Avalon » Serie komiksowe » Astonishing X-Men vol. 3 » Astonishing X-Men vol. 3 #22

Astonishing X-Men vol. 3 #22

Astonishing X-Men vol. 3 #22

"Unstoppable" part 4

Postacie
Zapowiedź

X-Men nie są mile widziani w Breakworldzie. Czy będą w stanie ochronić Colossusa przed straceniem z rąk władców tego świata? Nawet jeśli ocalenie jego życia oznacza zniszczenie całej planety, czy powinni go uratować?

Cytat

Cyclops: "Emma."

Emma Frost: "Darling?"

Cyclops: "They're all yours. Make me proud." 

Streszczenie

Namiestnik Kruuna, który jeszcze niedawno konspirował z pojmanym ziemianinem, zdradza swemu panu wszystkie ustalenia. Agentka Brand przez swego pośrednika obiecała mu Colossusa oraz tron. Ceną za to jest gra na zwłokę w sprawie odpalenia pocisku w kierunku Ziemi. Cesarz przysłuchuje się temu. Najwyraźniej przeciwnik go nie docenia. Ord dał się zwieść technikom dyplomacji i przyczyniło się to do jego zguby. A teraz obcy zamierzają zrekrutować kolejnego zaufanego człowieka. Na szczęście tym razem im się nie uda. Lojalność rozmówcy zasługuje na nagrodę. Jak to wszystko się skończy Powerlord własnoręcznie wyrwie mu drugie ramię na znak oddania. Do tej pory wszyscy mają grać swą rolę. Ziemianie nie wiedzą, że nikt i nic nie ma wpływu na wystrzelenie pocisku. Bez względu na wszystko proces odpalenia rakiety rozpocznie się za dwa dni. W tym czasie można pozwolić X-Men walczyć o czas, którego nie mają, czekać na działania agentki Brand i ostatecznie przekonać się, czy Danger dostarczy mu żywych mutantów na rozmowę, czy martwe ciała do zabawy.


Emma, z uśmiechem na twarzy, prosi Danger o śmierć. Robot atakuje. Mutantka w ostatniej chwili przyjmuje diamentową postać. To tylko gra na zwłokę, bowiem przeciwniczka może ją z łatwością rozkruszyć. Telepatka postanawia ułatwić wszystkim zadanie i powraca do normalnej formy. Maszyna wietrzy w tym podstęp. Nie ma sensu nikogo zabijać, gdyż Kruun chce mieć wszystkich żywych. Rozmówczyni wyśmiewa ten pomysł. Wie już jakie są ograniczenia Danger. Pomimo całej swej nienawiści do mutantów, nie może ona bezpośrednio zranić żadnego z nich. Nawet Winga nie zabiła bezpośrednio, a to właśnie ta śmierć dała jej poczucie złudnej siły we własne możliwości. Od tego czasu, wszystkie knucia i sojusze miały znaleźć partnera do wykonania całej brudnej roboty. Przejrzenie tego nie było takie trudne. Mając pewne wyobrażenia co do tego, Emma nawiązuje do ostatnich wydarzeń w sali ćwiczeń.  To nie jej sekrety odkryto. Wszystkie sznurki od początku znajdowały się w jej dłoniach. Teraz Danger zrobi to, co jej każe, a plan jest dość oczywisty.


Kitty i Peter trwają złączeni w miłosnym uścisku. To co właśnie przeżyli przeszło ich oczekiwania. Niespodziewana zza kotary wyłania się Dafi i informuje ich, że zwiadowcy namierzyli Logana. Za godzinę będą musieli opuścić to miejsce. Wytrącony z romantycznej atmosfery Colossus pyta Shadowcat dlaczego to, na co tyle czekali stało się tak szybko i niespodziewanie. Dziewczyna odpowiada, że w ich zwariowanym i zmiennym świecie trzeba korzystać ze szczęśliwych chwil tak często jak to możliwe. W innym wypadku można je przeoczyć, a one przeminą.


Beast ogląda setki ciał zamarzniętych w lodzie. Przypomina mu się masakra na Genoszy. Wtedy pomagał sobie czarnym humorem. Agentka Brand koncentruje się bardziej na znalezieniu statku i poleceniu na bazę księżycową. Hank sprzeciwia się. Kruun przewidział ich posunięcia i wysłał na nich śnieżycę. Należy zawrócić i znaleźć jego przyjaciół. Kobieta oświadcza, że uczucia nie są dobrym doradcą w tak ważnej kwestii. Rozmówca ripostuje, że nie powinno się zabierać głosu w temacie, o którym nie ma się pojęcia.


Resztka ziemskich żołnierzy zauważa gigantyczną maszynę, która ich zaatakowała. Nie uda się uniknąć konfliktu. Niespodziewania z jej wnętrza wychodzą Emma,Scott i Danger. Należy niezwłocznie wyruszyć w drogę.


Posiłek Kruuna przerywa wtargnięcie namiestnika. Danger ich zawiodła. X-Men zdążyli się połączyć. Pomogła im w tym Aghanne. Zabytkowy stół rozbija szybę i spada w dół. Ta kobieta i jej interpretacje przepowiedni robią się coraz bardziej niebezpieczne. Na szczęście na statku na którym przebywają znajduje się pluskwa. Powerlord rozkazuje włączyć urządzenie i wsłuchuje się w przebieg rozmowy.


Na statku Kitty wita się z Lockheedem i dziwi się jak udało mu się znaleźć w centrum tego wszystkiego. Brand bez ogródek zdradza im prawdziwy cel działań smoka. Jest on ich agentem i zbiera dane o X-Men już od dość dawna. Dodatkowo umie porozumiewać się w sporej liczbie języków, a także ma pewne osobiste porachunki na tej planecie. Słysząc te rewelacje Shadowcat zastyga, a gad kryje się w cieniu. Emma jest pod wrażeniem braku taktu agentki. Proponuje jej nową pracę jako osoba oznajmiająca dzieci, że Święty Mikołaj nie istnieje. Cała sytuację przerywa Cyclops pytając o Aghanne. Jej wersja interpretacji przepowiedni bardzo go zainteresowała. Logan nie zgadza się z nim. Jest już na tej planecie wystarczająco długo, by przychylić się do wersji z niszczeniem świata. Pilotujący statek Beast zwraca uwagę zebranych na małym szczególe. Ich cel nie znajduje się na księżycu. Z tej odległości wyraźnie widać, że cały kompleks jest wielką maszyną zdolną odpalić pocisk o długości kilkunastu mil.


Wroga aparatura wykrywa statek ziemian. Dziesiątki małych niszczycieli wyłaniają się z powierzchni mechanicznej gwiazdy. Beast oświadcza, że są zbyt szybkie, by im umknąć. Cyclops, jako dowódca, podejmuje jedną z najtrudniejszych decyzji w swym życiu. Na pokładzie znajduje się mały pojazd naprawczy. Jedno z nich musi wystawić się na cel i dać reszcie trochę czasu. Ponieważ sam jako jedyny nie ma mocy i nie może nic zdziałać w nadchodzącej walce wybór wydaje się oczywisty. Instruuje też innych, by pod żadnym pozorem nie zdradzić się Kruunowi z projektem Leviatan. To ich jedyna nadzieja. Dodatkowo należy wybadać Aghanne i zorientować się jaka jest jej rola w całym tym zamieszaniu. Ponieważ Colossus jest ich kartą przetargową, zadanie to zostaje powierzone Emmie Frost. Kitty protestuje, Logan z uśmiechem przyjmuje dowództwo telepatki. To powinno być interesujące. Udając się do hangaru, Scott powierza losy X-Men w ręce ich dawnego wroga i kobiety, która odmieniła jego życie. Jest przekonany, że będzie z tego dumny.


Mały statek wylatuje w przestrzeń kosmiczną. Niszczyciele podążają jego śladem. Początkowo ewolucje Scotta dają wszystkim złudne nadzieje na powodzenie operacji. Niestety kolejna seria pocisków rozrywa kadłub.


Bezwładne ciało lidera X-Men szybuje w przestrzeni kosmicznej. Jego oczy zachodzą mgłą. Na pokładzie Emma stara się go dosięgnąć. Jest już bardzo blisko.


Wie, że to już koniec. Przed oczami pojawiają się mu wizerunki najważniejszych osób. Jean... Profesor... Czekają na niego. Scott zamyka oczy. Martwe ciało lidera X-Men szybuje w przestrzeni kosmicznej...

Autor: White King

Galeria numeru

Astonishing X-Men vol. 3 #22 Astonishing X-Men vol. 3 #22

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.