Avalon » Serie komiksowe » New X-Men vol. 2 » New X-Men vol. 2 #39

New X-Men vol. 2 #39

New X-Men vol. 2 #39

"The Quest For Magik" - part 2 of 4

Postacie
Zapowiedź

Po szokujących wydarzeniach z poprzedniego numeru, studenci Instytutu ponownie łączą swe siły przeciwko Belasco. Nie mają jednak złudzeń. Demon jest zbyt silny. W tym czasie Anole i Pixie stają oko w oko z Illyaną Rasputin, a Surge i Hellion starają dostać się do piekła.

Cytat

Magik do Pixie: "Try not to scream."

Streszczenie

Limbo, dziedziniec zamku Belasco. X-23 widząc straszliwy los Davida, daje sygnał do rozpoczęcia akcji. Laura wysuwa pazury i zaczyna szarpać nimi trzymające ją demony, a Trance przyjmuje astralną formę i leci w kierunku portalu widocznego na nieboskłonie, pozostawiając swoją cielesną powłokę w objęciach bestii. Tymczasem, Elixir zmienia kolor skóry na czarny, a dotykające go potwory zaczynają się rozkładać lub pokrywać wrzodami. Josh, po uwolnieniu się, natychmiast podbiega do leżącego pod podestem ciała Prodigy'ego i wkłada swoje, już złote, ręce do dziury, jaką nieboszczyk ma w klatce piersiowej. Skupia się na całej wiedzy wyssanej niedawno z McCoy'a i zaczyna odtwarzać serce Davida. Elixir wkłada w ten zabieg wszystkie siły, aż cały rozbłysnął złotym światłem, po czym stracił przytomność. Natomiast Prodigy zerwał się ze krzykiem na równe nogi. Znowu żył. To prawdziwy cud. X-23 w tym samym czasie kilkoma zgrabnymi susami wskoczyła na podest, wykonała kilka efektownych salt, nacięła okowy unieruchamiające Dust oraz Mercury i rzuciła się na Belasco. Niestety nie miała szans, jej ciosy i cięcia nie były skuteczne. Belasco wystrzelił w nią zieloną energią i z Laury została tylko kupka kości.

Tymczasem, gdzie indziej w Limbo. Potwornie okaleczony Anole, Blindfold, Loa, Match, Nezhno, Pixie oraz Wolf Cub stoją zaskoczeni naprzeciw Magik i N'astirha. Nagle Illyana wskazuje palcem na Pixie i każe swojemu demonowi przynieść ją. Spuszczony z łańcucha N'astirh momentalnie rzuca się na przerażoną, skrzydlatą mutantkę, jednak na drodze staje mu Nezhno. Chłopak w końcu ujawnił swój prawdziwy potencjał. Jego rozmiary zwiększyły się niemal dwukrotnie, a pulsujące mięśnie wyglądały, jakby miały zaraz się rozerwać. Wystarczyły tylko dwa ciosy, aby znokautować N'astirha. Jednak zaraz po tym Nezhno stracił przytomność, jeszcze nie przywykł do dzierżenia takiej mocy. Magik jest niezadowolona, że dzieciaki stawiają jej opór. Gdyby nie ona, to młodzi mutanci byliby teraz schwytani i uwięzieni, razem ze swoimi przyjaciółmi, przez Belasco albo by nie żyli. W zamian za tę przysługę, Magik żąda jedynie jednej z ich dusz.

Przed Instytutem Xaviera. Julian i Noriko wciąż próbują przebić się przez ognistą barierę do Instytutu, niestety bez powodzenia. Nagle przed ich oczami pojawił się obraz Trance. Dziewczyna zdążyła jedynie wykrzyczeć, że uczniowie zostali porwani przez Belasco do piekła i że David nie żyje, czym wprawiła Surge w osłupienie, po czym równie nagle znikła.

Limbo, dziedziniec zamku Belasco. Dust oraz Mercury zdołały się oswobodzić i zaatakowały Belasco. Ten, raczej bawiąc się z nimi niż walcząc, wciąż dopytywał się, gdzie jest Illyana Rasputin. Dziewczyny dają z siebie wszystko, mimo to sromotnie obrywają.

Przed Instytutem Xaviera, polowe centrum dowodzenia O*N*E. Surge i Hellion opowiedzieli pułkownikowi Reyesowi i doktor Cooper to, czego sami się przed chwilą dowiedzieli od Trance. Programiści O*N*E zaczęli przeszukiwać swoje bazy danych w poszukiwaniu wszystkiego, co ma jakikolwiek związek z Belasco lub Limbo. Nagle jeden z nich znalazł informację o tym, że w jednym z niemieckich szpitali od dwóch dni przebywa w stanie śpiączki kobieta, którą zidentyfikowano jako Amandę Sefton. Noriko i Julian chcą się z nią niezwłocznie widzieć i nie przyjmują odmowy. Może ona będzie mogła zabrać ich do Limbo, albo chociaż zdjąć magiczną barierę otaczającą Instytut.

Limbo, dziedziniec zamku Belasco. Świeżo zmartwychwstały David próbuje ocucić Elixira, jednak ten jest zbyt zmęczony, żeby nawet się ruszyć. Prodigy po chwili zastanowienia i rozeznaniu się w sytuacji, ma pomysł. Belasco całkowicie zneutralizował tylko uczniów posiadających psychiczne zdolności, reszta jest w miarę przytomna. Więc telepaci muszą stanowić dla niego zagrożenie. Po tej dedukcji, David postanawia uwolnić siostry Stepford, aby sprawdzić, czy jego podejrzenia są słuszne. Tymczasem, Dust oraz Mercury wciąż walczą z Belasco, ale idzie im coraz gorzej.

W tym samym czasie, gdzie indziej w Limbo. Magik oświadcza, że czuje, jak pojmani przez Belasco młodzi mutanci cierpią i umierają. Ona jedna może to powstrzymać. Może zabić Belasco, ale potrzebuje do tego Miecza Dusz. Nowego, bo swój stary gdzieś zgubiła, a żeby go na nowo stworzyć, domaga się duszy Pixie. Młodzi mutanci próbują bronić swojej skrzydlatej koleżanki, ale Illyana dzięki magii zakuwa ich w kamienne dyby, kompletnie ich unieruchamiając. Teraz Magik i wystraszona Pixie zostały same. Illyana przekonuje dziewczynę, że jedyny sposób na uratowanie uczniów Instytutu to oddanie duszy. Bezradna w tej sytuacji Pixie w końcu się zgadza. Zadowolona Magik wyciąga medalion, w którym niegdyś były umieszczone Kamienie Krwi i zaczyna swoje czary. Wtedy wszystko spowija błękitne, rażące światło przyprawione przeraźliwymi krzykami Pixie.

Autor: Black Bolt

Galeria numeru

New X-Men vol. 2 #39 New X-Men vol. 2 #39

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.