Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Fantastic Four » Ultimate Fantastic Four #38

Ultimate Fantastic Four #38

Ultimate Fantastic Four #38

"God War" - part 6

Postacie
Zapowiedź

Konkluzja tej historii sprowadza Wojnę Bogów na Ziemię. Niezależnie od jej wyniku, Ronan wydał juz wyrok i planeta ma zostać zniszczona... Chyba, że Fantastic Four mogą coś z tym zrobić.

Cytat

Threshold: "Reed's Seed is precious. It must not be wasted."

Sue Storm: "Gross! And none of your business."

Streszczenie

Nowy Jork jest odmieniony po zespoleniu się z miastem  planety, Pyx. Centralna część amalgamatu jest zamknięta dla gości z zewnątrz. Tam rozgrywa się sąd nad Fantastyczną Czwórką, a w konsekwencji nad całą Ziemią. Oskarżycielem jest Ronan, syn Thanosa. Ben i Johnny każą Ronanowi przywrócić ich miasto do poprzedniego stanu. Mówią, że pokonali oddziały, Acheronu, więc z nim tez sobie poradzą. Ronan w odpowiedzi strzela do Grimma ze swojej Uniwersalnej Broni i posyła go w powietrze. Reed rozciąga się i łapie Bena, jednocześnie każąc Johnny'emu i Sue zniszczyć broń oskarżyciela. Ronan mówi, że Uniwersalna Broń może manipulować każdą energią i wysysa płomienie Johnny'ego, czyniąc chłopaka bezradnym. Każe reszcie przestać walczyć, lub Storm zginie.

Niedaleko, Nasienie dziewiętnaście obserwują walkę Fantastycznej Czwórki z Ronanem. Są pewni, że oskarżyciel zabije ich wszystkich.  Przekazuje rozkazy Dreamcatcher. Ta odpowiada, że rozumie polecenie i mówi, że wcześniej bała się, że sobie nie poradzi z bio-technologią Acheronu, ale teraz spróbuje.

Reed pyta się, czy mogą się bronić, ale Ronan odpowiada, że oskarżeni nie mają prawa głosu na tym procesie. Stawia Fantastycznej Czwórce zarzuty: pomoc wrogom Acheronu, bezprawne wejście w granice imperium, zniszczenie jego własności, a teraz opór przy aresztowaniu. Podczas swojej przemowy, Ronan nie zauważa jak Dreamcatcher podlatuje do nieprzytomnego Tesseracta i znika w jego głowie. Oskarżyciel pyta się, czy Ziemianie mają coś do powiedzenia przed ogłoszeniem wyroku. Zamiast nich odpowiada Brute, który ląduje na Ronanie wbijając go w chodnik. Za nim podąża reszta Nasienia dziewiętnaście. Brute zaczyna okładać oskarżyciela, ale ten wyrywa się i potężnym ciosem nokautuje go. Potwór ożywiony przez Vykniego atakuje Ronana. Kosmita każe uciekać Fantastycznej Czwórce, ale oni wolą zostać i walczyć.

Tymczasem Dreamcatcher przeciążyła implanty w mózgu Tesseracta. Wojownik budzi się, ale wciąż nie jest pewny swej przynależności i chce pomóc Ronanowi. Dreamcatcher mówi mu, aby sobie przypomniał swoje dzieciństwo na Halcyonie. W międzyczasie oskarżyciel pokonuje wszystkich przeciwników i mówi, że proces może być kontynuowany. Tesseract atakuje Ronana z wielu kierunków, używając swojej mocy. Oskarżyciel mówi, że zawsze chciał się przekonać, który z nich jest silniejszy. Zauważa też, że Tesseract nie jest w swojej najwyższej formie, wciąż będąc osłabionym po zmaganiach z implantami. Ronan strzela do niego z Uniwersalnej Broni i powala go na ziemię. Nasienie dziewiętnaście nie mogą uwierzyć, że Tesseract został pokonany. Reed mówi, że ma plan. Każe Fountainowi podnieść moc Dreamcatcher. Ta natomiast łączy energie pozostałych, podobnie jak to zrobiła na Planecie Pyx i kieruje je do Threshold. Ronan strzela w wojowniczkę, która pochłania moc wystrzału, łączy ją z wcześniej pochłoniętą energią i atakuje oskarżyciela. Fountain mówi, że Uniwersalna Broń również może pochłaniać energię i w ten sposób daje Ronanowi możliwość walki z Threshold na jej polu. Ben uderza, więc oskarżyciela i chwyta Uniwersalną Broń. Nie przychodzi mu to łatwo, ale wyrywa ją z ręki Ronana, który pada nieprzytomny na Ziemię. Reed cieszy się, że wygrali. Threshold mówi, że to dzięki niemu, ponieważ jest wspaniałym wojownikiem, po czym całuje go. Sue mówi jej, że jeżeli nie przestanie, będzie musiała wracać na Halcyon ze złamanym kręgosłupem. Dwa połączone miasta zaczynają się rozdzielać. Na pożegnanie Threshold ostrzega Fantastyczną Czwórkę przed Thanosem, który na pewno będzie szukał zemsty. Reed się o to nie martwi, ale mówi, że imperator będzie chciał również wyładować się na mieszkańcach Pyx, więc Nasienie dziewiętnaście musi im pomóc. Threshold odpowiada, że Pyx na razie jest bezpieczne, ponieważ na planetę właśnie przybyła flota z Halcyonu.

Później, w Budynku Baxtera Johnny i Ben chcą użyć trójwymiarowego projektora do zabawy, ale Reed mówi, że w tej chwili jest mu potrzebny. Wśród wiedzy przekazanej mu przez Dreamcatcher znalazł projekt urządzenia, które chce użyć przeciwko Thanosowi, jeżeli ten im ponownie zagrozi. Johnny zauważa, że wygląda ono jak sześcian, a władca Acheronu coś takiego chciał właśnie od Reeda. Richards mówi, że ten sześcian działa inaczej. Johnny i Ben wychodzą, a Reed, który nie wiedząc o tym, że może się znajdować pod wpływem Thanosa, kontynuuje pracę.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Fantastic Four #38

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.