Avalon » Serie komiksowe » Wolverine: Origins » Wolverine: Origins #16

Wolverine: Origins #16

Wolverine: Origins #16

"Our War" part 1

Postacie
Zapowiedź

Przeszłość powiązań Wolverine’a z Captainem America ujrzy światło dzienne. We wczesnych wydarzeniach Drugiej Wojny światowej, ulubieniec Ameryki przebywał na mało istotnej misji. Zgadnijcie kogo tam spotkał? Czy był to tylko przypadek?

Cytat

Logan: "Best way to kick off any kind o'longterm relationship? Tell the truth."

Streszczenie

Noc. Logan, stojąc pod pomnikiem Kapitana Ameryki, wyciąga z plecaka butelkę, otwiera ją i popijając wspomina ich pierwsze spotkanie. Wszystko działo się w Madripoorze w roku 1941. Wokoło zgliszcza, ciała martwych ninja z Hand i oni dwaj, całkowite przeciwieństwa. W takich oto okolicznościach przyszło im się poznać. By to uczcić Logan zaproponował, by poszli się czegoś napić. W lokalu, do którego się udali, James rozlał trunek na barona Struckera, co skończyło się ostrą kłótnią, przerwaną przez Seraphię, właścicielkę lokalu. Baron Strucker był sprzymierzeńcem Hand, z których to Logan oczyszczał miasto. Porozumienie zawarte pomiędzy Struckerem a ninja nie doszłoby do skutku, gdyby nie Natalia Romanova, o której udziale w całej sprawie poinformował Logana major Petrovitch, towarzysz Kapitana Ameryki, i w ten sposób umieścił wszystkie elementy układanki we właściwym miejscu. Łącznie z ostatnim, którym była Natalia Romanova. Logan czuł się osobiście odpowiedzialny za los dziewczyny, dlatego tak bardzo poruszył go fakt, że komuś udało się ją odnaleźć. James postanowił odbić Natalię. W postanowieniu tym nie był osamotniony.

W niedługim czasie Logan zasadził się na kordon samochodów oflagowanych swastyką. W jednym z nich przewożono Romanovą. Wraz z pomocą Kapitana Ameryki udaje się odbić dziewczynę. Ta jednak o dziwo wcale nie jest zadowolona z tego niespodziewanego wyzwolenia. Nie chce iść z Loganem, gdyż boi się, iż ten opuści ją w identyczny sposób, jak to uczynił ostatnim razem. Podczas tej rozmowy ich samochód zostaje ostrzelany przez człowieka w nazistowskim mundurze. Za chwilę jednak sam traci życie z rąk majora Petrovitcha. Wcześniej Logan zakrył dziewczyną własnym ciałem. I wtedy Natalia wyciągnęła pistolet i z bliskiej odległości strzeliła mu w brzuch.

Leżąc pod pomnikiem Kapitana Ameryki, Logan rozmyśla nad tamtymi wydarzeniami. Wraz z kolejnym pociągnięciem z butelki James zastanawia się nad pewnym pytaniem, które męczyło go od dawna. Kim byłby Steve Rogers, gdyby nie został Kapitanem Ameryką. Sam nigdy nie miał takiego wyboru.

Póżniej Logan spotkał się z Seraphią. Ta nie kryła swojej wiedzy dotyczącej losów Romanovy, że była jedną z nich, że otrzymywała polecenia z tego samego źródła. Nie miała natomiast pojęcia o dawnych powiązaniach Jamesa z Natalią. Logan wściekły pyta teraz, jakie było jej zadanie, co miała zrobić. Seraphia spokojnie odpowiada, iż Natalia miała zabić niejakiego Jonina, przywódcę Hand. I nagle wszystko stało się jasne. To nie Hand szukali sprzymierzeńców, jak się Loganowi początkowo wydawało. To oni sami ich szukali. Seraphia tłumaczy Jamesowi, że Jonin ukrywał się przez lata, a ich działania miały na celu wywabienie go z kryjówki. A gdy tylko to się stanie, Natalia wyeliminuje go z gry. Jednak Logan burzy ten uporządkowany obraz stwierdzając, iż dziewczyna jest całkowicie bezbronna i nie zrobi tego, czego się od niej wymaga. Sam łapie za swój samurajski miecz, a Serpahii każe pozostać tu gdzie jest i nigdzie się nie ruszać. Gdy James przybywa na miejsce, jest świadkiem ceremonii, w trakcie której Romanova na polecenie Jonina ma przy pomocy miecza pozbawić życia Kapitana Amerykę i majora Petrovitcha. Dziewczyna dostała zadanie do wykonania i znalazła sposób, by to zrobić. Jednak Logan obiecał sobie dawniej, że jeżeli kiedykolwiek dziewczyna czy w ogóle ktokolwiek mu bliski miałby zbroczyć swe ręce krwią, zrobi co w jego mocy, by go w tym wyręczyć. Wolverine atakuje, a za chwilę dołącza się też Seraphia, która wybija ścianę samochodem i uzbrojona w dwa karabiny ostrzeliwuje barona Struckera i ninja z Hand. Już uciekając, Kapitan Ameryka wyraził uznanie dla przemyślności i przygotowania akcji przez Logana. Ten nigdy nie powiedział, że cokolwiek przygotował, łącznie z przybyciem Seraphii, a cała akcja była mocno zaimprowizowana i nad wyraz spontaniczna. Później Natalia i Steve Rogers odlecieli do Ameryki na pokładzie przygotowanego wcześniej samolotu. Już po zakończonej akcji Seraphia postanowiła wykorzystać nową znajomość Logana i poleciła mu udać się do Niemiec, by znaleźć się jak najbliżej Kapitana Ameryki, by spróbować namówić go do współpracy. Gdyby to się jednak nie udało, ma się dowiedzieć, czy eksperyment, w wyniku którego powstał, może zostać powtórzony. Z powrotem pod pomnikiem Kapitana Ameryki. Stojąc z butelką w ręku, Logan stwierdza, iż to on sam powinien był zabić Steve'a.

PS. Wydarzenia opisane w tym numerze nawiązują do tych z numeru 268 serii Uncanny X-Men, obie historie uzupełniają się wzajemnie, część scen się powtarza, dodano także kilka nowych wątków [przyp. Bosnas]

Autor: Bosnas

Galeria numeru

Wolverine: Origins #16

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.