Avalon » Serie komiksowe » The Punisher (MAX) » The Punisher (MAX) #49

The Punisher (MAX) #49

The Punisher (MAX) #49

"Widowmaker" - conclusion

Postacie
Zapowiedź

SBK szuka SBM do asystowania przy masowym spuszczaniu krwi i rzeźni. Robota ręczna bez broni i amunicji. Nieskończona chęć zadawania bólu będzie atutem.

Cytat

Jenny Cesare (przyglądając się symbolowi czaszki na koszulce Punishera): "I see why you wear this. The looks in their eyes when it started. When they saw what it was had come to get them. That's the reward."

Streszczenie

Ranny Punisher ogląda wiadomości. Mowa jest o strzelaninie przed szpitalem [patrz The Punisher (MAX) #48 - Don David]. Detektyw Budiansky jest przedstawiony w niekorzystnym świetle. Kolejny przykład nadmiernie brutalnego działania policji. Castle doskonale rozumie motywy działania Paula. Wyłącza telewizor i tym razem pogrąża się w myślach o Jenny. Nie jest w stanie jej pomóc. Ostatnia walka, a zarazem rozwiązanie sprawy wdów jest na jej barkach.

Dwa pociski trafiają Barbi w brzuch, zwalając ją z nóg. Pozostałe wdowy już wiedzą, że nie mają szans na ucieczkę. Jenny ubrana w koszulkę Punishera z kamienną miną kontynuuje mordercze dzieło. Zabija Lorraine dwoma precyzyjnymi strzałami w okolicę obojczyka. Shauna odzyskuje rezon i strzela w stronę napastniczki. Jenny unikiem schodzi z toru pocisku i trafia w nogę Annabellę. Wściekła Shauna zaczyna siać ołowiem jak opętana. Bezskutecznie, tylko jedna kula niegroźnie drasnęła w bark jej przeciwniczkę. Gdy kończą się jej naboje, Jenny wykańcza ją strzałem w głowę. Następnie podchodzi do ciał Barbi i Lorraine. Dla pewności oddaje jeszcze po jednym strzale. Na koniec odwraca się w stronę postrzelonej Annabelli i rozkazuje jej iść z sobą.

Budiansky jadący w stronę domu Annabelli nieomal zderza się z pędzącym z naprzeciwka samochodem Jenny. Udaję mu się zapamiętać numery rejestracyjne. Wysiada z wozu i ze niedowierzaniem przygląda się martwym wdowom.

Frank budzi się ze snu. Okazuje się, iż jest przykuty do łóżka. W pokoju znajduję się też przywiązana do krzesła Annabella. Nagle z ciemnego końca pokoju wyłania się Jenny. Jest całkiem naga. Chce by jej siostra dokładnie przyjrzała się jej okaleczonemu ciału. Przeprasza Castle'a za kajdanki. Były konieczne, bo nie chciała by jej przeszkodził. Annabella zaczyna głośno protestować, nie rozumie jak Jenny mogła sprzymierzyć się z kimś kto zrobił z nich wdowy. Kobieta w odpowiedzi uśmiecha się i mówi, że robiąc to uwolnił ją. Annabella dalej protestuje. Pokazuje, że jest wierna mafijnej rodzinie do samego końca. Jenny w dobitnych słowach wyjaśnia jak chorym tworem niszczącym ludzi jest tak uwielbiana przez jej siostrę rodzina. Mówiąc to co raz bardziej zaczyna zbliżać się do niej. Annabella w końcu pęka. Wybucha płaczem i zaczyna przepraszać. Zwala całą winę na mężczyzn. To oni ją zmusili, by zeswatała swoją siostrę z Timem. Nie miała innego wyboru. Jenny odpowiada, że Annabella zawsze mogła odejść, lecz nie zrobiła tego. Została i cieszyła się brudną forsą mafii. Dzisiaj zamierza pokazać jej co robią członkowie mafii ludziom by zdobyć pieniądze. Kobieta wyciąga spod łóżka kij baseballowy. Z wściekłością raz za razem trafia Annabellę potężnymi ciosami w głowę. Krew chlapie po całym pokoju. Przywiązany do łóżka Punisher przygląda się makabrycznej scenie.

Budiansky przez swoje radio policyjne odbiera transmisję od kapitana Carlinga. Przełożony ze złością pyta co miała znaczyć zgłoszona przez niego godzinę temu strzelanina i po co kazał sprawdzić dane jakichś tablic rejestracyjnych. Krzycząc i przeklinając przypomina mu, że jest zawieszony. Paul wyłącza radio, wyjmuje pistolet ze schowka i wysiada z samochodu.

Zmęczona i zakrwawiona Jenny opiera się na kiju. Powoli się podnosi i przygląda symbolowi czaszki na koszulce Punishera. Wie już dlaczego Castle ją nosi. Strach, którzy czują ci, którym wymierza sprawiedliwość jest nagrodą za to co robi. Z żalem stwierdza, jakim potworem się stała. Siada na Franku i chce by ją przeleciał. Pragnie coś poczuć, cokolwiek. Dwójka uprawia seks w zakrwawionym pokoju obok leżących na podłodze zmasakrowanych zwłok Annabelli. Jenny krzyczy, po czym stwierdza, że ten cały smutek i śmierć to za duży ciężar dla kogokolwiek. Tylko Castle jest w stanie to znieść. Sięga po pistolet i przykłada go do swojej głowy. Pociąga za spust. Teraz Frank rozumie dlaczego przykuła go do łóżka, nie chciała by przeszkodził jej w samobójstwie.

Jakiś czas później Punisher wychodzi z budynku. Udało mu się sięgnąć do upuszczonego przez Jenny pistoletu i uwolnić się. Następnie umył i zakrył jej ciało. Nagle na jego drodze staje Budiansky mierząc do niego z broni. Pyta, czy Annabella Gorrini jest w środku. Chce dopaść główną winowajczynię ataku na swoją żonę. Jest w stanie zastrzelić Castle'a jeśli nie zejdzie mu z drogi. Frank spokojnie do niego podchodzi i patrzy mu prosto w oczy. Pyta policjanta, czy chce być taki jak on.

Paul stoi przy szpitalnym łóżku nieprzytomnej żony. Trzymając ją za rękę stwierdza, iż miała rację. W najmniejszym stopniu nie przypomina Punishera. Z łzami w oczach prosi Ginę by wyzdrowiała, aby mogli wreszcie uciec od tego koszmaru.

Castle z daleka obserwuje, jak policjanci wywożą na noszach zwłoki Jenny. To wszystko dało mu czas żeby zastanowić się nad paroma rzeczami. Jenny przypomniała mu inną skrzywdzoną kobietę, która umarła w jego ramionach na równinach Afganistanu [Kathryn O'Brien, patrz The Punisher (MAX) #41 - Don David]. Frank może je tylko pożegnać w myślach. Lecz gdyby tylko mógł, zgładziłby wszystkie w taki sposób udręczone kobiety, by nie musiały dalej tak egzystować.

Autor: Don David

Galeria numeru

The Punisher (MAX) #49

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.