Avalon » Serie komiksowe » Cable & Deadpool » Cable & Deadpool #43

Cable & Deadpool #43

Cable & Deadpool #43

"With Friends Like These...?"

Postacie
Zapowiedź

Ten numer powinien przynieść czytelnikom solidną porcję dobrej zabawy. Kto stoi za wszystkimi poczynaniami HYDRY i jakie relacje łączą go z Deadpoolem?

Cytat

Bob: "I am so glad you kidnapped me from the Hydra base before Wolverine came after us. After Captain America... and maybe Elektra... Wolverine is the one all Hydra agents are trained to fight against. Well, the classes were 'Tactics of Retreat 101', 'Advanced Tactics of Surrender' and 'Hiding Places 301'."

Streszczenie

Minęło sześć tygodni od śmierci Cable’a na Providence. Irene Merryweather i Domino próbują ułożyć sobie życie bez Nate’a, a Agent X dał Deadpoolowi urlop, aby ten mógł pogrążyć się w żałobie.

 

Benghazi, Libia. Podejrzane transporty materiałów pochodzących z Madripooru i Indii zwróciły uwagę Wolverine’a, który postanowił zbadać sprawę. Atakuje jednego z ludzi pilnujących rozładunku i pokonawszy go, znajduje przy nim emblemat Hydry.

 

Barjnov, stolica Rumekistanu. Deadpool stoi przed niedawno postawionym pomnikiem Cable’a i mówi, że na pewno by mu się mu spodobał. Dodaje, że miał nadzieję, że do tej pory Cable wróci do świata żywych w jakiś niesamowity sposób. Nagle słyszy kroki i wyciągając miecz, ostrzega, że nie ma ochoty na walkę. Cyclops, bo to jest on, odpowiada, że on tylko przyszedł, aby uczcić pamięć syna. Wade stwierdza, że powinien był próbować nawiązać z nim kontakt, kiedy jeszcze żył, albo przynajmniej być wtedy na Providence. Scott mówi, że nie można być w wielu miejscach naraz. Dodaje, że drugim celem jego wizyty jest poproszenie Deadpoola o pomoc, ponieważ X-Men jej potrzebują.

 

Nowy Jork, biuro Agencji X. Sandi dziwi się, dlaczego X-Men nie mogą zająć się tą sprawą sami. Wilson odpowiada, że oni po prostu wiedzą, że Wolverine’owi nie wchodzi się w drogę, kiedy ten wyrusza na misję. Bob cieszy się, że Deadpool porwał go z bazy Hydry, bo teraz Logan z pewnością ją zniszczy i wybije wszystkich agentów. Jego misją jest zabicie nowego dowódcy tego sektora, który, jak chodzą słuchy, przygotowuje diaboliczny plan. Deadpool przyjął propozycję Cyclopsa i ma zamiar załatwić nowego szefa zanim Wolverine to zrobi. Ma w tym swój cel – chce uwolnić pozostawionego tam jakiś czas temu Weasela, a po tym, jak Logan przejdzie przez bazę, może być na to za późno.

 

Tymczasem Weasel radzi sobie lepiej niż Wade może się spodziewać, ponieważ to on jest autorem planu, o którym wieść dotarła do uszu Deadpoola. Przed zebranymi agentami prezentuje swój wynalazek, który pozwoli Hydrze zaatakować kogokolwiek i gdziekolwiek będą chcieli – oto Penetrator. W tym momencie następuje konsternacja: agenci zastanawiają się, czy nazwa urządzenia nie jest zbyt kontrowersyjna. Weasel tłumaczy, że maszyna pozwoli agentom Hydry penetrować każdy zakamarek planety. Przekonawszy ich, że w nazwie nie ma nic zdrożnego, zarządza, aby odważny ochotnik przystąpił do testów. Jeden z agentów mówi, że nastąpiła zmiana planów i to właśnie Weasel dostąpi zaszczytu i jako pierwszy użyje Penetratora. Agent wrzuca go do wejścia urządzenia, a po chwili mężczyzna pojawia się u jego wyjścia. Nie dając po sobie poznać jak bardzo jest zaskoczony tym, że Penetrator rzeczywiście działa, oznajmia zebranym agentom, że już wkrótce Hydra będzie miała do dyspozycji wielu teleportujących się żołnierzy i nikt nie będzie w stanie jej powstrzymać.

 

Na zewnątrz, Wolverine zdejmuje kolejnych strażników w drodze do wejścia do kompleksu. Obserwuje go Deadpool, który uważa, że czas wkroczyć do akcji, zanim będzie za późno dla Weasela. Bob proponuje, że on pozostanie, ale Wade każe mu iść ze sobą, ponieważ w najgorszym razie ma zamiar wymienić go na Weasela. Podczas gdy Wolverine po kryjomu pokonuje kolejnych przeciwników, Deadpool preferuje podejście bezpośrednie i powodujące dużo hałasu. Agenci zawiadamiają Weasela, że baza jest atakowana, ale ten nie odrywa się od pracy. Wykazuje dopiero zainteresowanie, gdy dowiaduje się, że sprawcą zamieszania jest Deadpool. Wade eliminuje kolejnych przeciwników, kiedy nagle przed nim pojawia się Weasel w masce i zbroi i przedstawia się jako Penetraitor. Wilsonowi chwilę zajmuje przyswojenie tego pseudonimu, po czym szybkimi seriami zabija towarzyszących Weaselowi agentów. Mówi mu, że wiedział, że to on i proponuje uciekać. Nagle Weasel krzyczy, że za Wadem jest jeszcze jeden agent, więc ten instynktownie strzela Bobowi (bo to jest on) w udo. Deadpool szybko orientuje się, że popełnił błąd i mówi, że ten agent jest akurat po ich stronie. Cała trójka chce już opuszczać bazę Hydry, kiedy nagle rozlega się znajomy odgłos wysuwanych pazurów. Bob mówi, że był trenowany, aby uciekać słysząc ten dźwięk, ale z przestrzeloną nogą nie może. Wolverine pojawia się przed nimi. Deadpool mówi mu, że Cyclops go przysłał z pomocą. Baza jest już zniszczona, więc proponuje, aby razem ją opuścili i poszli na piwo. Wolverine w odpowiedzi szybkim ruchem odcina Wilsonowi głowę, która toczy się pod nogi przerażonych Boba i Weasela. Logan pyta się ich, który chce być następny.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.