Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Fantastic Four » Ultimate Fantastic Four #33

Ultimate Fantastic Four #33

Ultimate Fantastic Four #33

"God War" - part 1

Postacie
Cytat

Johnny Storm: "We're super heroes, dog. The line of fire's where we're meant to be."

Streszczenie

Reed i Sue znajdują się na zakupach, próbując wreszcie zrobić coś razem jak normalna para, nie używając swoich mocy. Nie jest to im jednak dane, ponieważ nagle z markecie pojawia się pojazd, a w nim sześcioro obcych: Threshold, Brute, Fountain, Vykni, Dreamcatcher i ranny Tesseract. Brute cieszy się, że udało im się uciec przed Ravenami. Ich przywódczyni, Threshold, otrzymuje informację od energetycznej istoty zwanej Nasieniem, że sprowadziła ich na ten świat w ważnym celu. Fountain mówi, że ich pojazd, Sky-Eater, który również jest żywą istotą, jest poważnie ranny i może umrzeć. Do obcych podchodzi policjant i każe im się poddać. Brute jest zdziwiony, że ten świat, znajdujący się nisko w hierarchii, jest zamieszkały i zmienia się w postać bojową. Policjant strzela do niego, ale Threshold osłania partnera i pochłania kule. Vykni ożywia kawałki szkła, plastiku i drewna, nadając im kształt stwora. Ten ma już zadać cios policjantowi, kiedy nagle zostaje osłonięty przez pole siłowe Sue. Reed owija się wokół stwora i przewraca go. Obcy biorą parę ludzi za swoich wrogów i atakują ich. Dreamcatcher przenika prze pole Sue i powala ją, a Threshold strzela w Reeda kulami, które wcześniej wchłonęła. Threshold mówi, że muszą dostarczyć rannego Tesseracta na swoją planetę, Halcyon, i każe, pomimo protestów, zostawić Sky-Eatera i odejść w bezpieczne miejsce. Dreamcatcher używa swoich mocy tak, że jej towarzysze wyglądają jak grupa ludzi. Fountain bada Tesseracta i jest zdziwiony, że ten jest nieprzytomny, skoro jego rany są powierzchowne. Niepokoją go dziwne sygnały, które odbiera z jego mózgu i zastanawia się, czy, gdy Tesseract przebywał w niewoli, ich wrogowie nie wszczepili mu swoich urządzeń. W poszukiwaniu otwartej przestrzeni obcy trafiają do parku. Postanawiają wysłać sygnał i czekać tu na rachunek, ale Threshold mówi, że nie może tego zrobić. Są uwięzieni na Ziemi.

Do marketu przybywa porucznik Lumpkin, aby zabrać Reeda i Sue do Budynku Baxtera. Dziewczyna mówi, że ich napastnicy zostawili swój pojazd. Wydaje się jej, że on jest żywy i chce go zabrać do laboratorium, żeby go zbadać. Reed zauważa na ziemi świecącą kulę energii, również pozostawioną przez obcych, i podnosi ją.

Brute pyta się Threshold, jak mogła zgubić Nasienie. Ta mówi, że po prostu jej wypadło. Vykni ożywia drzewa, które otaczają grupę i stoją na straży. Fountain próbuje ustabilizować stan Tesseracta, chociaż nie wie, co tak naprawdę mu dolega. Ranny towarzysz zaczyna wzywać kogoś, jakby próbował się z kimś skontaktować. Threshold każe Vykniemu pilnować Tesseracta, podczas gdy ona z Dreamcatcher, Fountainem i Brutem uda się na poszukiwanie Nasienia. Jeżeli będą musieli, to pozabija ludzi, którzy staną im na drodze, ale znów będą rodziną.

W Budynku Baxtera Reed bada znalezione Nasienie. Ben i Johnny przeszkadzają mu, więc Richards wyprasza ich. Obaj wychodzą i idą pograć w gry komputerowe. W innym laboratorium Franklin i Sue badają Sky-Eatera. Dziewczyna odkryła, że pojazd zachowuje się jak istota żywa i ma zamiar uratować go przed śmiercią.

Threshold i jej grupa podążają ulicami Nowego Jorku śladem Nasienia. Obcy pasjonują się prymitywnym dla nich światem. Zbliżają się do Budynku Baxtera. Threshold powtarza jeszcze raz, że muszą odzyskać Nasienie za wszelką cenę.

Reed jest zdziwiony, że Nasienie emituje sygnały, nie mając źródła zasilania. Próbuje zacząć z nim rozmawiać i przedstawia się. Nagle sygnały stają się szybsze i głośniejsze, Nasienie rozbłyskuje, a Reed pada nieprzytomny na podłogę.

Obcy wchodzą do budynku włączając alarm. Żołnierze otwierają ogień, ale Threshold pochłania kule, jak i promienie laserowe zamontowane na suficie. Brute wyrywa drzwi windy i grupa kieruje się na górę. Tam czeka na nich porucznik Lumpkin z oddziałem oraz Johnny i Ben, którzy pomimo protestów żołnierza postanawiają pomóc. Winda otwiera się i przed nimi staje trójka dzieci, czyli Threshold, Fountain i Brute zakamuflowani przez Dreamcatcher. Threshold stwierdza, że najmniejszy z nich jest najniebezpieczniejszy, na co Fountain odpowiada, że się nim zajmie. Mimo ostrzeżeń Lumpkina Johnny podchodzi do obcych. Fountain łapie go za rękę. Johnny zapala się i zaczyna odczuwać duży ból.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Fantastic Four #33

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.