Avalon » Serie komiksowe » Ms. Marvel vol. 2 » Ms. Marvel vol. 2 #17

Ms. Marvel vol. 2 #17

Ms. Marvel vol. 2 #17

"Ready, A.I.M., Fire" - part 3

Postacie
Zapowiedź

Starcie pomiędzy M.O.D.O.K.iem, Wonder Manem i Ms. Marvel w finale "Ready, A.I.M., Fire!". Wielka głowa M.O.D.O.K.a lada moment wybuchnie na samym środku Time Square. Zdrajca w drużynie Carol zostaje wyjawiony! Dwie postacie zginą i narodzi się nowy super łotr! Czyli Reed i Lopresti kontynuują doprowadzanie liderki Mighty Avengers do szaleństwa.

Cytat

Carol do MODOKa: "Yeah, laugh it up, mr. Potato Head. Let's see, which tiny appendage should I rip off first?"

Streszczenie

Sean Madigan jest synem George'a Tarletona. Nie nosi jego nazwiska i nie jest taki, jak on. George poznał jego matkę na studiach i porzucił, gdy zaszła w ciążę. Podobno zrobił to, by dołączyć do AIM i ulepszać świat dzięki technologii. W rzeczywistości był nic nie znaczącym technikiem, do czasu, aż przeprowadzono na nim eksperyment, który miał zwiększyć jego inteligencję i zmienić w żywy komputer. Jednak już po fakcie, MODOC uznał, że bardziej niż obliczenia, interesuje go zabijanie i przemianował się na MODOKa. Teraz, gdy nieprzytomny unosi się nad Times Square z bombą genową przyczepioną do pleców, Sean ma nadzieję, że pożałuje porzucenia go.

Członkowie Operation: Lightning Storm oraz ich tymczasowa sojuszniczka, Monica Rappaccini, zbierają się na mostku Minicarriera, gdy nadchodzi wezwanie od Iron Mana, który informuje o zagrożeniu na Manhattanie. Ponieważ najszybciej mogą dotrzeć na miejsce za trzy godziny, Carol pyta Bainesa, czy może teleportować na miejsce przynajmniej ją i Simona. Monica śmieje się, słysząc to, więc Miss Marvel pyta, czy ma lepszy pomysł.

Pięć minut później, Minicarrier pojawia się nad Times Square, a sprawiła to głównie urażona duma Bainesa. Carol i jej oddział natychmiast lądują na ulicy i zajmują się zabezpieczaniem MODOKa. Po chwili zauważają bombę przyczepioną do jego pleców i każą oczyścić teren, a tymczasem MODOK odzyskuje przytomność i zaczyna się śmiać. Miss Marvel stwierdza, że najprościej będzie go wysadzić, ale ten nagle zaczyna strzelać i trafia Wonder Mana laserem. Carol zamierza mu się odwdzięczyć tym samym, ale w tym momencie ładowanie bomby dobiega końca i aktywuje się obszar genetycznej zmienności wokół całej ulicy.

Monica Rappaccini, która została na mostku razem z Bainesem stwierdza, że dość już tej zabawy i każe mu wyłączyć blokadę teleportacji. On udaje, że nie wie, o czym mówi, ale ona twierdzi, że wie o jego współpracy z Madiganem. Baines zaprzecza i wzywa wsparcie, ale Rappaccini ogłusza go swoimi kajdanami, po czym zabiera jego broń i zabija, a następnie uskutecznia swoją ucieczkę.

Sekundę po tym, jak pole wokół MODOKa zaczęło się rozszerzać, Carol bez namysłu chwyciła go i wystartowała w kierunku nieba. W czasie lotu, jej ciało zaczyna ulegać mutacji, ale dzieje się coś niespodziewanego - jakiś głos wewnątrz jej ciała ostrzega, że nie można pozwolić, by zmiany genetyczne doprowadziły do jej śmierci. Jej skóra powoli staje się niebieska, a gdy głosy orientują się, że je słyszy, wywołują atak, który pozbawia ją przytomności w chwilę po tym, jak wyrzuca MODOKa wysoko w górę, a bomba eksploduje. Spadającą Carol łapie Simon, który ze zdziwieniem odkrywa, że nieznane głosy z wnętrza jej ciała obiecują naprawić zmiany genetyczne. Nie wiedząc, co robić, Wonder Man zabiera ją na pokład Minicarriera, po drodze próbując zawiadomić mostek i ambulatorium, jednak komunikacja została przerwana. Kiedy docierają na miejsce, Carol odzyskuje już dawny wygląd i przytomność, ale kiedy próbuje stanąć na nogach, wymiotuje krwią i upada.

Placówki AIM na całym świecie i w innych wymiarach odbierają przekaz od Madigana, który opowiada o akcji na Manhattanie i śmierci MODOKa, a następnie zabiera się do wykładania swojej wizji zreformowanej organizacji. Nagle, słychać strzał i Sean osuwa się na ziemię. Monica Rappaccini żegna go chłodno.

Wieczorem, siedząc samotnie w swojej kwaterze, Carol zastanawia się, jak napisać raport. Przede wszystkim wątpi, czy jest do tego właściwą osobą, bo znowu czuje, że nie ma kontroli nad swoim życiem, nie wspominając już o wydarzeniach dookoła. Próbuje uporządkować informacje, które napłynęły ostatnio: rozłam w AIM doprowadził do wewnętrznych walk, ale Monica odzyskała kontrolę mniej więcej nad ćwiartką organizacji; MODOK zniknął, ale Carol podejrzewa, że nie zginął w eksplozji; Madigan został zastrzelony; potwierdziło się, że Baines był zdrajcą i kolegą Madigana ze studiów, ale nie ujawniono tych informacji i pochowano go z honorami; ze względu na stan zdrowia usunięto telepatyczne implanty agentki Locke; tylko Sum pozostał na stanowisku. I co ważniejsze, wszelkie badania wykazały, że Carol jest całkowicie zdrowa, a w jej ciele nie ma nic, co tłumaczyłoby zmiany skóry na niebieską i dziwne głosy. Wściekła i przygnębiona postanawia wyładować złość na stalowej płycie, która służy jej za worek treningowy. Uderza w nią, aż pokrywa się krwią, ale na rękach nie pozostaje nawet ślad. Chciałaby zadzwonić do Williama, żeby porozmawiać z kimś normalnym, ale on nie odbiera telefonu. Snując się po korytarzach, trafia na Simona, który pyta, czy dobrze się czuje. Odpowiada, że potrzebuje trochę czasu tylko dla siebie i prosi, żeby wziął sobie wolne od Lightning Storm. Wonder Man oczywiście zgadza się, ale widać, że jest mu to nie w smak.

W jednej z tajnych placówek AIM dwaj naukowcy ciężko pracują nad czymś. Jeden z nich stwierdza, że to, co robią jest obrzydliwe, ale drugi twierdzi, że to ostateczna forma reanimacji. Korzystając z technologii testowanej na Targothach i Doomsday Manie mogą przywrócić do życia umarłego i podtrzymać wizję Madigana. Zastanawiają się, czy będzie zadowolony z tego, jak bardzo podobny stał się do ojca, gdy umieszczono jego mózg i czaszkę w ciele robota. Zważywszy na wygląd i tradycję AIM nadają mu nowe imię - Head Case.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Ms. Marvel vol. 2 #17 Ms. Marvel vol. 2 #17

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.