Avalon » Serie komiksowe » Wolverine: Origins » Wolverine: Origins #15

Wolverine: Origins #15

Wolverine: Origins #15

"SWIFT AND TERRIBLE" Part 5 of 5

Postacie
Zapowiedź

Pojedynek z Dakenem nabiera tempa. Jednocześnie syn Logana przypieczętuje swój los. Jak daleko obaj mężczyĽni są gotowi posunąć się w swej zemście? I jakie plany ma Cyber?

Cytat

James Hudson: "You have a... unique ability, Mr Burr. Somehow, you're able to push men beyond their moral boundaries, get them to do things that otherwise, they would or could not do. Like murder. And torture."
Silas Burr: "Yeah, well... I was helpin' 'em to do their jobs better."

Streszczenie

Noc. Tereny wschodniej Europy przemierza pociąg, goszczący na swym pokładzie niecodziennych pasażerów. Słusznych rozmiarów mężczyzna z bliznami na twarzy i oczami bez źrenic, polewa bicz olejem. Na dany sygnał uderza nim w Dakena. Przyglądający się temu z boku mężczyzna w obcisłym kostiumie i o jasnych włosach nazywa Dakena zwierzęciem, na co ten się oburza. Mężczyzna każe mu udowodnić, że jest inaczej.


Cyber niesiony przez Logana osiąga wreszcie adres, w którym mieści się lokal specjalisty mającego go uleczyć. Specjalista od razu rozpoznaje Wolverine'a, nie ma jednak najmniejszego zamiaru by mu pomóc. Logan potrafi jednak przekonać go do współpracy i o dziwo nie czyni tego w tradycyjny dla siebie sposób. Pan doktor zabiera się do roboty. Najpierw decyduje się wybudzić pacjenta. Ten odzyskawszy przytomność podaje Loganowi nazwisko, na którym tak Jamesowi zależało. Usłyszawszy je długo odbija się ono w głowie Logana dalekim echem. Doskonale pamięta on Jamesa i Heather Hudson, którzy przygarnęli go i zaopiekowali się nim, gdy ten uciekał przed swymi oprawcami ścigany niczym zwierzę. Jak się jednak okazuje, pomoc James Hudsona szła dużo dalej, niż się Jamesowi początkowo wydawało. Otóż był on odpowiedzialny za prowadzenie szkoleń w specjalnie do tego celu przygotowanym ośrodku. To on wynajął Silasa Burra, by ten prowadził zajęcia. Szczególnie zaś zależało mu na jednym ze swych podopiecznych, wobec którego Silas miał nakazane zastosować specjalne traktowanie, z którego był znany i które zadecydowało, o zatrudnieniu go tutaj. Dalej Cyber poznał asystentkę Jamesa, którą była Janet. Logan pamięta ją doskonale. Wspomnienie tej kobiety wywołuje w nim żywe reakcje. Nie może uwierzyć, że też była zamieszana w to wszystko, co go spotkało. Jednak później Janet musiała zginąć. Stało się to za sprawą Silasa, który rozkaz taki otrzymał bezpośrednio od Hudsona. Ten polecenie to uzasadniał bezpieczeństwem potencjalnych ofiar Logana, który dla Hudsona był dzikim zwierzęciem, drapieżcą i tym miał pozostać. Śmierć Janet ma pomóc mu uświadomić sobie pewien fakt, że jeżeli kiedykolwiek spróbuje być człowiekiem, spróbuje się do kogoś zbliżyć, ta osoba zginie. Za każdym razem, gdy ginęła jakaś szczególnie bliska sercu Logana kobieta, celem było uciszenie go lub pozbawienie wszelkich hamulców. Rozkaz taki zawsze pochodził z samej góry. Cyber nie wie , kto dokładnie za nimi stał, zna jednak osobę, która taką wiedzą dysponuje. To Daken. Silas trenował go tak samo, jak wcześniej jego ojca. Logan pyta teraz, jaki mechanizm kontrolny ma jego syn. Cyber odpowiada, że Daken nigdy takowego nie potrzebował, gdyż chłopak po prostu lubił to, co robił. James wściekle pyta o aktualne miejsce pobytu swego syna. Cyber nie wie jednak, gdzie można go znaleźć.


Tymczasem z powrotem w pociągu Daken zbiera kolejne razy mokrym biczem, co omal nie doprowadza go do utraty przytomności. Jego oprawcy każą chłopakowi trzymać się z dala od swego ojca. Takie jest polecenie ich mistrza, który nie życzy sobie, by coś przeszkodziło Loganowi w zrobieniu tego, co sam mistrz chce, by zostało zrobione.


Z powrotem u Logana doktor informuje, że urządzenie zostało poprawnie zainstalowane w ciele Cybera. Teraz Wolverine odbiera trzy pociski karabinowe, które kazał sobie uprzednio przygotować. James znika, doktor natomiast przystępuje do wybudzenia Cybera po operacji. Ten z przerażeniem obserwuje zamontowane na klatce piersiowej urządzenie, mające rozwiązać jego sercowe problemy. Jak się jednak dowiaduje, urządzenie to jest zrobione z carbonadium, które jest wysoce radioaktywne i dosłownie wyżera żywą tkankę, z którą ma bezpośredni kontakt. Wściekły Cyber łapie doktora w swój żelazny uścisk i krzycząc pyta, jak może zdjąć z siebie to urządzenie. Niedaleko Logan wyjmuje z kieszeni karbonowy syntezator i wyrzuca go do pobliskiej rzeki.


Epilog. W niewielkim mieszkaniu mężczyzna imieniem Bucky przegląda lokalną gazetę. Tam odnajduje zaszyfrowaną informację kiedy i gdzie ma odebrać przesyłkę. Zgodnie ze wskazówką udaje się na dworzec autobusowy, gdzie przy pomocy wytrycha dostaje się do wskazanej skrytki, w której znajduje trzy pociski i krótki list podpisany literą L. W liście tym autor zamierza poinformować Bucky'a w późniejszym terminie kto i kiedy.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

Wolverine: Origins #15

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.