Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Fantastic Four » Ultimate Fantastic Four #37

Ultimate Fantastic Four #37

Ultimate Fantastic Four #37

"God War" - part 5

Postacie
Zapowiedź

Jakby mało było tego, że FF muszą uciekać po obcych planetach przed oskarżeniem Ronana, to jeszcze Ben Grimm zostaje opanowany przez Thanosa. A jaki będzie los młodych członków Seed Nineten?

Cytat

Ronan: "Reed Richards of Earth. Susan and John Storm, Benjamin Grimm, also of Earth. You stand accused. According to the law which I embody, you will be judged. Along with the world that gave you birth."

Streszczenie

Sue próbuje uwięzić Bena opanowanego, przez Thanosa, ale jej pole siłowe jest za słabe. Władca przedstawia się Reedowi i mówi, że szukał go od tysięcy lat. Sue mówi do Dreamcatcher, żeby ta wyrzuciła Thanosa z umysłu Grimma, ale kosmitka odpowiada, że on jest dla niej za silny. Thanos zaczyna przedstawiać Reedowi swoje cele: chce zniszczyć wszelkie przejawy wolnej woli we wszechświecie, nieważne czy za pomocą terroru i zniszczenia, czy za pomocą implantów jak w przypadku Tesseracta. Istotne jest dla niego tylko to, żeby jego wola stała się wolą innych. Reed przyrównuje ten stan do śmierci, ale Thanos odpowiada, że śmierć jest jego przyjaciółką, i jeżeli Richards będzie mu służył, to również on będzie jej przyjacielem. Władca pokazuje Reedowi obraz sześcianu, który ten miałby zbudować i który zastąpiłby Thanosowi coś, co kiedyś stracił. Richards mówi, że najpierw władca ma uwolnić Bena, a potem porozmawiają. Thanos pyta się, czy Grimm nie wolałby, aby przenieść jego umysł do innego ciała, dzięki czemu wyglądałby normalnie. Richards pyta się, do czego Thanos użyłby sześcianu, gdyby go zbudował. Ten odpowiada, że dzięki niemu podporządkowałby inne istoty sobie. Słysząc to, Reed nie zgadza się na współpracę i dodaje, że Ben z pewnością też by tego nie chciał. Na to Thanos chwyta Johnny'ego za głowę i zaczyna ją miażdżyć.

W innym miejscu, pozostali członkowie Nasienia dziewiętnaście obserwują teleporter, mając nadzieję, że dzięki niemu wrócą do domu. Brute mówi, że najpierw muszą odnaleźć Tesseracta i Dreamcatcher, ale Threshold stwierdza, że pewnie już nie żyją. Fountain zauważa, że teleporter zostaje uruchomiony. Po chwili na miejscy pojawia się Ronan. Miejscowy kapitan wita go i oznajmia, że Ziemianie zostali odnalezieni i ich pozycja została otoczona przez ich oddziały. Ronan chce jednak iść do zniszczonego budynku Senatu, ponieważ w ten sposób chce zapobiec dwóm ewentualnym zagrożeniom, które mogą powstać na Pyx.

Reed i Sue próbują zaatakować Thanosa i uwolnić Johnny'ego. Chłopak pyta się Bena, czy to on i w tym momencie Grimm zaczyna walczyć z kontrolującym go Thanosem i z pomocą Dreamcatcher udaje mu się to. Kosmitka mówi, że gdyby nie ogromna siła woli Bena, to nie przeżyłaby kontaktu z Thanosem. Sue słyszy hałas na zewnątrz i domyśla się, że są otoczeni. Dreamcatcher mówi, że pierwszą falę ataku stanowić będą głównie roboty. Chwilę później oddziały Acheronu wdzierają się do budynku.

W byłym budynku Senatu, Ronan każe otoczyć siebie kołem i nie wpuszczać ani nie wypuszczać nikogo do środka. Vykni mówi, że pójście za oskarżycielem nie było raczej dobrym pomysłem. Threshold odpowiada, że nie mieli innego wyjścia: obecność Ronana musi być ważna, więc może Tesseract wciąż żyje. Tak czy inaczej, wydaje się jej, że wszystko wkrótce się zakończy.

Fantastyczna Czwórka broni się przed oddziałami żołnierzy, ale przeciwników jest zbyt wiele. Dreamcatcher proponuje zmienić taktykę. Przekazuje do umysłu Reeda wiedzę potrzebną mu do zbudowania teleportera i zaprogramowania współrzędnych Ziemi. Sama natomiast spróbuje dokonać czegoś przeciwnego do rozłączenia, jak w przypadku Thanosa i Bena: chce złączyć moce Sue i Johnny'ego. Mówi, że ponieważ są rodzeństwem, proces jest łatwiejszy i oni sami mogliby się tego nauczyć. W efekcie powstaje ściana ochronna złożona z ognia, która zmiata przeciwników i ochrania Ziemian przed kolejnymi oddziałami.

Kapitan otrzymuje sygnał od swoich żołnierzy i przekazuje informacje Ronanowi. Ten mówi, że jego ludzie już nie są potrzebni, ponieważ trzymana przez niego Uniwersalna Broń namierzyła Ziemian.

Reed skończył budowę teleportera. Dreamcatcher rozłącza Sue i Johnny'ego, staje się materialna i wszyscy przenoszą się do Nowego Jorku. Ich początkowa radość przeradza się w zawód, ponieważ zauważają, że wraz z nimi na ich planetę podążyła część Pyx i teraz znajdują się w amalgamacie dwóch miast. Dreamcatcher zdaje sobie sprawę z tego, co się stało i oznajmia, że są zgubieni. Przed Fantastyczną Czwórką pojawia się Ronan, który mówi im, że są oskarżeni o zbrodnie przeciw Acheronowi i wraz z resztą Ziemi zostaną osądzeni.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Fantastic Four #37

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.