Avalon » Serie komiksowe » New Warriors vol. 4 » New Warriors vol. 4 #1

New Warriors vol. 4 #1

New Warriors vol. 4 #1

"Defiant" - part 1

Postacie
Zapowiedź

Ktoś zostawia policji prezenty w postaci obezwładnionych super łotrów. Ktoś niszczy plakaty promujące akt rejestracji super bohaterów. Ktoś zadziwia ludzi z ratusza aż po wojenną komnatę Tony'ego Starka. Jedyną poszlaką prowadzącą do ich tożsamości są wysprejowane dwie litery: N W. Kim są Ci tajemniczy młodzi hojracy, którzy ośmielili się walczyć z nową władzą i czego chcą od pozbawionej mocy mutantki, Sofii? Czy New Warriors naprawde wrócili zza grobu, czy coś zupełnie nowego powstało z popiołów Stamford?

Cytat

Napis na koszulce: “It’s a mutant thing. You wouldn’t understand.”

Streszczenie

Noc. Grey Gargoyle ucieka ulicami miasta, ścigany przez tajemniczą grupę ludzi. Zostaje zapędzony w ślepy zaułek, powalony uderzeniem wiatru i zaatakowany przez dziewczynę w obcisłym kostiumie. Kiedy chce się bronić, pomniejsza go ona do rozmiarów niewiele większych od ludzkiej dłoni. Przerażonemu przestępcy każe powiedzieć wszystkim, że to dopiero początek i pozbawia go przytomności.

Sofia z radością na twarzy lata w powietrzu, rozkoszując się swoją mocą. Nagle słońce przybiera postać Wandy Maximoff, która spojrzeniem strąca ją na ziemię. Przerażona Sofia budzi się w metrze. Miała kolejny koszmarny sen. Od kiedy straciła swoje moce, zdarza się jej to coraz częściej.

Idąc do pracy Sofia odwiedza starego znajomego - Sammy Sama. W czasie rozmowy staruszek mówi, że jakiś koleś prosił go o przekazanie jej telefonu komórkowego. Dziewczyna bierze go i odczytuje wyświetloną wiadomość. Tajemnicza osoba każe jej iść przed siebie i kontaktuje się z nią, podłączając do jej odtwarzacza MP3. Nieznajomy informuje ją, że wiedzą kim jest. M, które straciło X. Porusza się bez określonego kierunku, jak statek bez steru. Ale oni są jej sterem. Świat jest ślepy i nie widzi własnej brzydoty. Oni otworzą mu oczy. Nim Sofia zdąży zapytać o cokolwiek, tajemniczy rozmówca rozłącza się.

Tymczasem detektywi Sykens, Givens i Granville oglądają miejsce incydentu z zeszłej nocy. Wciąż pomniejszony Grey Gargoyle został przyklejony taśmą klejącą do latarni. Ten, kto to zrobił, pozostawił po sobie wizytówkę w postaci karteczki z napisem „NW”. Granville informuje kolegów, że nikt nic nie widział, więc nie mają świadków. Harry wysuwa teorię, że może to członkowie Inicjatywy urządzili go tak w ramach treningu, jednak Bev nie wydaje się to przekonujące wyjaśnienie. Inicjatywa i S.H.I.E.L.D. zabraliby więźnia ze sobą. Nagle coś przykuwa uwagę pani detektyw, która zaczyna rozsuwać śmieci w zaułku. Po chwili odsłania wielkie graffiti na chodniku, układające się w napis „New Warriors tu byli”

Klienci baru szybkiej obsługi oglądają wywiad z Tonym Starkiem na temat nowej, nielegalnej grupy superludzi, którą S.H.I.E.L.D. ściga, jednocześnie konfrontując swoje poglądy na jego temat. Gdy Sofia wchodzi do środka, witają ją przyjaźnie. Z kolei Al - jej szef - narzeka, że znowu się spóźniła i jeśli nie zacznie traktować tej pracy poważnie, to będzie musiał ją zwolnić. Uśmiechając się Sofia odpowiada, że zacznie to traktować jak prawdziwą pracę, jeśli on zacznie gotować jak prawdziwy kucharz. Al wraca do pracy, a jedna z kelnerek mówi Sofii, że jej znajomy, Barry, znów się tu kręci. Jej zdaniem, Sofia wyraźnie mu się podoba, inaczej nie przychodziłby tu bez powodu. Zaintrygowana dziewczyna zaczyna flirtować z chłopakiem i szybko umawia się z nim na randkę.

Później. Sofia podłącza komórkę od Sama do swojego laptopa. Dzięki temu może skontaktować się z tajemniczym rozmówcą i zapytać, czego od niej chce. Osobnik po drugiej stronie odpowiada, że lubią jej styl, jej ducha i to, co wciąż w niej siedzi. Oni, wojownicy przeciwstawiający się nowemu porządkowi świata, chcą, aby dołączyła do nich. Dziewczyna odpowiada, że nie ma mowy. Straciła swoje moce i nie chce narażać dłużej swojego życia, a poza tym, ma dzisiaj randkę. Nieznajomy odpowiada, że nie wszyscy bohaterowie mają moce, wolność nie jest za darmo, a randkę można odwołać. Rozłoszczona Sofia zaczyna krzyczeć, że ma dosyć mutantów, superprzestępców, Sentineli i całej reszty. Nie widzi powodu, aby miała do tego wracać. Nieznajomy wie jednak, że dziewczyna w głębi serca chce wrócić.

Sykens i Givens oglądają superprzestępczynię przywiązana do latarni czymś, co przypomina sieć Spider-Mana. Bev nie wygląda to jednak na robotę Człowieka Pająka. Podejrzewa, że to raczej sprawka tych samych osób, które podrzuciły im Grey Gargoyle’a i paru innych przestępców. Nie wie jednak, co o tym myśleć.

Do stojącej na ulicy Sofii podchodzi Barry. Chłopak wie, że odwołała ich randkę, ale chciałby zaprowadzić ją do kogoś, kto bardzo chce ją poznać. Do dziewczyny dociera nagle, że to on jest tą tajemniczą osobą, z którą się skontaktowała i rozłoszczona uderza go w twarz. Myślała, że ją lubi, a on przez cały czas nią manipulował. Barry broni się, twierdząc, że naprawdę ją lubi. W końcu przyjaźnili się w Instytucie Xaviera, kiedy jeszcze oboje byli mutantami. Sofia odpowiada, że nigdy nie widziała go w szkole, na co ten wyjaśnia, że wyglądał wtedy inaczej. No i nazywał się Barnell Bohusk, pseudonim Beak. Rozpoznając dawnego przyjaciela, Sofia rzuca mu się w ramiona i zasypuje pytaniami. Chce wiedzieć, co się z nim działo, co z Angel i dziećmi, a zwłaszcza, po co była ta cała maskarada. Barnell odpowiada, że tak było bezpieczniej. Aby wyjaśnić wszystko jej dokładniej, otwiera mały portal teleportacyjny, przez który oboje przechodzą i trafiają do olbrzymiego laboratorium, pełnego nowoczesnego sprzętu. Tam Sofię wita ktoś, kto powinien być już martwy - Night Thrasher.

Autor: Demogorgon

Galeria numeru

New Warriors vol. 4 #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.