Avalon » Serie komiksowe » World War Hulk: X-Men » World War Hulk: X-Men #2

World War Hulk: X-Men #2

World War Hulk: X-Men #2

"Sworn To Protect"

Postacie
Zapowiedź

Odcinek pełen akcji. Astonishing X-Men walczą z Hulkiem w obronie marzeń profesora Xaviera! Jeszcze nigdy nie widzieliście tak brutalnego starcia Hulka z Wolverinem! A co na to inni członkowie rozległej rodziny X-Men, czy pomogą? A jeśli się zdecydują, czy będzie jeszcze czego bronić? Spytajcie Juggernauta!

Cytat

Hulk (po pokonaniu, jak mu się zdaje, ostatniego przeciwnika): "That everybody?"
Nightcrawler (który właśnie przybył z odsieczą): "Not quite, mein Herr. It's a big family."

Streszczenie

Instytut Xaviera. Hulk pyta się profesora jak zagłosowałby, gdyby był na spotkaniu Illuminati, na którym pozostali zadecydowali o wystrzeleniu go w kosmos. Emma Frost podpowiada mu telepatycznie, żeby powiedział, że byłby przeciwko, ale Charles odpiera, że będzie mówił za siebie. Mówi Hulkowi, że ostatnio podjął wiele decyzji, które ostatecznie okazały się złe. Obwinia się, że próbował grać Boga, a nim nie jest. Uczciwa odpowiedź na pytanie Hulka jest taka, że byłby za wystrzeleniem go w kosmos. Nie na zawsze, ale do czasu, aż znaleziono by lek, który wyleczyłby Bruce’a Bannera. Dodaje, że poddaje się Hulkowi dobrowolnie. Ten odpowiada, że to rozsądne posunięcie i chce chwycić Xaviera, ale Colossus powstrzymuje jego rękę mówiąc, że X-Men nie zgadzają się na to. Charles chce telepatycznie nakłonić ich do zmiany decyzji, ale Emma powstrzymuje go. Hulk pyta się, czy mutanci na pewno tego chcą. Cyclops, po wymianie spojrzeń z Xavierem, potwierdza. Rozpoczyna się walka. Scott strzela z oczu w Hulka najsilniejszą wiązką promieni, jaką może wytworzyć. Charles mówi, że on najlepiej wie, że zasługuje, aby Hulk go zabrał, ale Summers każe mu się zamknąć i pozwolić mu się skoncentrować. Zielony olbrzym przedziera się przez wiązkę promieni i w końcu łapie Cyclopsa za głowę, zasłaniając mu dłonią wizor. Kitty Pryde łapie Scotta i fazuje go, uwalniając go z chwytu Hulka. Ten mówi, że dziewczyna tylko pogorszyła sprawę, ale Wolverine mówi, że od tego jest on, po czym rani Hulka. Gigant jednak potężnym ciosem posyła go między drzewa. Emma chce pomóc pozostałym i mówi Xavierowi, że siostry Cuckoo pilnują go i nie pozwolą mu powstrzymać X-Men. Radzi więc Charlesowi w zamian skoncentrować się na pomocy Elixirowi w leczeniu rannych. Profesor niechętnie się zgadza i odciąga wpółprzytomnego Cyclopsa. Emma przyjmuje diamentową postać i atakuje Hulka. Olbrzym krzyczy, że mutanci nie mogą go zranić. Widząc, że Hulk odtrąca na bok Colossusa i Emmę, Beast mówi, że nie daje im wyboru. Wtedy Kitty fazuje olbrzyma, wciąga go częściowo pod posadzkę, po czym puszcza. Hulk jest uwięziony w podłożu. Mutanci zaczynają się zastanawiać, co z nim zrobić, ale olbrzym, mimo bólu, wyrywa się spod ziemi. Klaśnięciem dłoni tworzy falę uderzeniową, która pozbawia Kitty przytomności.

Z oddali, studenci, którzy się ewakuowali podziemnym przejściem, obserwują walkę. Indra proponuje im pomóc, ale Prodigy uważa, że nie mogą pomóc w starciu. Siostry Cuckoo mają jednak inny pomysł i zawiadamiają X-Factor, drużynę Nightcrawlera oraz Excalibur. Juggernaut, słysząc telepatyczne wezwanie o pomoc, idzie do swojego pokoju i wyciąga z szuflady klejnot Cyttoraka. Zawiera z demonem umowę, że będzie robił to, czego on chce, jeżeli zabierze go tam, gdzie jest Hulk. Po chwili przed Cainem otwiera się portal.

W Instytucie Hulk eliminuje z walki Beasta, którego do budynku zabierają Charles i Elixir. Josh mówi, że zużył już wiele energii. Profesor poleca mu jedynie stabilizować stan rannych, aby on mógł ich zabrać do ambulatorium, ponieważ jest pewny, że będą potrzebowali więcej mocy Elixira.

Hulk chwyta Emmę i wbija ją w posadzkę. Mówi jej, że w tej formie sama się nie uwolni, a lepiej dla niej, żeby nie zmieniała się z powrotem w człowieka. Colossus obiecuje jej, że ją uwolni, jak tylko pokona olbrzyma. Hulk i Peter zaczynają się siłować. Zielony mówi, że kiedyś mutant byłby dla niego równym przeciwnikiem, ale teraz już nim nie jest. Powala Colossusa na kolana i wygina mu jego ręce w nienaturalny sposób. Każe mu się odsunąć, ale Peter odmawia. Wtedy na Hulka rzuca się Wolverine. Wiedząc, że skóra olbrzyma jest bardzo mocna, tnie go po oczach. Zielony stwierdza, że młoda pomocnica Logana już tego próbowała i nic to nie dało, ponieważ jego czynnik gojący poradzi sobie z tą raną. Wolverine mówi, że on ma swój, więc mogą walczyć cały dzień. Hulk stwierdza, że ma inne rzeczy do zrobienia i postanawia skończyć walkę szybciej. Mówi, że tak jak bokser, który po wielu ciosach przyjętych na głowę nie jest w stanie nic zrobić, tak samo mózg Logana zostanie uszkodzony po wielu ciosach powodujących jego uderzenia o czaszkę wzmocnioną adamantium. Raz za razem Hulk uderza Wolverine’a w głowę, aż wreszcie ten traci przytomność. Wtedy słyszy za sobą głos Juggernauta, który proponuje mu walkę z kimś swojego rozmiaru. Cain trafia pierwszym ciosem, ale kolejne zadaje już Hulk, który rozpoznaje przeciwnika, ale widzi również, że jest on cieniem siebie samego. Cain jest zdziwiony, że olbrzym tak łatwo go pokonał. Hulk dobija Juggernauta i zastanawia się, czy to już wszyscy. Wtedy słyszy głos Nightcrawlera mówiący, że jeszcze nie, ponieważ ma do czynienia z dosyć dużą rodziną. Kurtowi towarzyszy reszta jego drużyny oraz X-Factor.

Autor: Ozz

Galeria numeru

World War Hulk: X-Men #2 World War Hulk: X-Men #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.