Avalon » Serie komiksowe » New Avengers » New Avengers #33

New Avengers #33

New Avengers #33

"The Trust" part 2

Postacie
Zapowiedź

Ciągle przeżywający rewelacje związane ze zdradą jednego z nich, New Avengers szukają sposobu jak zaufać sobie nawzajem. Wszytko to i The Hood który zaczyna swoją działalność jako nowy Kingpin super-złoczyńców. Więc odkurz swoje stare Marvel Handbooks, ponieważ nie uwierzysz kto do niego dołączy i kogo zabije, żeby zaznaczyć swoją obecność. Plus gościnny występ Deathloak'a.

Cytat

Luke Cage: "Are you a Skrull?"
Spider-Man: "Uh, what?"
[...] Luke Cage: "Spider-Woman took the Skrull and screwed us over. You next?"
Spider-Man: "And the plane crash. Let's not forget about the plane crash."

Streszczenie

Avengers stoją na baczność w szeregu przed Captainem Americą. Mając dość tego munsztrunku, Hawkeye mówi Steve'owi, gdzie ma jego polecenia. W odpowiedzi Captain łamie jego łuk i kilkoma ciosami sprowadza do parteru, po czym opuszcza pomieszczenie. Na odchodnym rzuca, że kiedyś Hawkeye będzie mu wdzięczny za to, czego go nauczył.


Siedząc w pokoju hotelowym Avengers analizują ostatnie wydarzenia i związane z nimi reperkusje. Z telewizji dowiadują się, iż za ostatnim brakiem prądu w mieście stoi Ultron. Jednak za sprawą SHIELD i Avengers problem został rozwiązany. Zgromadzeni w pokoju dochodzą do wniosku, że w takim razie już nie muszą się martwić prowadzoną na nich obławą, skoro władze mają jak widać ważniejsze sprawy na głowie. Niespodziewanie dla wszystkich Luke Cage pyta Spider-Mana, czy ten jest Skrullem. Peter nie kryje swego zaskoczenia i niedowierzania. Sam stanowczo temu zaprzecza, co jednak nie przekonuje Cage'a. Konflikt wisi na włosku. Sytuację nieco łagodzi pojawienie się obsługi hotelowej z obfitym posiłkiem. Na ten czas Strange maskuje obecność Avengers za wyjątkiem May'i Lopez. Jedzenie chwilowo rozładowuje napięcie.


Hell's Kitchen. W opuszczonym magazynie na zaproszenie niejakiego Lelanda Owlsleya zjawiają  się Crimson Cowl, dr Jonas Harrow, The Wizard i Madame Nasque. Wszyscy oni przybyli tu by wziąć udział w aukcji, której przedmiotem jest Deathloak umieszczony w szklanej kapsule. Niespodziewanie dla wszystkich przedstawienie przerywa pojawienie się szczupłego, łysego mężczyzny. Ten zdaje się kogoś reprezentować, co jednak w najmniejszym stopniu interesuje Lelanda, który każe wynosić się obcemu. Nieznany mężczyzna nie przejmuje sie zbytnio tymi atakami na własną osobę. Zaraz też znienacka pojawia się jego mocodawca odziany w czerwony płaszcz z kapturem. Oddawszy serię z pistoletów w kierunku Owlsleya znika, nim ktokolwiek zdołał się zorientować, co tam naprawdę się stało. Tymczasem obcy mężczyzna wyjaśnia zgromadzonym, że Leland był zbiegiem. By zdobyć ciało Deathloaka zastrzelił czterech agentów SHIELD. A ponieważ zrobił to bez pozwolenia, spotkała go za ten czyn zasłużona kara. Stanowi ona jednocześnie nauczkę dla każdego, kto postanowi zrobić coś bez wcześniejszej zgody. Tylko kogo?


Avengers tymczasem osiągają dom dr Strange'a, w którym czeka na nich jego współpracownik i żona Cage'a z dzieckiem. Jessica widząc ich nie kryje zaskoczenia, szybko jednak przychodzi do siebie i pyta, gdzie jest Spider-Woman. Ten temat każdy woli jednak przemilczeć. Jednocześnie Maya zrzeka się praw do kostiumu Ronina, ostatecznie przekazując go Hawkeye'owi. Wszyscy natomiast postanawiają dać sobie chwilę wytchnienia by przeanalizować gnębiący ich problem braku wzajemnego zaufania, po czym, jeśli będą mieli jeszcze ochotę kontynuować swoją działalność, mają spotkać się tu następnego dnia. Po tym oświadczeniu Luke'a każdy odchodzi w swoją stronę. Gdy ten zostaje sam na sam ze swoją żoną, Jessica ponawia pytanie o Drew, jednak Luke nie chce o tym rozmawiać. Pomiędzy dwojgiem dochodzi do kłótni.


Logan tymczasem udaje się do swojego ulubionego lokalu, w którym barman już od progu nie kryje swego niezadowolenia z niespodziewanej wizyty stałego bywalca. W trakcie krótkiej rozmowy Wolverine orientuje się, iż ktoś jest na zapleczu knajpy, skąd dobiegają rozmowy dotyczące Avengers, ich wieży i Deathloaka. Logan wpada do środka taranując po drodze drzwi. W środku zastaje dwóch mężczyzn, z których jeden za chwilę dosłownie znika. Nie mając dużego wyboru James atakuje łysego mężczyznę siedzącego za stolikiem. Za chwilę pojawia się jednak jego towarzysz w czerwonym płaszczu z kapturem. W ekwilibrystycznej pozie zawieszony w powietrzu nad Loganem celuje do niego z dwu pistoletów trzymanych w dłoniach.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

New Avengers #33 New Avengers #33

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.