue pyta się, czy jako biolog może go zbadać. Upewnia się, że obcy wciąż oddycha i mówi, że jego budowa wewnętrzna jest zupełnie inna niż człowieka. Danvers nie chce ryzykować walki z kimś, kto przeżył wejście w atmosferę ziemską i każe go uwięzić w kajdanach. Reed zastanawia się, czy za pomocą urządzenia, które kiedyś zbudował, udałoby im się porozumieć się z przybyszem. Carol ucina te spekulacje, mówiąc, że Reed uważa się za mądralę, który zawsze zauważa coś, co inni przeoczyli, ale przypomina, że to on jest winnym całego zamieszania, co z resztą często mu się zdarza, więc nie ma żadnego głosu w tej sprawie. Ludzie Danvers zaczynają zakładać kolejne więzy, ale wtedy kosmita budzi się. Zaczyna mówić w obcym języku i uwalnia się z kajdan. Carol wzywa centralę i każe wycelować pociski w jej pozycję i jeżeli zaciśnie dłoń, wystrzelić je. Kosmita bełkocze jeszcze przez chwilę, po czym zaczyna mówić po angielsku. Tłumaczy, że nauczył się języka z przekazów, które są przesyłane w atmosferze. Przedstawia się jako Norrin Radd z planety Zenn-La. Jest zachwycony, że widzi tyle budynków i ludzi w Nowym Jorku, a to tylko jedno miasto. Danvers mówi mu, że zabierze go do ludzi, od których będzie mógł się dowiedzieć więcej o naszej kulturze i vice versa, ale Norrin twierdzi, że najpierw musi zbudować boję, która przywoła jego pana. On przejmie całą planetę i sprawi, że jej mieszkańcy będą szczęśliwsi niż kiedykolwiek byli. Przerażona Carol zaciska pięść. Obcy, widząc nadlatujące pociski, przypomina sobie, że ludzie mają swoje zwyczaje i najpierw musi nastąpić śmierć.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Fantastic Four #43

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.