Avalon » Serie komiksowe » New Avengers/Transformers » New Avengers/Transformers #1

New Avengers/Transformers #1

New Avengers/Transformers #1

"Man And Machine" - part 1

Postacie
Zapowiedź

It's time to Assemble-and Roll Out! [nie będę psuł legendarnych tekstów - dop. Gamart]. Co mogło zjednoczyć najpotężniejszych bohaterów Ziemi i Autoboty? Może Decepticony i Dr. Doom wiedzą? Wojna rozpoczyna się na granicy między Latverią i Symkarią - chyba, że dwa zjednoczone zespoły bohaterów ujawnią mroczną tajemnicę...jeśli najpierw nie zniszczą się wzajemnie. Stuart Moore i Tyler Kirkham zebrał razem ulubieńców fanów takich, jak Wolverine, Megatron, Spider-Man i Optimus Prime w tej nowej, czteroczęściowej przygodzie.

Cytat

Spider-Man: "So are we the Avengers Stealth Team, now? Like ninjas?"
Wolverine: "Any real ninjas heard this group trompin' around, they'd wet themselves laughing."

Streszczenie

*Historia rozgrywa się między New Avengers #6 i #7. Transformery w niej występujące nie są tymi, których przygody publikował dawno temu Marvel, lecz postaciami występującymi w komiksach wydawanych przez IDW Publishing.*

Latveria. Kapitan Ameryka, Spider-Man, Luke Cage i Wolverine dzięki pomocy S.H.I.E.L.D. dostali się do państwa rządzonego przez Doctora Dooma w celu odnalezienia źródła wykrytej radiacji. Bohaterowie znajdują je, ale są zaskoczeni, ponieważ okazuje się nim być kopulasta struktura, przed którą leży oddział zniszczonych Doombotów. Spider-Man dochodzi do wniosku, że złoczyńca sam musi mieć pewne problemy. Kapitan łączy się z Marią Hill, która powiadamia go, że kopuła na pewno jest źródłem odczytów, ale nie przypomina niczego z zakresu technologii, którą dysponuje Doom. Dodaje, że Latveria kontynuuje bombardowanie sąsiedniej Symkarii. Kapitan widzi jeden z samolotów, ale nie rozpoznaje modelu. Hill mówi, że Symkaria obiecała odpowiedzieć na atak za dwadzieścia cztery godziny, jeżeli naloty nie zostaną przerwane. Ponieważ kraj dysponuje bronią nuklearną, ofiary będą liczne. Doom nie odpowiada na wezwania, więc jedyna nadzieja w Avengers, aby dostali się do wnętrza struktury. Wolverine znajduje miejsce zespolenia dwóch fragmentów poszycia. Cage uderza w ten punkt i robi wyrwę. Kapitan powstrzymuje ich mówiąc, że chce dostać się do środka, ale ma się to odbyć na jego rozkaz. Każe Loganowi i Luke'owi trzymać się z tyłu, a przodem posyła Spider-Mana. Obaj są niezadowoleni z tego traktowania.

Kiedy czwórka bohaterów idzie korytarzem, są obserwowani, po czym zostaje uruchomiony mechanizm obronny. Ściany korytarza pokrywają się lustrami. Zaskoczeni bohaterowie przyglądają się swoim odbiciom, kiedy nagle zewsząd wysuwają się działa laserowe i rozpoczyna się ostrzał. Kapitan próbuje osłaniać się tarczą, ale zostaje trafiony w głowę i ogłuszony. Cage osłania go swoim ciałem, podczas gdy Spider-Man i Wolverine niszczą kolejne działa. Przez cały czas obserwująca ich postać bada anomalie występujące w krwi bohaterów, aż wreszcie uznaje, że ta należąca do Parkera najlepiej posłuży zamierzonym celom. Spider-Man zostaje porażony prądem. Jedna ze ścian otwiera się i z drzwi wyjeżdża czarny samochód. Pozbawiony przytomności Peter opada na maskę wehikułu, który znika w drzwiach w drugiej ścianie. Wolverine zaczyna ciąć ścianę pazurami. Cage zwraca mu uwagę, że nie wie, w którą stroną powinni iść, ale Loganowi zależy jedynie na wydostaniu się ze struktury. Kiedy bohaterom się to udaje, Cage kładzie Kapitana na ziemi i proponuje wrócić szukać Spider-Mana. Nagle budowla zostaje otoczona polem siłowym, którego żaden nie może pokonać. Kapitan, który właśnie się obudził, mówi, że musi teraz wezwać posiłki i naprawić bałagan, który narobili dwaj nowi członkowie drużyny.

Gdzie indziej, Optimus Prime i Wheeljack obserwują na monitorach kłócących się Avengers. Wheeljack twierdzi, że jest to spowodowane falą agresji, której emiter znajduje się gdzieś wewnątrz struktury. Działa ona na umysły ludzi i sprawia, że bohaterowie zachowują się bardziej agresywnie niż zwykle, a mieszkańcy Latverii i Symkarii chcą się wybić nawzajem. Optimus jest pewny, że to część planu Megatrona. Prowl również uważa, że to strategia zwykle używana przez Decepticonów: doprowadzić, aby mieszkańcy planety pozabijali się, po czym ograbić ją z jej surowców, a jak już wiadomo, Ziemia jest bogata w energon i inne źródła energii. Jedyna zagadka to skąd Megatron zdobył taką technologię, ponieważ nie jest to nic, czego Decepticony używały wcześniej. Optimus decyduje, aby Wheeljack pozostał w bazie, a on i reszta Autobotów wyruszy do akcji.

Spider-Man budzi się wewnątrz kopuły. Megatron cieszy się, że człowiek będzie przytomny podczas tego ważnego wydarzenia i odradza mu próby uwolnienia się. Przedstawia się jako przyszły właściciel Ziemi. Mówi, że jego przyjaciele nie są w stanie mu pomóc dzięki pewnemu urządzeniu, które Megatron niedawno zdobył, a które wzmaga u ludzi agresję. Teraz Spider-Man pomoże Decepticonom w największym zwycięstwie. Peter zauważa, że w jego kierunku zbliża się kilkanaście strzykawek z igłami.

Na zewnątrz, do trójki Avengers dołączyli Falcon i Ms. Marvel. Kapitan upewnia się, że S.H.I.E.L.D. przedstawiło im sytuację i pyta się, gdzie jest Iron Man. Carol mówi, że Stark zajmuje się problemem w Stanach, ale obserwuje sytuację i dołączy do nich tak szybko, jak będzie mógł. Wolverine i Cage niecierpliwią się i chcą uwolnić Spider-Mana. Falcon próbuje uspokoić Logana, ale ten wciąż jest zdenerwowany, więc Kapitan rzuca w niego swoją tarczą. Rogers krzyczy, że zostało im jeszcze tylko szesnaście godzin, aby zapobiec odwetowi Symkarii, więc wszyscy powinni zacząć wykonywać jego rozkazy. W tym momencie do Avengers podjeżdżają Optimus, Jazz, Prowl, Ratchet i Bumblebee w formie samochodów. Prime stwierdza, że najlepiej będzie jak ludzie zostawią to zadanie im. Wolverine dziwi się na widok gadającej ciężarówki, więc Autoboty transformują się i ukazują swoje prawdziwe oblicze. Optimus przedstawia się i tłumaczy, że to jest ich wojna z Decepticonami, która trwa już wiele stuleci. Jeżeli Avengers cenią życie swoje i mieszkańców planety, powinni natychmiast opuścić to miejsce. W odpowiedzi, Kapitan Ameryka każe zaatakować przybyszów.

Autor: Ozz

Galeria numeru

New Avengers/Transformers #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.