Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #202

X-Men #202

X-Men #202

"Blinded By The Light" - part 3

Postacie
Zapowiedź

Szkoła dla Młodych Talentów znajduje się pod oblężeniem. Plan przeciwników wreszcie stał się jasny. Iceman i Cannonball muszą stawić mu czoła wystarczająco długo, by odpowiedzieć atakiem na atak, pozbawiającym przeciwników jednego ważnego surowca, który może być kluczem do zwycięstwa. W Endangered Species Chapter 9 poznamy odpowiedĽ, czy „Black Womb” rozwieje mroki tajemnic wokół Beasta?

Cytat

Dark Beast: "You're comparing apples to oranges, and you know it."

Streszczenie

Sam i Bobby na pokładzie uszkodzonego w walce z Sunfire'em Blackbirda powoli składają w jedną całość układankę złożoną z ostatnich wydarzeń. Cała historia nabiera kształtu i zaczyna być coraz bardziej zrozumiała. Nie zmienia to faktu, że w swym obecnym położeniu obaj nie bardzo wiedzą, co zrobić. Przynajmniej działania Marauders zostały nieco naświetlone. Do konfrontacji z X-men przygotowywali się oni dużo wcześniej, atakując potencjalnie słabszych przeciwników. W działaniu tym nie mieli żadnych hamulców, co w krótkim czasie dało znaczną liczbę nagłych zgonów. Los taki stał się udziałem między innymi Nathana Summersa. Uziemieni Iceman i Cannonbal zastanawiają się co dalej począć. Wzrok obu spoczywa na nieprzytomnym Shiro.

Instytut Xaviera. Unieruchomieni Peter i Kitty mogą tylko przyglądać się jak Exodus i jego ludzie przeszukują szkołę w poszukiwaniu pewnej księgi. W ich trakcie znajdują na podłodze martwą Blindfold. Za chwilę Frenzy i Random znajdują rzeczony przedmiot. Ku swemu zaskoczeniu jednak stwierdzają, że książka ta składa się wyłącznie z pustych kartek.

Z powrotem w górach Sam budzi Shiro. Ten odzyskuje przytomność tylko po to, by stwierdzić, iż znajduje się na końcu lodowego pomostu. Tuż przed nim stoi Sam, który informuje Sunfire'a o bezsadności prowadzenia jakichkolwiek rozmów z nim. Shiro i tak zataiłby wszelkie interesujące dwójkę X-men fakty. Zamiast tracić więc czas na słowne utarczki, Cannoball postanawia załatwić sprawę raz na zawsze, po czym wymierza Shiro prawy sierpowy w twarz. Po ciosie następuje seria, która pozbawia Sunfire'a przytomności, po chwilowym jej odzyskaniu. Bobby podchodzi do Sama i pyta, czy znalazł to, czego szukał. Cannonball odpowiada, że działania Marauders miały na celu nie tyle pozbawienie X-men życia, co zamydlenie im oczu.

Z powrotem w szkole Exodus nakazuje Tempo zwolnienie upływu czasu, tak by był on jednolity dla nich samych jak i dla X-men. Mutanci, w tym głównie ci z New X-men mają wrażenie, jakby coś przespali. Exodus szuka Kitty, z którą musi koniecznie porozmawiać. Ta jednak niezbyt skora do konwersacji wyrywa mu księgę z ręki, a Colossus posyła go potężnym ciosem na drugi koniec pomieszczenia. Za chwilę pomiędzy dwoma grupami dochodzi do walki. Niespodziewanie pojawiają się także Sentinele z ONE. Szybko jednak Exodus rozprawia się z nieproszonymi gośćmi. Podobny los spotyka młodych mutantów, dla których spotkanie z tym przeciwnikiem okazało się być zadaniem ponad ich siły. Teraz Exodus umieszcza Kitty w ścianie, tak iż nie może ona wykonać żadnego ruchu. Pyta też dziewczynę o książkę, a konkretniej o pamiętnik Destiny, gdzie go może znaleźć. Dziewczyna nie ma jednak pojęcia o jego lokalizacji. Exodus jest tym zaskoczony, uświadamia sobie jednak, iż ktoś zamglił umysł Kitty. Czynu takiego mógł dokonać jedynie bardzo potężny telepata. Exodus wymienia pięć nazwisk, w tym siebie. Jednak tylko jedno wydaje się być prawdopodobne. On sam i jego ludzie opuszczają teren szkoły.

Tymczasem zasypani Cyclops i spółka próbują przebić się na powierzchnię. Dodatkowo sytuację komplikuje fakt całkowitego niedowładu fizycznego Emmy. Ta w trakcie działań podejmowanych przez jej kolegów nawiązuje połączenie z Samem pilotującym teraz Blackbirda, którego awaria nie była na tyle rozległa, by uniemożliwić jego ponowne uruchomienie i podróżowanie nim. Frost już wie, że obaj rozgryźli Marauders i już wiedzą, iż celem przeciwnika było dotarcie do osób mających wiedzę o przyszłości. W grupie tej znalazł się między innymi Cable. Oprócz osób poszukują również jakiegoś naprowadzenia czy też wskazówki co do przyszłych wydarzeń, jak chociażby pamiętnik Destiny, którego jednak nie udało im się odnaleźć. Na pytanie Sama skąd Emma o tym wie, ta każe skierować im Blackbirda na zachód.

Instytut Xaviera. Młodzi mutanci porządkują szkołę po niedawnym ataku. Kitty natomiast bierze na siebie odpowiedzialność za poinformowanie rodziców o śmierci Blindfold. David każe jej jednak jeszcze się z tym wstrzymać. Jego zdaniem dziewczyna wcale nie zginęła. Świadomie dotknęła rąk Josha, gdyż widząc przyszłość zobaczyła nadchodzącego Exodusa i znała jego zamiar uśmiercenia jej. Jedynym sposobem by się przed tym uchronić było wprowadzenie siebie samej w stan śpiączki bliski śmierci, co też Blinfold uczyniła. Kitty nie potrafi pohamować swej radości i rzuca się Davidowi na szyję.

Marauders tymczasem osiągają siedzibę Sinistera. Ten nie kryje swego rozczarowania brakiem skuteczności Exodusa. Jednakowoż nie przecenia faktu dostarczenia Rogue, której pamięć zawiera fragment dotyczący pamiętników Destiny. Poza tym ktoś z X-men musi posiadać o nim jakąś wiedzę, a jeśli tak jest, to przy wykorzystaniu Cerebro Sinister dowie się, gdzie też upragniona lektura się znajduje.

Scenariusz: Christos Cage
Rysunki: Scot Eaton
"Endangered species" part 9

Postacie:
* Beast
* Dark Beast

Decydując się na profesję pracownika naukowego Henry McCoy miał świadomość tego, iż w swej zawodowej karierze nie raz i nie dwa przyjdzie mu roztrząsać moralne dylematy i podejmować trudne decyzje. Nie przypuszczał jednak, że kiedykolwiek zmuszony będzie powrócić na miejsce największej chyba zbrodni, jaka dokonała się na jego gatunku, i które było świadkiem najokrutniejszych praktyk stosowanych na mutantach, Genosha. Wraz z Dark Bestem Hank przemyca zwłoki do laboratorium, w którym poddaje je różnym eksperymentom. Hank nie może się nadziwić, że całe to zaplecze było zasponsorowane przez profesora Xaviera, jak również i sama obecność tutaj Dark Beasta z jego badaniami. Ten odpowiada, że Charles zgłosił się do niego, gdyż wiedział, iż Hank nigdy nie podjąłby się tego typu pracy. Wracając do sekcji nad zwłokami McCoy wysuwa śmiałą tezę, iż w wyniku M-Day mutanci nie zostali pozbawieni genu X, a jedynie w ich świadomości zaginęła wiedza o nim i nie potrafią z niego korzystać. Jednak testy przeprowadzone na specjalistycznej aparaturze zdają się poddawać w wątpliwość ową tezę. Okazuje się bowiem, iż gen X w wyniku nieodpowiedzialnego zachowania Wandy Maximoff zniknął także u osobników, którzy zginęli przed M-Day. Hank nie może w to uwierzyć. Jest tak zdeterminowany, iż z wściekłości na wyniki atakuje Dark Beasta. Szybko jednak się opanowuje i z trudem godzi się z prawdą. Postanawia jednak nieco inaczej podejść do tematu i użyć własnego genomu do odtworzenia genu X i zaimplantowania go pozostałym. Dla Dark Beasta to codzienność, jednak obawia się tak nieetycznego podejścia Hanka. W wyniku podobnych działań może dojść do powstania wszelkiego rodzaju deformacji ciała. McCoy gotów jest zaryzykować. Problemem będzie jednak zdobycie odpowiedniej ilości genów od osób, które w wyniku M-Day nie utraciły swych mutacyjnych zdolności. Dlatego też Hank postanawia zdobyć narkotyk, który powoduje czasowe ich nabycie przez ludzi. A ponieważ sam nie ma odpowiednich źródeł, postanawia udać się do człowieka, który jest w stanie doprowadzić ich do właściwych dilerów. Człowiekiem tym jest Bishop.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

X-Men #202 X-Men #202

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.