Avalon » Serie komiksowe » New X-Men vol. 2 » New X-Men vol. 2 #40

New X-Men vol. 2 #40

New X-Men vol. 2 #40

"The Quest For Magik" - part 3 of 4

Postacie
Zapowiedź

Sytuacja New X-Men przedstawia się beznadziejnie. Belasco nie zawaha się przed zabiciem ich, byleby tylko osiągnąć swoje cele. I kim jest dziewczyna niezwykle przypominająca pewną zmarłą przed laty rosyjską mutantkę. Czy jej obecność będzie dla wszystkich wybawieniem czy zgubą?

Cytat

Pixie do Illyany: "A hole in my soul... Ohmigod! I'm evil now! You turned me evil! You bi.."

Anole: "Whoa! Megan!" 

Streszczenie

Gdzieś w Niemczech, szpital. Surge, Hellion, Val Cooper oraz Lex Lexington właśnie przybyli i są świadkami jak niemieccy lekarze walczą o życie Amandy Sefton. Dramatyczne próby przywrócenia rytmu pracy jej serca przy pomocy defibrylatora nie dawały żadnych efektów. Wtedy zdesperowana Noriko poraziła ją swoim prądem. Było to szalenie niebezpieczne, ale zdało egzamin. Amanda powróciła do świata żywych i odzyskała przytomność. Jednak nie było czasu na radość, ani odpoczynek. Surge jak najszybciej chciała, żeby dziewczyna teleportowała ich do Limbo, aby dowiedzieć się, co się stało z Davidem i resztą jej przyjaciół.

 

Limbo. Anole, Blindfold, Loa, Match, Nezhno oraz Wolf Cub są uwięzieni w kamiennych blokach, po Santo nie ma ani śladu, a Magik właśnie wyrywa duszę z Pixie. Jest źle. Sytuacje dodatkowo nakręca jeszcze Blindfold, powtarzając ciągle, że Anole musi uratować skrzydlatą koleżankę. Borkowski nie wie co robić, stara się ze wszystkich sił, ale podobnie jak cała reszta nie może się ruszyć. Tymczasem, mimo błagań Pixie, Illyana kontynuuje swoje czary. Nowy Kamień Krwi na jej medalionie już prawie się uformował, a w błysku błękitnego światła widać już zarys Miecza Duszy. Wtedy rozzłoszczonemu Anole udaje się uwolnić, dzięki temu, że jego wyrwana wcześniej ręka w niewytłumaczalny sposób zdołała odrosnąć. Taka regeneracja musi być częścią jego mutacji. Tyle że nowa ręka jest olbrzymia, pokryta zrogowaciałymi łuskami i w ogóle nie pasująca do reszty ciała. Nie ważne, jaka by ona nie była, ale zdała swój egzamin. Borkowski zdołał się oswobodzić i jednym ciosem powalił Magik przerywając jej czary. To strasznie rozzłościło Illyanę i kiedy szykowała się ona do kontrataku, za jej plecami zaczęły poruszać się kamienie i lawa. Rockslide zdołał się w końcu zrekonstruować, ale i on, podobnie jak Anole, przeszedł metamorfozę. Już nie był zwykłym kamiennym olbrzymem, lecz olbrzymem z kamieni i lawy. Jego nowa forma okazała się odporna na czary Magik, dzięki czemu szybko ją pokonał. Przygwoździł ją do ściany i gdy szykował się do zadania ciosu, powstrzymał go Borkowski, mówiąc, że będzie im ona potrzebna do odnalezienia reszty. Tymczasem, Pixie zdołała powstać, jej skrzydła wyglądały jak przypalone, a w ręce trzymała Miecz... eee raczej Mieczyk, a może lepiej Nóż Duszy. Czary zostały przerwane, pewnie dlatego oręż powstały z jej duszy wygląda tak groteskowo. Mimo całego zamieszania, młodzi mutanci nie omieszkali skomentować obrzydliwości nowej ręki Anole. Wtedy trzymana przez Rockslide'a Magik, jakby odzyskała swoje człowieczeństwo i zdezorientowana poczęła się dopytywać o swojego brata i starych przyjaciół.

 

Limbo, dziedziniec zamku Belasco. Demoniczny władca wciąż walczy z Dust oraz Mercury powtarzając nieustannie swoje pytania o Illyanę. Od tyłu zaszedł go Elixir i przybierając czarny kolor skóry, zdołał porazić go swoja mocą. Belasco padł na ziemię rozkładając się, lecz po chwili powstał, jak gdyby nigdy nic i potężną eksplozją energii porozrzucał swoich oponentów po dziedzińcu.

 

Gdzieś w Niemczech. Amanda Sefton medytuje i odprawia zaklęcia próbując otworzyć portal do Limbo. Z niecierpliwością czekają na to Surge, Hellion oraz Lexington i jego Sentinel gotowy do akcji. Julian pyta się, czy wszystko w porządku z Noriko, doktor Cooper kazała mu mieć na nią oko, ponieważ dziewczyna traktuje to zbyt osobiście. Surge odpowiedziała, że poczuje się znacznie lepiej, gdy już położy swoje łapy na Belasco.

 

Limbo. Illyana zaczęła opowiadać o swoim dzieciństwie, o ostatnich wspomnieniach, których nie ma zbyt wiele, oraz o tym, że potrzebuje Miecza Duszy, żeby zabić Belasco. Mimo tej wzruszającej historii, młodych mutantów bardziej interesuje, jak się dostać do swoich przyjaciół. Magik mówi, że nie może im w tym pomóc, ale za to Pixie może. Skrzydlata mutantka, podczas czarów Illyany, straciła fragment duszy, czego dowodem jest trzymany przez nią Nóź Duszy. Teraz wystarczy ją tylko nauczyć zaklęcia na teleportacje.

 

Limbo, dziedziniec zamku Belasco. Wszystkie demony z zaangażowaniem patrzą na walkę swojego pana. Prodigy skrupulatnie to wykorzystuje i za ich plecami skrada się w stronę sióstr Stepford. Tymczasem, na podeście, Belasco jest już znudzony walką z Dust, Elixirem oraz Mercury. Aby udowodnić im swoją wyższość, demoniczny pan jednym gestem dłoni wskrzesza X-23, poczym przywołuje wystające z ziemi włócznie i nabija na nie ciało Laury. Belasco może ich wskrzeszać i zabijać na tysiące różnych sposobów, zadając coraz to nowe i nowe cierpienia. Ma na to całą wieczność. Więc lepiej niech dzieciaki powiedzą mu, czego żąda, ponieważ opór jest bezcelowy, a jego konsekwencje srogie.

 

Tymczasem, nieopodal zamku Belasco. Surge, Hellion, Lexington oraz Amanda Sefton dostali się przez portal do Limbo. Amanda razem z Lexem siedzą w kokpicie Sentinela, a Noriko oraz Julian, dzięki mocy tego drugiego, lewitują obok maszyny. Widoczność jest prawie zerowa i nie ma żadnego kontaktu z bazą O*N*E. Wtedy wyczerpana zaklęciem Amanda traci przytomność, a Sentinel zaczyna coś odbierać. Na radarze pojawia się najpierw jeden punkcik, potem kolejny i kolejny, aż w końcu cały ekran detektora pokrywa się odczytami. Gdy widoczność się poprawia Surge oraz Hellion z przerażeniem odkrywają, że ich oraz Sentinela atakują tysiące demonów.

 

 

Endangered Species

 

  

Scenariusz: Christ Yost

Rysunki: Scot Eaton

 

chapter 4

 

Postacie:

* Beast [Henry McCoy]

* doktor Kavita Rao

 

 

  

Cytat numeru:

Kavita Rao: "Sometimes no help is better than the wrong help."

 

Beast wraca ze spotkania z High Evolutionary i nie jest zbytnio zadowolony z jego przebiegu. Jedyne co usłyszał od niego, to że nie ma naukowego sposobu na powstrzymanie wymarcia mutantów. Ale przynajmniej dowiedział się, że ktoś przed nim był u High Evolutionary i pytał o to samo, co on.

 

Laboratorium doktor Rao. Nie jest to już tak wyrafinowany ośrodek jak Benetech. Odkąd nie ma już prawie mutantów, nikt nie potrzebuje usług Kavity. Do tego, gdy się dowiedziano, że korzystała ona z wiedzy i technologii kosmitów, stała się pośmiewiskiem i wyrzutkiem w środowisku genetyków. Teraz doktor Rao wraca do domu, do Indii. Po M-Day wszystkie zebrane przez nią próbki stały się bezużyteczne i nie widzi dla nich już żadnego zastosowania. Kavita zostawia wszystkie informacje oraz akta zdobyte od Orda McCoy'owi i na odchodne radzi mu, aby nie popełnił tego samego błędu, co ona. Żeby w pogoni za odpowiedziami, nie zawiązywał nieodpowiednich sojuszy. Po tych słowach, odchodzi, pozostawiając Beasta samego w laboratorium. 

Autor: Black Bolt

Galeria numeru

New X-Men vol. 2 #40 New X-Men vol. 2 #40

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.