Avalon » Serie komiksowe » Avengers: The Initiative » Avengers: The Initiative #5

Avengers: The Initiative #5

Avengers: The Initiative #5

"Secret Weapons"

Zapowiedź

Program Initiative wypiera się całej wiedzy o specjalnym oddziale Black Ops. Tutaj nie ma przebaczenia dla super-złoczyńcy zwanego Constrictor. Nie ma dowodów na istnienie jakichkolwiek interesów z Wietnamczykiem zwanym Bengal. Tony Stark nie może przypomnieć sobie, co stało się z jego projektem zbroi Iron Spidera. I najważniejsze, Siły Zbrojne Superludzi dementują plotki związane ze 199 mutantami. Powtarzamy, nie ma Mutanta Zero. Mutant Zero NIE istnieje. To wszystko.

Cytat

Gyrich: "We turn heroes into soldiers or soldiers into heroes. There's no room for in-between."

Gauntlet: "Permission to speak freely, mr. secretary?"

Gyrich: "Granted."

Gauntlet: "Soldiers are heroes. Say something like that again, sir, and I will rip off your @%$# and @%$# down your @%$#. Is that clear?"

Streszczenie

Camp Hammond, dwa tygodnie temu. Gyrich, Gauntlet i von Blitzschlag obserwują test broni klasy omega zwanej Tactigonem, okazuje się jednak, że żaden z ochotników nie potrafi nad nią zapanować. Blitzschlag stwierdza, że skoro żołnierze sobie nie radzą, powinni posłać po Armory, ale Gyrich stanowczo odrzuca ten pomysł, ponieważ dziewczyna już raz nawaliła. Ich zadaniem jest zamiana żołnierzy w bohaterów lub odwrotnie i nie ma tu miejsca dla przegranych. Upewniwszy się, że nic mu za to nie grozi, Gauntlet zwraca mu uwagę, że żołnierze są bohaterami nawet bez mocy i jeśli Gyrich o tym zapomni, osobiście wbije mu to do głowy. Ten przeprasza za swój niefortunny dobór słów twierdząc, że bardzo zależy mu na tej broni i dlatego się denerwuje.

 

Na szczęście, mają w bazie jeszcze jedną broń klasy omega, a na imię jej Terrence Ward - Trauma. Podczas kolejnej inspekcji, Dani Moonstar twierdzi, że udało mu się w końcu zapanować nad swoimi zdolnościami, a nawet odkryli interesujący sposób wykorzystania ich w terapii behawioralnej. Dla demonstracji, Trauma zamienia się w ojca Gyrich i zaczyna go przekonywać, że nie musi obawiać się choroby Alzheimera. Widząc to, Gyrich wścieka się i krzyczy, że Moonstar miała przygotować mu broń, a nie zamieniać chłopaka w hipisa. Postanawia natychmiast zabrać go spod jej opieki i przekazać żołnierzom, którzy właściwie go wytrenują.

 

Dzisiaj. Wchodząc do sali w podziemiach bazy, Gyrich przypomina sobie, jak kompletował oddział Shadow Initiative. Bengal zgodził się niemal natychmiast, kiedy dowiedział się, że wstąpienie do tajnej jednostki zabierze do z grupy dowodzonej przez War Machine [panowie mają pewne zaszłości - Gil]. Constrictor miał pewne opory, bo chciał zostać prawdziwym, medialnym bohaterem, ale dał się przekonać, że tajny oddział przygotuje mu dobry grunt. Mutant Zero została przygotowana przez Leonarda Samsona. W tym przypadku ważne jest tylko by umocnić jej obecną osobowość i nie przypominać dawnych imion. Scarlet Spiders dla odmiany stwierdzili, że urodzili się gotowi.

 

Gyrich staje przed swoim oddziałem oświadczając, że nadszedł czas na ich chrzest bojowy. Zostaną zrzuceni na tyły wroga na Manhattanie z misją ratunkową. Słysząc o tym, Contrictor zauważa, że tam teraz rządzi Hulki i ma opory przed konfrontacją z nim, ale Gyrich przypomina mu, że kiedyś walczył z nim sam, więc w siódemkę poradzą sobie bez problemu. Zaskakuje ich nagłe wyjście Mutant Zero, ale okazuje się, że ona była tu tylko po tu, by poznać resztę, a w szczegóły misji została już wprowadzona. Frank chciałby wiedzieć, kim ona jest, ale Gyrich mówi, że to jest ściśle tajne i oficjalnie Mutant Zero nie istnieje. Wreszcie przechodzi do szczegółów misji, przypominając najpierw o walce Hulka i jego Warbound z bohaterami. Wszyscy wiedzą, jak to się skończyło, nie wiedzą natomiast, że bez niczyjej wiedzy i zgody sześcioro kadetów Initiative pod wodzą Rage'a weszło do strefy walk, aby rzucić wyzwanie Hulkowi. Podkreśla fakt, że Rage był członkiem New Warriors i dodaje, że tylko cudem nie skończyło się to kolejną tragedią. Właściwie, to stracili kontakt przed końcem walki, więc nie mają pewności. Tak czy inaczej, zadaniem oddziału jest odbić rekrutów, albo odzyskać to, co z nich zostało. Żeby nie musieli walczyć z Hulkiem, desant zostanie zsynchronizowany z atakiem wojska. Muszą się tylko dostać do podziemi Madison Square Garden i odszukać uwięzionych lub ich ciała. Przeszkodą może być pozaziemska ochrona i dyski, które obcy przyczepiają więźniom. Scarlet Spiders chcą wiedzieć, po co zabierają ze sobą Traumę, więc Gyrich wyjaśnia, że jest w tej chwili ich jedyną bronią klasy omega. Bengal pyta natomiast czy nie powinni poszukać także innych więźniów, ale otrzymuje surowy zakaz. Operacja ma być precyzyjna i przebiegać dokładnie według rozkazów.

 

Brooklyn. War Machine, Yellowjacket i Justice patrolują granice strefy wojennej, strzeżonej przez oddziały Sentineli i The Order. Widząc taką ilość nadludzi, Vance pyta, dlaczego nie zaatakują wszystkimi siłami jednocześnie, Rhodes wyjaśnia mu więc, że S.H.I.E.L.D. coś szykuje i muszą pozostać poza strefą rażenia, a poza tym, ktoś musi bronić cywilów. Pym zauważa na murach świeże napisy "NW" i stwierdza, że chuligani najwyraźniej nie opuścili miasta. Justice wyjaśnia jednak, że to tagi najnowszego wcielenia New Warriors - dzieciaków, które buntują się przeciw rejestracji - i mówi to z pewną satysfakcją.

 

Transportowiec wysadza Constrictora, Bengala i Traumę w centrum Manhattanu. Frank zaczyna narzekać, że nikt nie zobaczy jak bawi się w bohatera i równie dobrze mógłby zabawić się w szabrownika, ale Bengal ostrzega go, by uważał na słowa, bo ciągle pilnują ich niewidzialni Scarlet Spiders. Po chwili docierają do Madison Square Garden. Plan zakładał ciche zakradniecie się do celu i równie ciche wyjście, ale już po chwili wpadają na patrolujące teren roboty, które Constrictor i Bengal muszą rozwalić. Ta część poszła w miarę cicho, ale Trauma przypadkowo staje na czujniku i uruchamia alarm, który zwabia więcej robotów. Zostają otoczeni, ale roboty zamiast atakować, zaczynają skanować teren w poszukiwaniu priorytetowego zagrożenia i po chwili znajdują ukrytą pod sufitem Mutant Zero. Atakują, ją, ale ona porusza się z super-szybkością i niszczy je błyskawicznie, po czym znika. Pozostali są pod wrażeniem, ale Bengal uprzedza, by nie czuli się zbyt pewnie, bo Mutant Zero może być aktywowana tylko raz w ciągu misji. Po dłuższej chwili błądzenia w korytarzach, Bengal łapie trop więźniów i znajduje ich, zamkniętych w ciasnym pokoju. Przez chwilę kłócą się, czyja to wina, że się tu znaleźli, ale nagle pojawiają się Korg i Eloe, więc muszą zacząć działać wspólnie. Trauma wykorzystuje lęk Korga i zmienia się w Thora, by spuścić mu łomot. Cloud 9 wprowadza swoją chmurkę do dróg oddechowych Eloe i prawie ją przy tym zabija, ale powstrzymuje ją Trauma. Scarlet Spiders ponaglają ich do wyjścia informując, że Hulk rozprawił się z armią i zmierza w ich stronę. Kadeci, a zwłaszcza Hardball zaczynają się stawiać i chcą uwolnić innych bohaterów, ale Trauma uspokaja go ostrzegając, że jeśli się nie zamknie, pokaże wszystkim jego lęki.

 

Kiedy Hulk ląduje obok budynku, prawie wszyscy są już na pokładzie transportowca. Trauma każe im odlecieć, zamierzając samemu zatrzymać Hulka, by dać im czas na ucieczkę. Tamten śmieje się, słysząc jego deklaracje, ale Trauma pokazuje, że ma coś na ich poparcie i zmienia się w Abomination, wykorzystując obawę Hulka, że może istnieć ktoś silniejszy od niego. Po pierwszym ataku zostaje odepchnięty, więc zmienia się w Juggernauta, ale tą walkę Hulk już wygrał [WWH: X-Men #3 - Gil], więc nie boi się jej rezultatu W jego uścisku, Trauma zmienia się w ojca Bannera, a potem w samego Bruce'a, próbując wmówić Hulkowi, że jest tyko nic nie znaczącą jego częścią. To jednak nie przynosi rezultatu, a po chwili odkrywa, że nie może się już dalej zmieniać. Hulk rzuca nim o najbliższy samochód i każe przekazać jego zwierzchnikom, że nie boi się niczego. Potem oddala się, a Scarlet Spiders zabierają rannego Traumę do transportowca, który czekał w pobliżu w trybie maskującym.

 

Później, wszyscy rekruci zbierają się w ambulatorium, by podziękować i pogratulować Traumie. Tylko Cloud 9 boi się zbliżyć do niego, bo boi się, że stanie się coś złego. On jednak prosi, by podeszła i pokazuje jej, czego się obawia - tego kim może się stać. Oferuje jej jednak swoją pomoc, a ona przyjmuje ją. Z boku obserwują to wydarzenie Dani Moonstar i Henry Gyrich. Ona zauważa, że jej nauki przyjęły się lepiej niż ostra musztra, a jemu jest to wyjątkowo nie w smak.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Avengers: The Initiative #5 Avengers: The Initiative #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.