Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #489

Uncanny X-Men #489

Uncanny X-Men #489

&&& "The Extremists" - part 3

Postacie
Zapowiedź

X-Men starają się wyjaśnić, co przemieniło pokojowo nastawioną populację Morlocków w żądną krwi formację wojskową. Wcześniej jednak należy ich powstrzymać. Na dokładkę otrzymamy gościnny występ Storm i jej nowych kolegów z Fantastic Four. Natomiast w Endangered Species Chapter 6 Beast odbywa podróż do serca ciemności krainy Neverland, by zmierzyć się ze starym przeciwnikiem...

Cytat

Caliban (po tym, jak złamał pada grając w grę): "Caliban is sorry... He always gets tense when fighting Nazis."

Streszczenie

W telewizyjnych wiadomościach pokazywany jest reportaż z ataku Morlocków Masque na pasażerów metra na Manhattanie. Według plotek, jest to akt terroryzmu dokonanego przez mutantów.

 

Budynek Baxtera. Thing mówi do Storm, że widział w telewizji to, co z ludźmi zrobił Masque i im współczuje, a przecież wie swoje na temat nieludzkiego wyglądu. Ororo stwierdza, że przy odrobinie inwencji, żyjące ofiary są straszniejsze niż martwe. Ma zamiar powstrzymać szaleńca i pomoże jej w tym trójwymiarowy plan miasta skonstruowany przez Reeda Richardsa. Śledząc możliwe drogi ucieczki z metra i porównując je z opuszczonymi miejscami Storm powinna odgadnąć kryjówkę Morlocków. Thing przypomina, że przecież Ororo ma tropicieli w swojej grupie, ale ona mówi, że to nie takie łatwe biorąc pod uwagę warunki.

 

Lekko podenerwowani Warpath i Hepzibah próbuje wytłumaczyć Torchowi, że nie mogli podążyć śladem Morlocków z tunelów metra, ponieważ na miejscu ataku było za dużo ludzi i zamieszania. Johnny odpowiada, że się drażnił i mówi, że Wolverine znał się na żartach. Proudstar stwierdza, że po tym co widział w metrze, nie jest mu do śmiechu. Caliban, grając na konsoli, rozumie, że Torch chciał tylko rozładować sytuację. Nagle, ku rozczarowaniu Johnny’ego, mutant niszczy pada, ponieważ za bardzo wczuł się w grę. Do pokoju wchodzi Storm i mówi, że dzięki znajomości miasta Bena udało im się ustalić cztery potencjalne miejsca, w którym Masque i jego ludzie mogą się ukrywać. Warpath nie może się doczekać akcji. Thing oferuje pomoc swoją i Torcha, ale Ororo uważa, że X-Men sami powinni rozwiązać tę sprawę. Johnny zwraca uwagę pozostałych na wiadomości, w których jest mowa o nagraniu filmowym krążący w Internecie, z którego wynika, że autorami ataku są mutanci.

 

Vermont. Poszukiwanie Magneto zaprowadziły profesora Xaviera i Nightcrawlera na cmentarz w miasteczku. To tam właśnie widziano Erica. Charles telepatycznie ukrywa siebie i Kurta, jednocześnie pokazując mu obraz wyciągnięty z umysłu szeryfa. Nightcrawler uważa, że lepiej byłoby z nim porozmawiać, ale Xavier jest innego zdania. Obaj widzą, że Magneto odwiedził konkretny grób, w którym pochowany jest człowiek o nazwisku Percival Fellows. Profesor mówi, że współpracował on z Ericiem na początku jego kariery jako Magneto i choć nigdy nie załapał się do Bractwa Złych Mutantów, to jednak był bardzo lojalny. Przypomina sobie, że Fellows został pozbawiony mocy podczas Dnia M. Teraz dołączył do grona ex-mutantów, którzy od tamtego czasu zginęli. Xavier zastanawia się, czy Magneto chciał się pożegnać z dawnym znajomym, czy też może patrzył na przyszłość, jaka czeka mutantów.

 

W nagraniu wideo Masque mówi, że pasażerowie metra mają szczęście, że nie zostali zabici. Zapowiada, że już wkrótce nastanie dzień, w którym mutanci nie będą umierać, ponieważ dzięki naukom Magneto i słowom proroka poznali swoje przeznaczenie. Ludzie nie będą mogli zapomnieć, że każdy mutant to groźna broń.

 

W kryjówce Morlocków, Skids mówi Masque, że z wypuszczeniem nagrania posunął się za daleko i zaczyna interpretować słowa proroka na swój sposób, a nawet nie ma pewności, że przepowiednia się sprawdzi. Przypomina, że była przy tym, kiedy dostawali rozkazy i wypuszczenie oświadczenia nie było wśród nich. Masque przypomina jej, że to on tu dowodzi i nazywa Sally zdrajczynią. Ta wścieka się i krzyczy, że on nie będzie kwestionował jej oddania sprawie. Masque stwierdza, że będzie robił, co chce i przymierza się do użycia swojej mocy na Skids, ale w tej chwili do pomieszczenia wpada oddział O*N*E.

 

Na pokładzie Blackbirda profesor wyczuwa niepokój pochodzący z umysłów mutantów. Tymczasem na monitorze razem z Kurtem zauważają fragment wystąpienia Masque, w którym ten mówi o podążaniu za słowem Magneto. Charles zdaje sobie sprawę, że w tej sytuacji muszą znaleźć Erica wcześniej, niż zrobią to Morlockowie.

 

Storm i jej drużyna podchodzą do kryjówki Masque. Warpath wyczuwa zapach prochu i spalenizny po wyładowaniach elektrycznych. Spieszy do środka, gdzie znajduje kilku żołnierz O*N*E. Dwóch z nich jeszcze żyje, pozostali nie. Ororo jest trochę zaskoczona, że Morlockowie posuwają się aż do tak radykalnych czynów. Nagle Caliban krzyczy, że znalazł kogoś żywego pod rumowiskiem. James podnosi deski, pod którymi znajduje się nieprzytomna Skids. Storm mówi, że nie mogą mieć pewności, że Sally współpracuje z resztą grupy, ale to nie byłby pierwszy raz, kiedy dziewczyna znalazła się po złej stronie. Warpath słyszy hałas na zewnątrz i po chwili Sentinel zrywa strop. Jego pilot każe X-Men poddać się. Ororo podlatuje do niego i mówi, że ci mutanci są pod jej ochroną, ale żołnierza to nie interesuje – oskarża ich o zabicie jego towarzyszy, po czym wystrzałem strąca Storm. Hepzibah skacze przez okno aby jej pomóc, a Warpath atakuje nożami Sentinela, który chce złapać kosmitkę. Dzięki swojej zwinności Hepzibah chwyta Ororo i bezpiecznie ląduje z nią na ulicy. Wtedy Skids, która odzyskała przytomność, nakazuje Sentinelowi się poddać – przedstawia się jako agentka S.H.I.E.L.D. i mówi, że to jest jej śledztwo.

 

"Endangered Species" - chapter 6

Mike Carey, Mike Perkins


* Beast, Dark Beast

 

Obóz Neverland. Dark Beast żartuje sobie, że Beastowi trafił się dyżur przy zakopywaniu zwłok. Ten pyta się, czy sześć tysięcy martwych ludzi śmieszą go, ale Dark Beast nie uważa tej liczby za dużą. Widząc, że Hank gotuje się do walki, mówi mu, że jest tu, aby mu pomóc. Jemu również nie odpowiada wymieranie mutantów. Beast mówi, że nie zwrócił się do niego wcześniej, ponieważ wie, do czego jest zdolny. Dark Beast odpowiada, że tylko mu się wydaje, że wie. Większość swojego życia spędził w innym świecie, gdzie mógł swobodnie przeprowadzać swoje badania, nie będąc powstrzymywany przez sumienie. Hank mówi, że sumienie jest naturalnym wytworem ewolucji i jeżeli Dark Beast go nie posiada, to znaczy, że nie jest na tym samym poziomie rozwoju, co on. Zostawia go i idzie do wnętrza kompleksu. Mimo ostrzeżeń jego sobowtór podąża za nim i daje mu dysk z danymi personelu, który jest odpowiedzialny za zbrodnie, które miały tu miejsce. Zaczyna bawić się znalezionym sprzętem, aż wreszcie Beast mówi mu, że nie ma na to czasu. Dark stwierdza, że Hank nie poradzi sobie z zadaniem sam i powinien przyjąć jego pomoc. Mówi, żeby nie zasłaniał się tym, że Dark Beast może go później zdradzić. Tak naprawdę Beast boi się, że mógłby stać się nim, gdyby posunął się daleko – mógłby stać się kimś lepszym. Widząc, że Hank wciąż jest niezdecydowany, mówi, że jeżeli będą poszukiwać odpowiedzi osobno, to będą jedynie sprawdzać każdą możliwość po dwa razy i tracić czas. Beast zgadza się, jeżeli jego sobowtór będzie go słuchał i nie zrobi nic bez jego wyraźnego zezwolenia. Dark Beast obiecuje to i obaj podają sobie ręce. Hank w myślach jest już pewny, że będzie żałował tej decyzji.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Uncanny X-Men #489 Uncanny X-Men #489

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.