Avalon » Serie komiksowe » Avengers: The Initiative » Avengers: The Initiative #4

Avengers: The Initiative #4

Postacie
Zapowiedź

Kiedy Hulk i jego flota wojenna nacierają na Amerykę, Superhuman Armed Forces odpowiadają na wezwanie! Nasi młodzi rekruci widzieli już kawałek akcji, ale czy są przygotowani na powszechną wojnę? Czy w czasie kryzysu She-Hulk bedzie zdolna do wykonywania rozkazów Iron Mana? I co przed wszystkimi ukrywa Hardball? Uwierz w to albo nie, to jest sekret który może obrócić losy całej wojny!

Cytat

Jim Rhodes: "That's some pretty big hulkbuster armor."
Tony Stark: "Thanks. I've got a smaller one for taking out Ant-Man."

Streszczenie

Doktorzy Pym i von Blitzschlag wychodzą z laboratorium, dyskutując nad moralnością tego, co robią. Nie zwracają najmniejszej uwagi na żołnierza pilnującego wejścia, a ten czeka tylko na okazję, by rozbroić zamek i wślizgnąć się do środka. Polem magnetycznym zakłóca sygnał kamer i zakrada się do zbiorników opatrzonych oznaczeniami "Project Achilles". Otwiera zbiornik i wyciąga jedną z próbek, po czym jak najszybciej opuszcza laboratorium. W drodze do bramy Camp Hammond spotyka innego żołnierza, patrolującego teren, ale udaje mu się go zwieść i wydostać się z bazy. Nareszcie, Hardball może zdjąć hełm i odetchnąć, ale dzięki temu wcale nie czuje się lepiej.

Pół godziny później, spotyka się w Stamford z człowiekiem, dla którego ukradł próbkę. Mówi, że udało mu się zdobyć tylko jedną, ale tamten odpowiada, że to w zupełności wystarczy i dodaje, że gdyby Gyrich wiedział o zdolnościach, które ukrywa przed pozostałymi, z pewnością włączyłby go do swojej tajnej grupy. Roger oświadcza, że to ostatnia rzecz, jaką dla niego zrobił, a tajemniczy mężczyzna odpowiada, że jeszcze zmieni zdanie, kiedy zobaczy, jak wynagrodzi jego rodzinę. Spoglądając na próbkę, facet stwierdza, że nikt nie zdaje sobie sprawy z jej wartości, dopóki nie zniknie.

Nad ranem, Hardball wraca do baraków, ale ledwie położy się na pryczy, rozlega się alarm, a Gauntlet wzywa na zbiórkę. Zauważywszy, że Hardball jest w mundurze, a jego łóżko jest pościelone stwierdza, że pozostali powinni brać z niego przykład, ale sam zainteresowany jest zbyt senny, żeby to skomentować. Kilka minut później, po porannym apelu, grupa zostaje wysłana na dziesięciomilową przebieżkę. Roger zauważa, że Cloud 9 nie ma wśród nich, więc Comodo wyjaśnia, że poleciała gdzieś ze swoim doradcą, Justicem.

Tymczasem, Justice i Cloud 9 zbliżają się do farmy van Patricków. Abby ma się nauczyć ważnej rzeczy dla każdego bohatera - godzenia się z utratą przyjaciół. Vance opowiada jej, co czuł po śmierci New Warriors i Kapitana, a ponieważ MVP poświęcił życie, aby ją uratować uważa, że powinna być na miejscu, kiedy przekaże tę wiadomość jego rodzicom. Kiedy pukają do drzwi, zamierają ze zdziwienia, bo otwiera im sam MVP. Nie mają jednak czasu na wyjaśnienie, bo odzywa się priorytetowy alarm i Justice musi zaciągnąć Abby z powrotem do bazy. Michael van Patrick patrzy jak odlatują, po czym wraca do salonu, gdzie jego ojciec ogląda właśnie wiadomości, gdzie głównym tematem jest pojawienie się obcego statku nad Manhattanem.

W Camp Hammond wszyscy zostali postawieni na nogi, ale War Machine każe im się na chwilę uspokoić, bo chce wysłuchać transmisji, w której Hulk opowiada o tym, kto i jak zesłał go na inną planetę oraz dlaczego wrócił, by się zemścić [szczegóły oczywiście w Word War Hulk #1 - Gil]. Gyrich pyta, czy Rhodes wiedział o tym, co zrobił Stark, ale ten zaprzecza. Po chwili pojawia się Yellowjacket, który oświadcza, że otrzymał wiadomość od Iron Mana z poleceniem uruchomienia projektu Achilles i to właśnie War Machine ma dostarczyć przesyłkę do Nowego Jorku.

Jakiś czas później, Rhodey jest już w warsztacie Starka na Long Island. Zgodnie z poleceniem, dostarczył walizeczkę zawierającą fiolki z technologią SPIN, czyli nanobotami blokującymi nadludzkie zdolności. Zauważa, ze Tony ma już gotowy pancerz do walki z Hulkiem, zgaduje więc, że szykował się do tej walki od jakiegoś czasu i ma mu za złe, że nic nie powiedział. Stark odpowiada, że powierzył mu najbardziej odpowiedzialne zadanie - budowanie jego armii. Jim mówi, że rekruci Inicjatywy nie mają szans w walce z Hulkiem, ale Tony odpowiada, że w tej chwili Doctor Strange wzywa na pomoc wszystkich bohaterów. Twierdzi, że po Civil War jest to ich pierwsza okazja, aby zjednoczyć się przeciwko wspólnemu wrogowi, ale Rhodes zauważa, że podziały wśród bohaterów są głębokie, a jego rekruci nie są gotowi do walki, dlatego wolałby, aby pozostali a uboczu.

Zgodnie z jego życzeniem, rekruci Initiative zostają przydzieleni do ewakuacji Manhattanu, a tymczasowym dowódcą grupy zostaje Triathlon. Hardball głośno protestuje przeciwko zmuszaniu go do kierowania ruchem, ale Cloud 9 stwierdza, że nie są przygotowani do walki, a Comodo niespodziewanie staje po jej stronie dodając, że powinni trzymać się rozkazów. Nagle, Rage zauważa szabrowników, próbujących okraść sklep z elektroniką i wzywa kumpli na pomoc, dając im namiastkę akcji. Wtedy, telewizja zaczyna nadawać na żywo walkę Iron Mana z Hulkiem. Rekruci oglądają ją z wypiekami na twarzy, kibicując Iron Manowi. W pewnej chwili zauważają, że Iron Man wbija w przeciwnika igłę, a Comodo domyśla się, że próbuje wstrzyknąć mu inhibitory. Hardball nagle zdaje sobie sprawę, że przez niego cały ten plan może się nie powieść, a cały świat może za to zapłacić. Nagle zauważają, że Hulk wyrzuca Iron Mana daleko w powietrze, a gdy się obracają widzą, jak wieża Avengers po drugiej stronie rzeki wali się w gruzy. Rage uznaje, że dość ma biernej obserwacji i namawia pozostałych, by ruszyli na pomoc Iron Manowi. Triathlon próbuje ich powstrzymać, ale Rage przypomina mu, że ma większe doświadczenie niż on w Avengers i wie, co robi. Pozostali stają po jego stronie i po chwili na ulicy zostają tylko Triathlon i Comodo.

Triathlon kontaktuje się z Gyrichem, by powiadomić go o wyłomie w szeregach. Ten wścieka się i stwierdza, że nie może pozwolić, by niedoświadczeni, młodociani bohaterowie stwarzali zagrożenie dla miasta i mówi, że osobiście ich zabije - jeśli uda im się ich uratować. W tym celu wzywa swój tajny oddział i oświadcza, że czeka ich pierwsza oficjalna misja.

Tymczasem, młodzi bohaterowie przedostali się na Manhattan i biegną opustoszałymi ulicami na spotkanie z wrogiem. Niektórzy zaczynają mieć wątpliwości, ale Rage zapewnia ich, że u boku całej armii Avengers nic im nie grozi. Musi jednak zweryfikować swoją opinię, bo gdy pokonują kolejny zakręt, wpadają na Hulka i jego Warbound, stojących nad pobitymi bohaterami.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Avengers: The Initiative #4 Avengers: The Initiative #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.