Avalon » Serie komiksowe » Captain America vol. 5 » Captain America vol. 5 #28

Captain America vol. 5 #28

Postacie
Zapowiedź

Poznaj nowy Serpent Squad i ich liderkę Sin, córkę Red Skulla! Teraz, kiedy świat nadal przeżywa tragiczne zabójstwo Captaina America, Skull i jego ludzie wprowadzają w życie plan, który ma przynieść zabójcze efekty! I w czasie, kiedy Falcon i Nick Fury polują na Winter Soldiera, nowy dyrektor S.H.I.E.L.D, Tony Stark, dostaje wiadomość zza grobu...

Cytat

Gruby facet: "Wait! Wait! I'm just a--"
Viper: "Dead man."

Streszczenie

"Wyciszenie"

Gdzieś, w środku nocy dwóch młodych ludzi maluje na ścianie podwórka graffiti "Kapitan Ameryka Źyje". W tym czasie długowłosy mężczyzna, w koszulce z tarczą Capa tłumaczy drugiemu, że tak naprawdę Steve został uciszony. Przeprowadzono na nim zamach zupełnie jak na Kennedym, czy Lutherze Kingu, bo chciano uniknąć prawdy, którą przyniosłyby jego zeznania. Nie chciałby wszystko było kontrolowane przez rząd. Chciał wolności... Mija ich Winter Soldier, w drodze na dach budynku. Cały czas miota się po mieście, poszukując
drogi do Red Skulla i Tony'ego Starka. Przy zmysłach trzyma go tylko świadomość, że zawsze jest droga.

"Z dala od zmysłów"

Charles Xavier po przesłuchaniu Crossbones'a i wysondowaniu jego umysłu może śmiało powiedzieć, że część jego wspomnień, zwłaszcza te dotyczące szczegółów zamachu na Kapitana Amerykę, zostały wymazane. Nie wygląda to na robotę telepaty, gdyż ten byłby dużo bardziej precyzyjny, natomiast tutaj robota jest raczej chaotyczna - razem z właściwymi wspomnieniami usunięto także te całkowicie niezwiązane ze sprawą. Tony Stark, po wysłuchaniu opinii dochodzi do wniosku, że nie pozostaje nic innego jak tylko czekać na proces, który umieści Rumlowa tam gdzie zasługuje. W więzieniu.

"Anarchia w Stanach"

Test polowy nowego Serpent Squadu pod dowództwem Sin przechodzi bardzo pomyślnie. Po
wyeliminowaniu wszystkiego co się rusza lub ewentualnie śmiało czy mogłoby to zrobić, niszczą umieszczone w budynku serwery, analizujące dane z Chińskiej Giełdy na potrzeby Wall Street, po czym znikają.

"Podziemie"

Wideokonferencja. W rozmowie z Samem Wilsonem, Nick Fury jest zdenerwowany swoją niemocą w kwestii schwytania Bucky'ego. Nie ma szans, żeby człowiek o takim przeszkoleniu dał się złapać w jakąkolwiek prostą pułapkę. Sprawę trzeba poddać głębszemu rozważeniu. Gdy dojdzie do jakiegoś rozwiązania skontaktuje się z Falconem. Tymczasem rozłącza się.

"Nowy Plan"

Dach budynku Daily Bugle. Sharon i Sam dochodzą do wniosku, że Nick Fury błądzi tak samo jak oni, inaczej skontaktowałby się z nimi. Mężczyzna zastanawia się, czy nie powinni powiedzieć wszystkiego, co wiedzą S.H.I.E.L.D. Kobieta nie chce mieć nic wspólnego z agencją i woli udać się na poszukiwania ludzi Red Skulla, co z pewnością zaprowadzi ich w końcu do Bucky'ego. Nie mogą zapomnieć, że to Skull był prowodyrem zamachu na Capa, a jego prawdziwe intencje pozostają nieznane. Nadszedł czas działania.

"U lekarza"

Agent SHIELD zrozumiał wszystko, co powiedział mu lekarz i teraz zgodnie z zaleceniami wraca na stanowisko, by czekać na jutrzejszą zmianę. Medyk telefonicznie prosi sekretarkę, by nie wpuszczała nikogo. Doktor usuwa barierę, która chowa jego rzeczywisty wizerunek. Doktor Faustus odpala papierosa zapalniczką wyciągniętą z kieszeni.

"List od Zmarłego"

Dyrektor Stark odprawia agenta, który zgłosił się na ochotnika jako osoba, która przed opinią
publiczną będzie grał rolę nowego Kapitana Ameryki, mówiąc że nie będzie potrzebny nikt taki. Sekretarka informuje o przybyciu kolejnej osoby. Do pomieszczenia wchodzi adwokat Maurice Green, który otrzymał polecenie przekazania listu od Steve'a w wypadku jego śmierci. Prawnik podaje kopertę. Kopertę z ostatnią wolą Kapitana Ameryki. Rogers umieścił tam rzeczy, o których wiedzieli tylko oni dwaj, a pismo z pewnością przejdzie kontrolę grafologa. Uznał, że to powinno zostać między nimi dwoma - zrozumie, gdy przeczyta. Tony odkłada kopertę z napisem "Tylko dla Tony'ego Starka" na stół. Wzywa do siebie Black Widow.

"Przeciwpodgląd"

Po trzech dniach Barnes trafia na to, czego szukał - placówkę nasłuchową A.I.M. Gdy zobaczył ostatnią akcję Serpent Squadu, a dokładniej kto jest ich dowódcą, dotarło do niego, że wszystkie wrogie frakcje są połączone i wykonują polecenia Red Skulla. Wtedy pomyślał, że Skull zapewne będzie chciał odnowić kontakty w A.I.M. I tak dotarł tutaj, w celu obicia paru twarzy i szybkiego zdobycia odpowiedzi na pytanie o miejsce przebywania Reda. Pierwszy zapytany ląduje na podłodze z nosem złamanym kolbą pistoletu. Drugi puszcza parę - kontaktują się tylko i wyłącznie z córką, nigdy z ojcem. To ona kontaktuje się z nimi, a kontakt w drugą stronę nie istnieje. Ich zadanie polega na obserwowaniu placówek i agentów S.H.I.E.L.D. Nie ma pojęcia, dlaczego. Wczoraj otrzymali listę nazwisk i adresy. Podaje listę Bucky'emu.

"Misja Ratunkowa"

Sin rozkazuje swojemu Serpent Squadowi, by, czym prędzej rozebrali leżących na ziemi agentów S.H.I.E.L.D. i, nie brudząc ich krwią, przebrali się w ich uniformy. Resztę załatwią urządzenia, które dał im tatuś. Następnym ich posunięciem będzie spotkanie z chłopakiem Sin.

Autor: Spence

Galeria numeru

Captain America vol. 5 #28 Captain America vol. 5 #28

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.