Avalon » Serie komiksowe » Cable & Deadpool » Cable & Deadpool #42

Cable & Deadpool #42

Cable & Deadpool #42

"Fractured" - part 3

Postacie
Zapowiedź

Pojedynek X-Men z Hecatomb pozbawił Cable'a złudzeń o stworzeniu raju na Ziemi. Stracił przy tym cząstkę swej duszy. Nie jest to zatem dobry moment na ponowienie sojuszu z Deadpoolem, a tym bardziej na zamach.

Cytat

Cable: "Wade..."

Deadpool: "Do not say thank you. Do not say you're proud of me. Do not say goodbye." 

Cable: "Your zipper is down."

Deadpool (patrząc się w dół): ...

Cable: "Made you look."

Deadpool: "You are so immature..." 

Streszczenie

Podczas gdy Irene Merryweather, Domino i inni ludzie, którzy mieszkali na Providence płyną na promach w kierunku stałego lądu, Cable opowiada Deadpoolowi pewną przygodę, która miała miejsce daleko w przyszłości. Nate i jego oddział bronili przed armiami Apocalypse’a centrum transportowego rebeliantów. Musieli kupić czas pozostałym, aby się ewakuowali, i zniszczyć dane z komputera, żeby nikt nie mógł podążyć za uciekinierami. Ponieważ sytuacja stawała się dramatyczna, Cable rozkazał pozostałym uciekać, a sam miał zdetonować ładunki wybuchowe, niszcząc informacje i poświęcając się. Jednak jedna z jego podwładnych uznała, że Nate jest zbyt istotny w tej wojnie i zajęła jego miejsce. Cable mówi, że nawet nie pamięta jej imienia. Deadpool rozumie, że teraz sytuacja jest podobna – Summers nie chce dopuścić, aby jego archiwa dostały się w niepowołane ręce, więc jest gotów zginąć za to. Proponuje więc załatwić nieproszonych gości, aby uniknąć poświęcania się. Cable mówi, że nie może z nim iść – musi zając się danymi. Wade nie może też zostać z nim i pilnować go, ponieważ musi odzyskać zapasową kopię danych, którą ukrył w swoim mieszkaniu w figurce Antona Krutcha. Przed odejściem Deadpoola Cable chce mu coś powiedzieć, ale Wilson każe nie dziękować mu, nie mówić, że jest z niego dumny i nie żegnać się z nim. Nate w myślach dokładnie to czyni. Cable łączy się z Profesorem, który mówi mu, że zasilanie na wyspie wyczerpie się za trzydzieści pięć godzin. Nate ma więc tyle czasu na zakodowanie lub zniszczenie archiwów, ale intruzi mogą go przed tym powstrzymać. Zauważa jednego z nich wbiegającego do budynku. Podążą za nim i każe mu wyjść, albo zawali całą budowlę. W odpowiedzi w jego kierunku leci szmaciana laleczka, która po chwili eksploduje, a znajomy głos mówi mu, że to dobry dzień na śmierć. Przeciwnikiem Cable’a jest były złodziej, były członek X-Men, były jeździec Apocalypse’a – Gambit. Cable stwierdza, że spodziewał się większego wyzwania.

W mieszkaniu Nate’a, Deadpool znajduje figurkę, ale zostaje zaatakowany przez Senyakę. Zaczyna w swoim stylu długi i irytujący monolog, więc zirytowany złoczyńca łapie go swoimi mackami i wyrzuca przez okno. Ma nadzieję, że to koniec gaduły, ale Wade wraca i wbija Senyakę w podłogę słupem sygnalizacji świetlnej. Wilson zaczyna uciekać ze statuetką, ale zostaje złapany mackami, z których jedna wytrąca mu przedmiot z dłoni. Teraz to Senyaka ma figurkę, a Deadpool musi go gonić.

Cable próbuje zastrzelić Gambita, ale ten zręcznie unika strzałów. Mówi, że pokaże mu teraz sztuczkę karcianą i rzuca w niego kilkoma kartami. Nate za pomocą telekinezy odbija je, ale Remy chciał tylko odwrócić jego uwagę: Summers zostaje zaatakowany z góry przez Sunfire’a. Ten mówi mu, że błędem dobrego dowódcy często jest przekonanie, że na swoim terenie ma się przewagę. Cable skupiając uwagę na Yoshidzie, nie zauważa, że Gambit rzucił kolejne karty. Eksplozja powala Nate’a na ziemię. Z ledwością wstaje i zaczyna się oddalać w stronę centrum zasilania Providence. Sunfire chce go trafić swoim ogniem, ale Gambit powstrzymuje go.

Deadpool rzuca się z mieczem na Senyakę i wbija mu go w plecy. Figurka ląduje na ziemi i obaj mężczyźni zaczynają się zmagać ze sobą, aby ją dosięgnąć. Wade tymczasem zaczyna się zastanawiać, dlaczego Cable powierzył jemu ochronę tego przedmiotu, jeżeli on jest taki ważny.

Nate każe Profesorowi zamknąć za sobą drzwi. Słysząc, że nie ma wystarczająco dużo energii, Cable poleca mu poszukać jej. Program znajduje teleporter, ale Summers mówi, żeby zostawił go. Sunfire i Gambit dostają się do środka. Cable zdaje sobie sprawę, że nie zdąży zakodować danych, musi więc je zniszczyć. Shiro przymierza się do zadania Nate’owi ostatniego ciosu, więc ten wymawia umówione hasło i Profesor rozpoczyna procedurę.

W tym samym momencie Deadpool łapie figurkę. Mechanizm ukryty w niej zostaje uruchomiony i Wade zostaje teleportowany, pozostawiając Senyakę samego.

Widząc, że Cable uruchomił procedurę samozniszczenia wyspy, Gambit i Sunfire uciekają z komnaty tak szybko jak mogą. Nate myśli, że zawsze trzeba dążyć do tego, żeby wygrywać, nawet jak się przegrało, i właśnie mu się to udało. W tej chwili przypomina sobie imię kobiety, która dawno temu poświęciła się za niego. Providence zostaje zniszczona potężną eksplozją.

Deadpool materializuje się w swoim mieszkaniu. Mówi, że Cable nie powinien był go ratować w ten sposób, ponieważ nie jest tego warty. Włącza telewizor i widzi doniesienia o zanotowanej eksplozji w miejscu, gdzie się znajdowała Providence i przysięga, że nie zawiedzie Nate’a.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.