Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Fantastic Four » Ultimate Fantastic Four #36

Ultimate Fantastic Four #36

Ultimate Fantastic Four #36

"God War" - part 4

Postacie
Zapowiedź

Fantastic Four zostaja uwięzieni w świecie Acheronu i muszą stawić czoła jego wojownikom. A tymczasem Thanos wykonuje kolejny krok, by przejąć kontrolę nad najpotężniejszą bronią we Wszechświeie - umysłem Reeda Richardsa.

Cytat

Ben Grimm: "Do you think you could manage to not talk to me?"

Dreamcatcher: "I can enter your mind and communicate by means of..."

Ben Grimm: "Talking is fine. We'll talk."

Streszczenie

Na planecie Pyx oddziały Acheronu odnajdują szczątki zniszczonego statku Gallowglassa. Zamiast od razu powiadomić dowództwo, postanawiają najpierw rozpędzić miejscową ludność, która pod wpływem wydarzenia mogłaby znów rozpocząć bunt, a poprzedni został stłumiony ledwo trzy miesiące temu.

Tymczasem Fantastyczna Czwórka, wraz z nieprzytomnym Tesseractem, ukrywa się przed oddziałami Acheronu. Benowi nie podoba się obecna sytuacja. Uważa, że liczą na szczęście, a ono jak do tej pory im nie sprzyjało. Może i Sue udało się osłonić ich polem siłowym i uratować przed śmiercią podczas wybuchu statku, ale ich lądowanie było z pewnością widoczne. Poza tym, Johnny wciąż nie może się zapalić po tym, jak Raveni zamrozili go, a Reed jest uwięziony w kajdanach. Sue mówi Grimmowi, że powinien się już zamknąć. Teraz powinni zabrać Tesseracta do szpitala, inaczej umrze. Johnny mówi, że nie może myśleć o niczym innym, jak truskawki, a przecież ich nawet nie lubi. Po chwili z jego ciała wyłania się Dreamcatcher, która ukrywała się w Stormie pod postacią wspomnienia. Gratuluje Sue zabicia Gallowglassa, ale ta nie jest zadowolona, że musiała to zrobić. Dreamcatcher odpowiada, że pozostali członkowie Nasienia dziewiętnaście i większość Ravenów zdążyło uciec, a Gallowglass zasłużył na śmierć. Mówi, że muszą znaleźć szpital i rusza naprzód. Pozostali podążają za nią. Sue mówi do Reeda, że zaczyna nienawidzić Dreamcatcher, ale powstrzyma nerwy na wodzy do czasu aż się wydostaną z planety.

Kapitan miejscowego oddziału rozmawia z generałem armii Acheronu i mówi mu, że wciąż badają miejsce rozbicia się statku Gallowglassa. Ten odpowiada, że Thanos chce porozmawiać z nim na ten temat osobiście i wybrał jego sierżanta jako swoje nowe ciało. Po chwili władca pojawia się na Pyx i mówi, że Ziemianom udało się uratować przed eksplozją. Interesuje go jeden z nich i pokazując obraz Reeda oznajmia, że chce go mieć żywego. Dodaje, że jego syn Ronan jest w drodze, aby pomóc. Kapitan rozsyła żołnierzy na poszukiwania.

Dreamcatcher doprowadza Fantastyczną Czwórkę do budynku, w którym, według niej, Reed i Sue znajdą sprzęt potrzebny do udzielenia pomocy Tesseractowi. Ona natomiast rusza, żeby znaleźć sprzęt potrzebny do zbudowania teleportera i chce zabrać ze sobą Bena, bo uznaje, że jego główną funkcją jest noszenie ciężarów. Grimm jest wściekły słysząc tą uwagę, ale Reed tłumaczy mu, że tylko on może pomóc Dreamcatcher w tym zadaniu. Ben nie jest zadowolony, ale odchodzi z kosmitką. Reed i Sue natomiast rozglądają się po pokoju i odkrywają, że Dreamcatcher nie przyprowadziła ich do szpitala, ale do sali tortur. Sue mówi, że chce już wracać do domu. Reed odpowiada, że zrobią to, jak tylko zakończą swoje sprawy tutaj.

Na planecie Halcyon, Darien wyczuwa, że Thanos wrócił do życia, a Tesseract został przeciągnięty na stronę Acheronu. Przed nim pojawia się kobieta i mówi mu, że sytuacja jest o wiele gorsza. Thanos znalazł sobie sojusznika i nie można dopuścić do tego, aby się z nim spotkał, więc żołnierze Halcyonu muszą wyruszyć na planetę Pyx i powstrzymać go.

Reed i Sue badają Tesseracta i odkrywają w jego mózgu wszczepione implanty. Ponieważ jego system immunologiczny próbuje je wyłączyć, kosmita słabnie i w rezultacie umiera. Operacja jest niebezpieczna, ale Sue uznaje, że w ten sposób Tesseract przynajmniej będzie miał szansę przeżycia i zaczyna przygotowania do zabiegu.

Tymczasem Ben i Dreamcatcher wędrują ulicami miasta w poszukiwaniu sprzętu. Kosmitka używa swojej mocy i upodabnia Grimma do dowódcy Ravenów, aby nikt ich nie powstrzymywał. W pewnym momencie Ben zauważa przygotowania do egzekucji ludności. Dreamcatcher mówi, że ma już wszystkie potrzebne części i mogą wracać, ale rozgląda się i widzi, że Bena nie ma obok. Ten tymczasem przepycha się do platformy. Strażnicy zatrzymują go mówiąc, że nie ma uprawnień, by wejść na górę. Grimm w odpowiedzi w całej siły uderza w ziemię i niszczy konstrukcję.

Sue udało się ustabilizować stan Tesseracta, ale nie mogła usunąć implantów. Mówi, że nie może się doczekać, aż się wydostaną z planety. Reed uważa, że nie powinni jeszcze tego robić: po tym wszystkim, co widział, chce pomóc ludności Pyx. Nagle przez ścianę wpadają Ben i Dreamcatcher. Kosmitka mówi, że mają wszystkie potrzebne części, ale przerwali publiczną egzekucję i jest pewna, że strażnicy podążają za nimi. Ben tłumaczy się, że wśród skazańców były dzieci i nie mógł do tego dopuścić. Reed chwali go za decyzję, w przeciwieństwie do Dreamcatcher. Richardsa nie interesują jej opinie i każe jej zbudować teleporter. Nagle Ben mówi, że nie czuje się dobrze. Po chwili zmienia się mu głos. To Thanos przejął nad nim kontrolę i mówi Reedowi, że mają ważne sprawy do omówienia, zanim energia życiowa ciała Bena się wyczerpie.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Fantastic Four #36

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.