Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Fantastic Four » Ultimate Fantastic Four #34

Ultimate Fantastic Four #34

Ultimate Fantastic Four #34

"God War" - part 2

Postacie
Cytat

Threshold: "Perhaps I was too quick to see enemies. Perhaps there was no hostility here at all."
Ben Grimm: "Maybe not. But we've got plenty now. What flavor would you like?"

Streszczenie

Johnny Storm nie może zgasić się ani panować nad swoją mocą po ataku Fountaina. Ben mając nadzieję, że przyjaciel wciąż potrafi latać, wybija dziurę w ścianie i wyrzuca go na zewnątrz, gdzie Storm nikomu nie zrobi krzywdy. Odwraca się do trójki dzieci, ale zauważa, że to było tylko przebranie. Brute zmienia się w swoją postać bojową i uderza Bena. Ten podnosi się, stwierdza, że atak z zaskoczenia był jego jedyną szansą na wygraną, ale mu się nie udało i oddaje mu. Brute wysuwa pazury i ku jego ogromnemu zdziwieniu, rani Bena w klatkę piersiową. Chce go wykończyć, ale Threshold go powstrzymuje. Ponieważ nie mają problemu ze zrozumieniem ludzi, to znaczy że Nasienie jest w pobliżu, a ona jest w tej chwili ważniejsza.

Reed „budzi” się i zauważa siedzącą przed nim kobietę. Ponieważ czuje, że leży na podłodze, stwierdza, że to wszystko mu się wydaje. Kosmitka przedstawia się jako Nasienie 19 z planety Halcyon, a grupa obcych, których Reed napotkał wcześniej w markecie, to jej dzieci, również nazywane Nasieniem 19. Dodaje, że powinni się polubić, jeżeli pozwoli Richardsowi żyć.

W innym laboratorium, Sue wciąż próbuje ratować Sky-Eatera. Doktor Storm mówi, że alarm wciąż jest włączony, a ochrona nie odpowiada, co go niepokoi. Nagle Sue wyczuwa czyjąś obecność i w ostatniej chwili osłania się polem siłowym przed atakiem Threshold. Dreamcatcher atakuje umysł Sue. Franklin protestuje, a Threshold każe Fountainowi zając się nim, ale nie robiąc mu wielkiej krzywdy, ponieważ nie stanowi on zagrożenia. Dreamcatcher, czytając myśli Sue, mówi, że ten świat nie produkuje wojowników i wydaje się jej, że to nie są ich wrogowie i pomylili się.

Na ulicach miasta pojawia się Gallowglass z oddziałem Ravenów. Każe im odnaleźć Nasienie 19 i zabić wszystkich oprócz Tesseracta, nie oszczędzając przy tym siły. Obcy zostają otoczeni przez oddział policji. Kapitan Ravenów pyta się, czy mają zaatakować, ale Gallowglass ich powstrzymuje i demonstruje, co się dzieje, kiedy na chwilę opuści swoją osłonę i energia, z której jest zbudowany, zetknie się z atmosferą. Następuje wybuch i po chwili ulica jest zniszczona, a policjanci martwi. Gallowglass każe kontynuować misję.

Nasienie 19 mówi Reedowi, że jej rasa jest spokojna, ale walczą, ponieważ muszą się bronić. W tej chwili mają przewagę w wojnie, ponieważ uwolnili jednego ze swoich najlepszych wojowników, Tesseracta. Ale jest coś, co może przechylić szalę zwycięstwa nad Acheronem jeszcze bardziej – śmierć Reeda. Ten pyta się, dlaczego. Nasienie 19 odpowiada, że mówi się, że Reed zbuduje potężną broń, której poszukuje Acheron. Nie znalazł jej jeszcze z prostego powodu – ponieważ Richards jeszcze jej nie stworzył. Nagle Nasienie 19 wyczuwa obecność Gallowglassa i jest tym faktem zdziwiona, ponieważ mógł ich znaleźć jedynie, gdyby przeciągnął na swoją stronę jedno z jej dzieci, co jest niemożliwe. Mówi do Reeda, że teraz muszą pracować razem, jeżeli mają przeżyć walkę z nieproszonym gościem.

Threshold nie wierzy w to, co mówi Dreamcatcher i przypomina, ze ludzie porwali Nasienie. Ta odpowiada, że Nasienie sama poszła z nimi. Mówi, że Sue pomagała Sky-Eaterowi, a ona i reszta Fantastycznej Czwórki otrzymali swoją moc przez przypadek, a nie w wyniku celowego działania. Threshold przyznaje, że zbyt pochopnie podjęła walkę. Ben, który w międzyczasie pojawił się z Reedem i Johnnym mówi, że teraz oni chętnie będą ją kontynuowali. Reed powstrzymuje ich, podobnie jak Threshold swoich towarzyszy, po czym przeprasza ludzi za nieporozumienie. Reed każe jej zabrać Nasienie, iść sobie i zająć się Gallowglassem nie mieszając ich do tego. Johnny, Ben i porucznik Lumpkin protestują przeciwko wypuszczeniu obcych wolno. Threshold mówi do Reeda, że powinni zacząć współpracę, a kiedy ten się nie zgadza, każe mu wyjrzeć przez okno. Fantastyczna Czwórka zauważa, że miasto stoi w płomieniach. Threshold mówi, że to ich wrogowie z planety Acheron przybyli za nimi. Sky-Eater komunikuje się z Sue, dziękuje za pomoc i prosi, żeby poleciała z nim i Nasieniem 19. Dziewczyna zgadza się.

W parku, Tesseract komunikuje się z kimś, przesyła swoją pozycję i prosi o zabranie go. Vykni zastanawia się, z kim może rozmawiać, gdy nagle Gallowglass niszczy ożywione drzewa, które stały na straży. Tesseract nokautuje Vykniego, nazywa Gallowglassa dowódcą i mówi, że jest gotowy do służby.

Fantastyczna Czwórka i Nasienie 19 lecą do parku. Widząc zniszczenia, Ben pyta się Reeda, czy tym razem będą walczyć z napastnikami i Reed odpowiada twierdząco. Threshold zauważa, że Gallowglass schwytał Vykniego i Tesseracta i właśnie ma zamiar teleportować się. Każe Sky-Eaterowi dopasować się do ich częstotliwości i teleportować się za nimi. Fantastyczny Samochód robi to samo i bohaterowie znajdują się w przestrzeni kosmicznej, tuż przed szeroko otwartą paszczą potwora służącego za statek kosmiczny...

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Fantastic Four #34

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.