Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Fantastic Four » Ultimate Fantastic Four #4

Ultimate Fantastic Four #4

Ultimate Fantastic Four #4

"The Fantastic" - part 4

Postacie
Cytat

Johnny Storm (na widok ogromnego potwora, który właśnie wyszedł spod ziemi): "Oh, man. I hope that's not Sue..."

Streszczenie

Johnny Storm znajduje się w pomieszczeniu przystosowanym do wytrzymywania wysokich temperatur. Doktor Storm jest w pokoju kontrolnym. Mówi synowi, że musi odkryć „przełącznik”, który uruchamia płomienie. Jeżeli Johnny nie będzie mógł kontrolować zapaleń i dalej będą spontaniczne, to nie będzie mógł przebywać wśród innych ludzi. Doktor każe chłopcu się skoncentrować. Johnny próbuje, ale uznaje, że nic z tego nie będzie. Wtedy zauważa minę ojca i czuje, że zaczyna się palić. Przestraszony każe płomieniom się zgasić i one rzeczywiście gasną. Po kilku próbach doskonale kontroluje swoją nowo nabytą moc.

 

Ben Grimm budzi się ze snu i zawiedziony stwierdza, że rzeczywiście zmienił się w skalnego stwora. Reed mówi mu, że znajduje się w Budynku Baxtera, gdzie go przewieziono po tym, jak zemdlał w Meksyku. Mówi mu też, że strój, który ma na sobie, absorbuje dodatkowy nacisk, który teraz wytwarza na siebie i otoczenie. Ben pyta się, czy ten wypadek był winą Reeda. Kiedy Richards odpowiada twierdząco, Ben rzuca się na niego wściekły, że zrujnował mu życie. Reed błaga, żeby przestał i owija się wokół niego, unieruchamiając go. Ben jest zdziwiony stanem przyjaciela. Reed obiecuje, że jak tylko znajdą Sue i Victora, zrobi wszystko, żeby to odwrócić. Ben mówi, że i tak nie ma wyboru, więc może poczekać, po czym wychodzi.

 

W podziemiach, Sue Storm próbuje „wyłączyć” swoją niewidzialność. Koncentruje się i najpierw jej organy, potem szkielet, mięśnie, skóra i ubrania stają się widoczne. Doktor Molekevic mówi jej, że w podczas eksperymentu coś poszło nie tak i znalazła się w Strefie N bez żadnej ochrony. W wyniku tego została zmieniona i może wytwarzać pola elektromagnetyczne, które odbijają światło i czynią ją niewidzialną. Doktor mówi Sue, że stwory, które widzi, są jego wytworami, i to przez nie został wyrzucony z Budynku Baxtera. Dziewczyna pyta się, gdzie się znajdują. Molekevic odpowiada, że ponad milę pod powierzchnią Ziemi, w systemie korytarzy ciągnących się przez całą planetę, które kiedyś należały do wymarłej już rasy podziemnych ludzi. Mówi, że za pomocą sieci Budynku Baxtera obserwował swoich byłych uczniów, których kocha i których chce uwolnić od doktora Storma i zająć się nimi. Sue pyta się, dlaczego ona znalazła się tu, ale Molekevic mówi, że dziewczyna po opuszczeniu Strefy N pojawiła się na pustyni, skąd ją zabrał. Chciał też zabrać Johnny’ego, ale wojsko go wyprzedziło. Teraz najważniejszym jest odnalezienie Victora Van Damme’a, a potem bez nadzoru armii będą mogli tworzyć nowe życie tu, pod ziemią. Molekevic mówi, że jako dowód, ile Sue dla niego znaczy, uratuje jej brata z Budynku Baxtera i sprowadzi go do niej.

 

Ben, Reed i doktor Storm wchodzą do pokoju, w którym Johnny udoskonala kontrolę na wytwarzanymi przez siebie płomieniami. Chłopak jest przestraszony na widok Grimma, ale Reed go uspokaja. Johnny pyta się, czy to wypadek zmienił jego i Bena, co w takim razie z Sue i gdzie ona w ogóle jest. Reed mówi, że jeszcze tego nie wiedzą. Nagle budynek zaczyna się trząść. Czwórka bohaterów wygląda przez okno i ich oczom ukazuje się ogromny potwór, który właśnie wychodzi spod ziemi. Johnny ma szczerą nadzieję, że to nie jest jego siostra.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Fantastic Four #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.