Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #200

X-Men #200

X-Men #200

"Blinded By The Light" - part 1

Postacie
Zapowiedź

Usiądźcie wygodnie i zapnijcie pasy. Wszystko się zaczyna. Rogue zmierzy się z swymi demonami. Nieznana, tajemnicza siła zacznie mordować ocalałych mutantów z doskonałą precyzją. Kim jest ostateczny cel? Specjalne, podwójne wydanie przyniesie nam powroty starych postaci i wszystko, co najlepsze.

Cytat

Mastermind: "It's party time. You in?"
Sentinel: "No, thank you, Mastermind. My body is immune to alcohol and drugs. I just don't metabolize them."

Streszczenie

Preludium. Nowy Orlean, francuska dzielnica. Na ulicach miasta trwa festiwal. Nie wszyscy jednak bawią się w najlepsze. W zaułku mężczyzna zwący siebie Cichym Billem widocznie czymś zaniepokojony próbuje znaleźć jakieś schronienie. W międzyczasie stara się z kimś usilnie skontaktować. Bezskutecznie jednak. Wewnątrz jednego z budynków Bill wchodzi do windy, a zaraz za nim wchodzi mężczyzna z długimi białymi włosami i w okularach. Drzwi windy zamykają się, a po ponownym otworzeniu ów mężczyzna w białych włosach jest jedyną żywą osobą, która ją opuszcza. Ten spokojnie oddala się z miejsca zbrodni. Kolejny cel został wyeliminowany.

Caldecott County, Mississippi. Oddział dowodzony przez Rogue bez większych problemów przebija się przez system zabezpieczeń budynku, który właśnie pacyfikują. Już w środku przez nikogo nie niepokojeni spokojnie mogą rozejrzeć się po posiadłości Mystique.

Instytut Xaviera, Westchester, Nowy Jork. Bobby dzwoni do Scotta, by poinformować go o pogarszającej się kondycji psychicznej Rogue. Miliardy istnień, jakie dziewczyna wchłonęła, by wyeliminować Hecatomba, błądzą teraz w jej umyśle, przez co sama ledwie się już kontroluje. Scott decyduje się na wysłanie wsparcia w postaci Emmy, Beasta i Wolverine’a. Bobby rozłącza się i teraz zostaje w pokoju sam na sam z Raven. Ta poddając się filozoficznym dywagacjom stwierdza, że wszystko, co z takim mozołem udało im się zbudować, teraz wali się w gruzy. Mystique pyta Drake'a, jak chciałby spędzić swoją ostatnią noc na Ziemi. Ten odpowiada, że z kimś, na kim mu zależy, po czym przybiera ludzką formę i oboje padają sobie w ramiona.

Wyspa Providence, Ocean Spokojny. Cable spaceruje wśród zgliszczy pozostałych po starciu z Hecatombem. Stara się on znaleźć i przywrócić sprawność programu komputerowego znanego jako Profesor. Ten jest potrzebny Nathanowi do przywrócenia wyspie jej poprzedniego kształtu. Proces nie może być jednak zainicjowany, gdyż uruchomiony Profesor wyczuwa na wyspie czyjąś obecność.

Caldecott County, Mississippi. Sentinel podłączona do laptopa regeneruje swoje siły po ostatnim starciu z Hecatombem. Nagle na ekranie pojawia się komunikat "pilne" i za chwilę organizmem dziewczyny wstrząsa strumień wyładowań elektrycznych. Po chwili Sentinel otwiera oczy, lecz wydobywający się z jej ust głos należy już do kogoś całkowicie obcego.

Interludium. Nowy Orlean, Treme. Znany już białowłosy osobnik, tym razem w towarzystwie równie tajemniczej kobiety, osiąga swój kolejny cel, który zamieszkuje jeden z licznych domków na przedmieściu. Spotkanie nie trwa zbyt długo. Towarzyszka blondwłosego jednym ruchem dłoni eliminuje lokatora posiadłości.

Wyspa Providence. Nathan ostrzeżony przez profesora o czyjejś obecności celuje broń w kierunku przypuszczalnej pozycji intruza. Ten uprzedza atak i sam czyni to pierwszy. Potężna eksplozja zmusza Cable'a do ewakuacji z zajmowanego stanowiska. Odrzucony siłą wybuchu próbuje wstać i wtedy oczom Nathana ukazuje się jego adwersarz. Tym okazuje się być Gambit, któremu w sukurs przychodzi Sunfire.

Rogue przemierzając posiadłość w Caldecott przypomina sobie własne dzieciństwo. Niepostrzeżenie dla niej samej pojawia się Cannonball. W rozmowie z dziewczyną Sam dochodzi do wniosku, że tak naprawdę Anna walczy o utrzymanie własnej tożsamości, która toczy nierówną walkę z miliardami obcych istnień kołaczących się w jej umyśle. Na koniec Guthrie informuje dziewczynę o obecności Scotta i pozostałych X-Men, daje jej jednak czas, by rozprawiła się z własną przeszłością zanim do nich zejdzie.

Tymczasem Cable kontynuuje nierówny pojedynek z połączonymi siłami Gambita i Sunfire. W wyniku ich ataków Nathan zmuszony jest do ucieczki, w której jednak jego przeciwnicy mu nie przeszkadzają.

Z powrotem w mieszkaniu Mystique. Emma próbuje pomóc Rogue. W tym celu przedostaje się do wnętrza umysłu dziewczyny. Tam staje oko w oko z miliardem obcych istnień zamieszkujących pod czaszką Anny, który to widok robi na Frost piorunujące wrażenie. Te nie zdążyły jeszcze się zbyt silnie zintegrować ze świadomością swojego gospodarza. W międzyczasie Hankowi udaje się wyizolować wirusa jątrzącego ciało Rogue, który Pandemic określił jako Strain 88. Póki co, McCoy nie znalazł jednak jeszcze żadnego sposobu, by go zneutralizować, dlatego też jedynym rozwiązaniem, jakie mają X-Men, to klasycznie już pożyczyć sobie od Logana jego samogojący czynnik. Jest to jednak rozwiązanie ostateczne, gdy wszelkie inne metody walki z obcym ciałem zawiodą. Wcześniej jednak Emma chciałaby spróbować wybudować psychiczny mur, który oddzielałby świadomość Rogue od pozostałych. By to zrobić, Frost musi się wpierw solidnie przygotować.

Nathan w dalszym ciągu ucieka przed swymi oprawcami. Próby połączenia z Profesorem spalają na panewce, gdy na ogonie ponownie pojawiają się Gambit i Sunfire. Mając świadomość własnej bezradności Cable rozkazuje profesorowi dokonać autodestrukcji.

X-Men, korzystając z chwili przerwy, posilają się odrobinę. Ich spokój przerywa Raven. System alarmowy budynku wykrył czyjąś obecność. O dziwo jednak Emma wyklucza obecność kogokolwiek na terenie posiadłości. Wyklucza nie tylko obecność kogokolwiek, ale i czegokolwiek. W tym momencie ich otoczenie stanowi jedną wielką pustkę. Stwierdzenie to stawia wszystkich obecnych na nogi. Pomimo ostrzeżenia mutanci dają się zaskoczyć. Na pierwszy ogień idzie sama Emma, zneutralizowana przez Sentinel. Za chwilę pozostali X-Men stają się celem ataku Marauders, gdy tylko Mastermind przestaje kamuflować ich obecność. Zbudzona walką Rogue zasila szeregi swych towarzyszy. Nie na długo jednak, gdyż za chwilę zostaje postrzelona przez własną matkę. Ta zaś rozkazuje zabić pozostałych X-Men."Endangered species" - part 1
Mike Carey, Scot Eaton

Hank cofa się do wydarzeń z House of M, kiedy to Wanda Maximoff zaledwie trzema słowami blisko dziesięciomilionową populację mutantów skurczyła do niecałych dwustu istnień. W swym egocentryzmie i zadufaniu McCoy twierdził, że jest w stanie znaleźć sposób, by proces ten odwrócić. W tym celu udał się do swych licznych przyjaciół, wybitnych specjalistów i fachowców, jednak nawet ich połączone siły okazały się niewystarczające wobec problemu, z którym przyszło im się zmierzyć. W tej sytuacji Hank zmuszony jest uczynić coś, o co sam siebie nigdy by nie podejrzewał. Zwraca się do swych najgroźniejszych i najinteligentniejszych wrogów, w postaci chociażby Sinistera czy Dooma, których twarze spoglądają teraz na Hanka z ustawionych w sali monitorów, z prośbą o pomoc. Jest przekonany, że w tej sprawie mogą wzbić się ponad dzielące ich bariery wzajemnych nieporozumień i dawnych konfliktów, tak by wspólnie uchronić zagrożony wyginięciem gatunek.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

X-Men #200 X-Men #200

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.