Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Fantastic Four » Ultimate Fantastic Four #35

Ultimate Fantastic Four #35

Ultimate Fantastic Four #35

"God War" - part 3

Postacie
Cytat

Gallowglass: "Oh child, you have wandered into the deep, dark wood. And the birds have eaten your bread crumbs, so how will you ever find your way out again?"
Sue Storm: "Do they have gas stations around here?"
Gallowglass: "..."
Sue Storm: "After I've taken you down, I guess I'll pull over and buy a map." 

Streszczenie

Planeta Acheron. W jej stolicy rozpoczyna się ceremonia zmartwychwstania władcy imperium, Thanosa, który cyklicznie umiera i odradza się. Jego syn, Oskarżyciel Ronan, pyta się kapłana Grulbura, ile upłynęło czasu od śmierci jego ojca. Ten odpowiada, że 49 dni, co jest jednym z najdłuższych takich okresów. Następnie pyta się Ronana, dlaczego nie zabił wszystkich mężczyzn na planecie Pyx, na której tłumił bunt. Oskarżyciel odpowiada, że rozkaz został dostarczony bez dekodera i nie udało mu się go odczytać. Gulbur mówi, że to nieważne, bo kiedy Thanos znów znajdzie się wśród żywych, rozpocznie się rzeź jego wrogów. Ronan nie jest specjalnie zadowolony tym faktem.

Sue szybko otacza polem siłowym Fantastyczny Samochód, który niespodziewanie znalazł się w przestrzeni kosmicznej. To niestety nie ratuje jej i jej przyjaciół przed połknięciem przez statek Ravenów. Na jego pokładzie Gallowglass każe uwięzić Vykniego i pyta się kapitana okrętu, kto przeszedł za nim przez portal i dowiaduje się, że był to pojazd Nasienia 19 i ludzie. Pyta się Tesseracta, co powinien zrobić z nimi. Ten odpowiada, że należy ich wszystkich pozabijać. Gallowglass stwierdza, że więzień jest ledwo żywy z powodu opierania się wszczepionym mu implantom, a to zniweczy plany użycia go jako tajnej broni przeciwko Halcyonowi. Przypomina sobie, że drużyny bojowe Halcyonu są tworzone, dzieląc się z tych samych komórek, więc może uda się użyć DNA pozostałych członków Nasienia 19 do ustabilizowania stanu Tesseracta. Gallowglass każe więc wziąć Halcyończyków żywcem, a z Ziemianami zrobić, co tylko się Ravenom podoba.

Sky-Eater i Fantastyczny Samochód zbliżają się do głównej części statku, który ich połknął. Raveni unieruchamiają Sky-Eatera, co powoduje, że Nasienie 19 wypadają z pojazdu. Nie mogą jednak zrobić tego samego z Fantastycznym Samochodem, ponieważ pole Sue jest za silne. Gallowglass podchodzi do osłony, zdejmuje swoją i dotykając pola Sue, wyłącza je. Każe Ravenom zająć się gośćmi. Sue jest osłabiona przez atak Gallowglassa, więc Reed mówi jej, żeby odpoczęła, a sam wraz z Benem i Johnnym rzucają się na przeciwników. Grimm przebija się przez kolejnych Ravenów, aż wreszcie dobiega do Gallowglassa i już ma go uderzyć, ale kosmita osłania się. Następnie uchyla swojej osłony i eksplozja powstała w wyniku zetknięcia się jego materii z atmosferą posyła Bena na ziemię. Threshold zaczyna strzelać w Gallowglassa kulami pochłoniętymi przez nią na Ziemi, ale jemu nie robi to krzywdy i nokautuje wojowniczkę. Następnie atakuje go Brute, który wzmocniony dotykiem Fountaina twierdzi, że w tej chwili jest na tyle silny, żeby go pokonać. Gallowglass z uśmiechem mówi, że zaraz to sprawdzą. Tymczasem Johnny bombarduje Ravenów z góry, ale zostaje trafiony przez broń, która gasi jego ogień i powoduje, że rozbija się. Dwaj Raveni znajdują wciąż dochodzącą do siebie Sue, ale zanim są w stanie wykorzystać przewagę, zabija ich eksplozja noszonych przez nich granatów. To Dreamcatcher zmieniła się w rozkaz detonacji i spowodowała wybuch. Mówi, że czytając wcześniej myśli Sue, wpadła na pomysł, jak uratować obie grupy, jeżeli dziewczyna jej pomoże.

Na Acheronie, Gulbur kończy przygotowania do przywrócenia Thanosa do życia. Wybiera trójkę więźniów, których energia życiowa wypełnia ciało władcy. Po chwili Thanos wstaje i mówi, że jego syn, Gallowglass, odnalazł kogoś, kogo szukał od dawna i chce z nim porozmawiać. Gulbur mówi, że Tesseract został odbity przez swoich partnerów z Nasienia 19, ale znów jest w rękach imperium. Thanos mówi, że nie mówi o nim, lecz o kimś innym, kto będzie jego największym sojusznikiem, ale jeszcze sam o tym nie wie.

Gallowglass kończy rozprawiać się z Benem i Brute’em. Reed biegnie im na pomoc, ale zostaje unieruchomiony przez Ravenów. Gallowglass myśli, że to już koniec walki, ale przed nim pojawia się Sue i każe wypuścić mu Fantastyczną Czwórkę i Nasienie 19, albo tego pożałuje. Kosmita zaczyna się śmiać, nie wierząc, że dziewczyna może mu coś zrobić. Nagle jego osłona zaczyna znikać. Sue mówi, że to Dreamcatcher podsunęła jej myśl, że ich pola siłowe neutralizują się nawzajem. Dodaje, że skoro Gallowglass chwalił się, że uwolnienie jego materii powoduje wybuch, więc to, co się zaraz stanie, będzie z pewnością interesujące, po czym rozszerza swoje pole siłowe. Statek eksploduje.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Fantastic Four #35

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.