Avalon » Serie komiksowe » Black Panther vol. 4 » Black Panther vol. 4 #30

Black Panther vol. 4 #30

Black Panther vol. 4 #30

"Absolutely No Way To Win" - part 3

Postacie
Zapowiedź

Po wybraniu złego zakrętu na międzywymiarowej super autostradzie, nowa Fantastyczna Czwórka właśnie stała się daniem dnia w Zombie Universe. Przy stoliku pierwszym: Zombie Galacti. Przy stole numer dwa: Zombie Skrulls! I przy stoliku numer trzy: Zombie Monster z Negative Zone. Niech lepiej Black Panther, Storm, Human Torch i the Thing wynajdą perfekcyjny plan ucieczki, gdyż inaczej... ich przeznaczeniem będzie zombifikacja!

Cytat

Zombie Luke Cage: "I hate freaky cosmic stuff like this."
Zombie Iron-Man: "Finally something we can agree upon. Where's Dr. Strange when you need him?"
Zombie Luke Cage: "Ate him."

Streszczenie

We wraku statku Fantastic Four zostają zaatakowani przez ich zzombifikowane, skrullowe sobowtóry. Lyja zamyka Johnny'ego w polu siłowym, gasząc jego płomień, ale Storm uderza w nią piorunem. Skrullowy odpowiednik Mr. Fantastica zostaje przygwożdżony przez Thinga wielką stertą złomu, a Storm nabija sobowtóra Human Torcha na wystający pal, gasząc jego płomień za pomocą deszczu, który jednocześnie wydaje położenie niewidzialnej Lyji, którą Black Panther obezwładnia energetycznym sztyletem. W tym czasie cały statek zostaje podniesiony do góry przez Zombie Skrull-Thinga, jednak poprzez współpracę Storm i Johnny'ego potwór zostaje zatopiony w poszyciu statku. Zombie Lyja próbuje uciec, lecz T'Challa fragmentem statku odcina jej głowę, którą następnie niszczy strzałem z broni Skrullów. Widząc to, sobowtór Mr. Fantastica łapie Black Panthera i postanawia go pożreć jako pierwszego. Zarówno Thing, jak i Human Torch próbują go powstrzymać, ale elastyczny zombie nie daje za wygraną. W końcu błyskawica Storm obezwładnia go na chwilę, co wykorzystuje generał Skrullów, atakując potwora. Zostaje jednak ugryziony przez zombie, przez co Johnny jest zmuszony spopielić ich obu. Wtem od tyłu zakrada się Zombie Torch z dziurą w brzuchu, chcąc zaatakować Fantastyczną Czwórkę, lecz zostaje rozniesiony w pył przez pocisk energetyczny Zombie Luke'a Cage’a, który wraz z resztą Zombie Galacti przybył właśnie do wraku. Zombie Ant-Man nakazuje Fantastycznej Czwórce oddanie im urządzenia do podróży międzywymiarowych, obiecując, że nic im się nie stanie, na co Johnny stwierdza, że nie mają podstaw, by im wierzyć. Zombie Spider-Man przyznaje mu rację i sugeruje szybką i bezbolesną śmierć, zamiast zjedzenia żywcem. Nagle jednak uświadamia sobie, że brzmi tak jak ludzie, z którymi do tej pory walczyli. Ant-Man i Iron-Man próbują go przekonać, że jest inaczej, aż w końcu Luke Cage krzyczy, by wziął się w garść. Ta kłótnia daje jednak czas na ucieczkę Fantastic Four. T'Challa używa magicznych żab, które przenoszą jednak bohaterów zaledwie na zewnątrz statku, za plecy zombie. Mimo to udaje się im uciec niezauważonym. Zombie Galacti są wściekli, że Czwórce udało się zbiec, a Wolverine postanawia poszukać żywych Skrullów, by ich zjeść, gdy oto przed grupą znikąd pojawia się Thanos, przedstawiając im swoją panią, Death [personifikację Śmierci - TNA]. Stwierdza on, że zombiem udało się dokonać czegoś, czego on sam kiedyś próbował - zakończyć prawie całe życie we Wszechświecie. W dowód swego uznania proponuje im ostateczną nagrodę - zimny pocałunek jego pani. Zombie są przerażeni tą perspektywą i, pomimo tego, że są nieumarli, nie chcą umierać. Jedynie Spider-Man stwierdza, że nie może już znieść poczucia winy i rzuca się na kolana przed Thanosem i Death. Ci jednak nie zabijają go, co budzi podejrzenia Wolverine'a. W końcu Spider-Man stwierdza, że wyczuwa skrulle mięso i rzeczywiście, Thanos i Death okazują się parą Skrullów, na których rzucają się wściekli Zombie.

Tymczasem Fantastic Four uciekają na piechotę, gdyż Giant-Man mógłby zauważyć Johnny'ego na linii horyzontu, gdyby ten użył swoich mocy. Torch jest już jednak zmęczony długim biegiem, więc Thing podnosi go i sadza na ramieniu. Johnny stwierdza, że teraz jego poniżenie jest całkowite, a w końcu obaj zmieniają całą sytuację w żart, ku zniesmaczeniu Storm.

Zombie Galacti po zjedzeniu wszystkich Skrullów zastanawiają się, czy zastosowanie programu rozmnażania nie byłoby złym pomysłem. Spider-Man zarzuca Starkowi brak człowieczeństwa, na co ten odpiera, że tak się zazwyczaj dzieje u osób, które zdobyły kosmiczne moce i rozbijają się po galaktyce, pochłaniając całe rasy. Hulk wścieka się i krzyczy, że nadal jest głodny. Stwierdza, że chciałby jeść tak, jak Galactus - mógłby nawet zjeść całą planetę. Pozostałe zombie stwierdzają, że nie wybadali jeszcze tego aspektu swoich zdolności i postanawiają posilić się całą planetą. W tym czasie ma miejsce trzęsienie ziemi, a Storm wykrywa, że całą planeta jest atakowana. Rzeczywiście - cała planeta się rozpada, a Fantastic Four nie mają jak z niej uciec. Jedyną nadzieją są dla nich magiczne żaby, które jednak przenoszą ich tylko w inne miejsce na planecie, w dodatku wprost w ręce przemienionego w zombie owadopodobego obcego z Negative Zone. Wreszcie cała planeta wybucha, pożarta przez zombie.

Autor: TheNewlyAwoken

Galeria numeru

Black Panther vol. 4 #30 Black Panther vol. 4 #30

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.