Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Fantastic Four » Ultimate Fantastic Four #44

Ultimate Fantastic Four #44

Ultimate Fantastic Four #44

"Silver Surfer" - part 3

Postacie
Zapowiedź

Silver Surfer przybywa na Ziemię i nic nie jest w stanie go pokonać. Ale on tylko zwiastuje nadejście kogoś, kto posiada nieopisaną moc, a kolejne wszechświaty są dla niego tylko kolejnymi przystankami w podróży... oto Psycho Man!

Cytat

Silver Searcher: "Master, my quest is over. I've found a world so perfect for your purposes that you will weep when you see it."
Revka Temerlune Edifex Scyros III: "But I do not hold with weeping, Norrin Radd. You know that. Nobody weeps in my kingdom."
Silver Searcher: "Except for me."

Streszczenie

Silver Searcher widząc nadlatujące pociski uważa, że to głupota, ponieważ komuś może stać się krzywda, po czym używając swojej mocy zmienia ich tor. Carol Danvers oznajmia mu, że jest aresztowany, ale Norrin stwierdza, że nie uznaje jej władzy i zaczyna odchodzić. Kobieta mówi Richardsowi, że teraz ma okazję pomóc, skoro chciał to zrobić. Sue zatrzymuje Searchera za pomocą pola siłowego. Reed chce się dowiedzieć, po co obcemu potrzebna jest boja. Ten nie ma zamiaru niczego wyjaśniać, ponieważ i tak nikt go nie powstrzyma. Mówiąc to, przerywa barierę i powala Sue na ziemię. Johnny atakuje go płomieniami, ale Norrin mówi, że na kimś, kto przebywał wewnątrz gwiazd, to nie robi wrażenia i oddaje chłopakowi z nawiązką. Reed owija się wokół Surfera i rzuca go w kierunku Bena, który zaczyna okładać kosmitę. Danvers łączy się z Furym i prosi o przysłanie na pomoc Ultimates albo Mahr-Vella. Norrin, przyjmując kolejne ciosy Grimma, mówi, że boja jest podarunkiem, a jego pan uczyni z tego świata raj. Powstrzymuje pięść Bena tak długo, aż tego trafia przywołana przez obcego deska. Searcher przygotowuje się do odlotu, ale Carol wyjmuje pistolet i każe mu się poddać. Obcy zaczyna się denerwować, że ludzie nie doceniają tego, że chce ich uszczęśliwić, więc zabiera Danvers broń, chwyta ją za rękę i ciągnie za sobą w górę. Reed rozciąga się i podąża za nimi. Surfer wyczuwa miejsce, gdzie znajdzie sprzęt potrzebny mu do zbudowania boi, po czym zwraca się do Carol mówiąc jej, że ona nie jest warta, aby doczekać raju, więc zrzuca ją z deski. Łapie ją rozciągnięty do granic możliwości Reed i odstawia na dach wieżowca. Danvers każe mu podążyć za Searcherem do Budynku Baxtera i dziękuje za pomoc, chociaż wciąż uważa, że całe zamieszanie jest jego winą.

W Budynku Baxtera Norrin Radd bez problemu pokonuje żołnierzy. Mówi, że ten świat bardzo potrzebuje jego pana i wkrótce on tu przybędzie.

Reed „wraca” do portu, gdzie Sue chce sprawdzić, czy wszystko z nim w porządku, ale ten się opiera. Johnny zauważa, że ich pojazd zniknął. Richards jest zdziwiony, ponieważ nastawił go na kurs powrotny do domu, ale sam nie mógł wrócić do Budynku Baxtera. Po chwili orientuje się, że jego siostry nie ma z nimi.

Tymczasem Silver Searcher zakończył budowę boi. Wiedząc, gdzie się teleportować, jego władca przybywa na Ziemię. Mówi, że Norrin odpokutował za swoją karę. Searcher ma nadzieję, że to również nareszcie zwolni go ze służby. Władca zauważa, że są obserwowani przez Enid, ale Norrin mówi, że wiedział o jej obecności, lecz nie uważał jej za zagrożenie. Dziewczyna stwierdza, że przybysz nie jest mile widziany na Ziemi i proponuje mu, żeby wrócił do siebie, albo zrobi mu krzywdę. Władca odpowiada, że przecież jest jej królem i ona go kocha. Mówiąc to, przejmuje kontrolę na dziewczyną. Zauważa, że jej fale mózgowe mają tą samą częstotliwość, jak mieszkańców Zenn-La i Surfer miał rację mówiąc, że oba światy są podobne do siebie. Mówi, że jego wygnanie dobiegło końca. Władca ma zamiar spotkać się ze swoimi nowymi poddanymi i prosi Enid o pokazanie mu Nowego Jorku.

Johnny i Reed spieszą do Budynku Baxtera. Ten drugi obwinia się, że nie wziął pod uwagę, że Enid mogła zabrać pojazd. Storm uważa, że jeżeli poczekają na resztę, będą mieli większe szanse w walce. Nagle znajdują się między paradą na cześć Searchera i jego władcy, który zahipnotyzował nowojorczyków. Obcy zauważa pędzącego w jego kierunku Reeda i pyta się Enid, kto to jest. Ta odpowiada, że to jej brat. Władca każe ludziom zatrzymać się i pozwolić mu porozmawiać z Richardsem. Chce przejąć nad nim kontrolę, ale ze zdumieniem zauważa, że nie może. Reed każe mu uwolnić umysł Enid i pozostałych ludzi. Obcy przedstawia się jako Revka Temerlune Edifex Scyros III i mówi, że jest królem bez wrogów, więc nie przestraszy się groźby. Stwierdza, że Reed obwinia się o całe zamieszanie i radzi mu, żeby przestał za wszelką cenę próbować zaimponować ojcu, bo przez to jest nierozważny. Reed uderza obcego i mówi, że ma ostatnią szansę na uwolnienie ludzi spod swojej kontroli. Revka każe mu spojrzeć na nich, na gniew na ich twarzach po tym, jak Richards uderzył ich ukochanego władcę. Jeżeli pozwoli im na to, to samą liczbą zmiażdżą Fantastyczną Czwórkę. Reed decyduje się wysłuchać żądań przybysza i chce wiedzieć, czego oczekuje w zamian za uwolnienie zakładników. Ten nie rozumie, o czym człowiek mówi, ponieważ już ma to, po co przybył. Teraz ma zamiar wrócić na Zenn-La i zabiera ze sobą Enid oraz Silver Searchera, którego wygnanie z rodzinnej planety dobiegło końca. Po chwili Revka dodaje, że w zasadzie to zabierze ze sobą wszystkich ludzi. Reed protestuje, ale na nic to się zdaje, ponieważ podczas przechodzenia do innego wymiaru władca odkrywa, że Fantastyczna Czwórka została zmieniona podczas wypadku i dlatego nie mógł dostosować się do częstotliwości ich fal mózgowych, ale teraz jest to już w stanie zrobić. Richards, już pod kontrolą Revki, przeprasza za niedogodności. Władca wybacza i obiecuje pokazać im, jak wygląda niebo. Ulice Nowego Jorku pustoszeją.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Fantastic Four #44

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.