Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #201

X-Men #201

X-Men #201

"Blinded by the Light" - part 2

Postacie
Zapowiedź

Pułapka Marauderów to zaledwie początek doskonale przygotowanego planu. Ocalałe osoby z grupy Rogue muszą znaleźć osoby odpowiedzialne za wszystko zanim ruszą do walki.

Cytat

Blindfold: "There is a light, yes, but the darkness is better to see by. It has much to do with seeds. He knows ouer minds, and means us harm. [...]"
Rockslide: "Can we maybe do this after Grey's anatomy?"
Elixir: "Well, y'know, this is going the same way as all our other conversations. Is it okay if we just skip to the part where you pass out and I call doctor McCoy?"

Streszczenie

Postrzelona przez Mystique, Rogue leży bez znaku życia. Sparaliżowana Emma Frost nie potrafi ruszyć nawet okiem. Pozostała jej jedynie telepatia. Reszta X-men z coraz większym trudem odpiera zaciekłe ataki Marauders. Scott nakazuje Bobby'emu ewakuować Rogue z zagrożonej strefy, na drodze staje mu jednak Mystiqe. Ta uświadamia Icemanowi, że celowo sprowokowała zbliżenie pomiędzy nimi, by w ten sposób zneutralizować jego moce. Drake bezskutecznie próbuje wyrządzić jej jakąkolwiek krzywdę, jest jednak bezradny poprzez stale zmieniający się stan skupienia jego organizmu. Bobby w żaden sposób nie potrafi utrzymać swej lodowej postaci, co Mystique bezwzględnie wykorzystuje. Widząc własną bezradność Emma telepatycznie kieruje Cannonballem tak, że ten bez problemu przebija się przez tabuny wrogów do Blackbirda. Po drodze udaje mu się jeszcze ewakuować Icemana i razem odlatują. Marauders tymczasem liżą rany po zwycięskim pojedynku. Zabierają ranną Rogue i kompletnie burzą budynek, w którym wcześniej zaatakowali mutantów tak, by nie pozostał po nich żaden ślad pozwalający na podjęcie skutecznej próby ich zlokalizowania.


Szkoła dla Młodych Talentów. Kitty i Peter są zaniepokojeni brakiem jakiejkolwiek odpowiedzi ze strony Scotta i pozostałych X-men. Nic nie mogą jednak z tym zrobić i w żaden sposób tego sprawdzić, gdyż Cyclops wyraźnie zalecił im pod żadnym pozorem nie opuszczać szkoły i pilnować młodych mutantów. Ci tymczasem stają wobec wizji Blindfold, która wieszczy o pewnej postaci, która zna myśli mutantów i chce ich skrzywdzić. New X-men dosyć sceptycznie podchodzą do tych rewelacji. Do czasu jednak, gdy Blindfold dotyka Joshuę. W efekcie jedna z jego złotych rękawic robi się całkiem czarna i wszystko wokoło eksploduje masą rozerwanych kształtów, po czym powraca do normalności, ale już z nieprzytomną dziewczyną na podłodze. Wszyscy zastanawiają się, co też właściwie się stało. Wspólnie dochodzą do wniosku, że najlepiej będzie poprosić o pomoc któregoś z nauczycieli.
Sam i Bobby tymczasem podczas swej ucieczki natrafiają na kłopoty w postaci Sunfire'a. Cannonball zostawia stery Icemonowi, a sam atakuje przeciwnika. Ich walka doprowadza do lawiny kamieni z górującego ponad ich głowami szczytu. Jeszcze wyżej osamotniony Drake na pokładzie samolotu postanawia zrobić najgłupszą rzecz w swoim dotychczasowym życiu i wyskakuje z Blackbirda bez jakiegokolwiek zabezpieczenia. W trakcie tego szaleńczego lotu dochodzi do upragnionej przemiany i już w swej lodowej postaci Iceman rusza na pomoc Samowi.


Z powrotem w szkole Kitty i Peter wyczuwają drgania. Ich źródłem okazuje się być Exodus i jego ludzie, którzy stają teraz przed dwójką mutantów. Ten nakazuje swoim ludziom odzyskać pewną księgę. Zabijaniem zajmie się on sam.

Scenariusz: Chris Yost
Rysunki: Scot Eaton
"Endangered species" part 5

Postacie:
* Beast, Cyclops, Wolverine, Emma Frost, Kitty Pryde
* Dark Beast

Hank osiąga tajemniczy Neverland, stanowiący prawdopodobnie obóz zagłady mutantów, zbudowany przez Weapon X. Tyle faktów. Reszta to jedynie domysły. Hank ma nadzieję w końcu uzyskać odpowiedzi na dręczące go pytania.


Siedem godzin wcześniej. X-men zebrali się, by wysłuchać relacji Logana z pobytu w miejscu znanym jako Neverland. Relacja jest krótka i dosyć ogólnikowa. Obóz jest pusty, nikogo w nim nie ma, przynajmniej Wolverine nie wykrył czyjejkolwiek obecności. Jedynie wszechobecny zapach śmierci. Na podstawie tych zdawkowych informacji Hank postanawia udać się na miejsce zagłady.
Chwila obecna. Przemierzając kompleksy Neverlandu McCoy napotyka jedynie bałagan, wiele zniszczeń, łusek od pocisków. W jednym z pomieszczeń natrafia na olbrzymi napis na ścianie głoszący, iż wszyscy mutanci muszą spłonąć. Kontynuując swój rekonesans Hank znajduje dzienniki. Wszystko inne, jakiekolwiek materiały potwierdzające okropności, jakie miały tu miejsce, zostały skutecznie usunięte. Beast przypuszcza, że stało się to całkiem niedawno, zanim on sam tu trafił. I ponad wszelką wątpliwość stwierdza, iż zrobił to ktoś z jego gatunku. Nie mając nic lepszego McCoy zaczyna studiować dzienniki. Te krok po kroku opisują niewyobrażalny horror, jaki się tu rozegrał. Dzień 582, usuwanie obiektów badań. Dzień 607, pozbywanie się gnijących trupów. Dzień 641, naukowcy proszą o dodatkowe obiekty do badań. Dzień 701, tłumienie ostatnich ognisk oporu. I w końcu dzień 724, czystka pozostałych przy życiu więźniów, którzy klęcząc nad krawędzią olbrzymiego dołu wypełnionego niezliczoną ilością zwłok czekali na nieuchronny strzał w tył głowy z rąk oprawców. Hank drąc łapami ziemię nie może uwierzyć w to, co się tu wydarzyło. Tą prywatną i osobistą chwilę emanacji własnej bezsiły i bezradności wobec ogromu cierpień tak znacznej liczby istnień przerywa pojawienie się Dark Beasta. Ten czuje się rozczarowany faktem, iż nikt nie zaprosił go do zabawy.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

X-Men #201 X-Men #201

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.