Avalon » Serie komiksowe » The Punisher: Born » The Punisher: Born #2

The Punisher: Born #2

The Punisher: Born #2

"The Second Day"

Postacie
Cytat

Castle zabijając gwałconą kobietę - żołnierza Wietkongu: "No rape. We're here to kill enemy. That's all."

Streszczenie

Baza Valley Forge. Wietnam. Kapitan Castle organizuje wymarsz plutonu. Stevie Goodwin zabiera na wyprawę Angela - czarnoskórego żołnierza narkomana. Zabiera go z baraku Coltrane'a, który nie jest z tego zadowolony, gdyż chłopak nie zapłacił za towar. Rozlewowi krwi zapobiega pojawienie się w zasięgu wzroku Castle'a. Coltrane zostawia ich w spokoju.

Pluton maszeruje w dżungli. Stevie rozmyśla o żołnierzach, którzy go tworzą. Każdy z nich ma powód, aby walczyć. Tedrow lubi rzucać granatami, McDonald zbiera skalpy z martwych wrogów, Castle kocha wojnę, a on sam odwdzięcza się Angelowi za wcześniejsze uratowanie życia.

Po kilku godzinach marszu oddział nagle wpada w pułapkę. Od strzału snajpera ginie jeden z żołnierzy. Po chwili pada także próbujący mu pomóc sanitariusz. Żołnierze amerykańscy odpowiadają ogniem. Ginie kolejny z nich. Wrogów jest przynajmniej trójka. Żołnierze zaczynają panikować. Castle podnosi z ziemi rzucony przez kogoś ciężki karabin maszynowy i odpowiada ogniem. Strzela stojąc na środku polany, bez żadnej osłony. Po chwili żołnierze wietkongu leża martwi, a Castle stoi na własnych nogach. Ma jedynie ranę postrzałową ramienia. Jego ludzie są wstrząśnięci. Tylko zimna krew ich kapitan uratowała ich przed śmiercią. Mimo to zginęło sześciu żołnierzy.
Reszta przeszukuje busz, by znaleźć ciała wrogów. Okazuje się, że jeden z nich przeżył. Na dodatek jest to kobieta. Próbuje popełnić samobójstwo, ale jeden z żołnierzy - McDonald uniemożliwia jej to. Następnie podchodzi do niej, ściąga spodnie i zaczyna ją gwałcić. Goodwin odwraca wzrok.
Po chwili podchodzi Castle, wyciąga pistolet i strzela kobiecie w głowę. McDonald w tym czasie ciągle leżał na niej. Krew i kawałki jej mózgu brudzą mu twarz. Castle stwierdza, że na tej wojnie mają zabijać wrogów i nic więcej. Następnie odchodzi.

Wstrząśnięty Goodwin próbuje się uspokoić nad rzeką. Na jej drugim brzegu McDonald próbuje zmyć z twarzy krew zmarłej. Pochyla się by przepłukać twarz. Nagle na jego głowie staje Castle uniemożliwiając mu wyjęcie głowy z rzeki. Mężczyzna dusi się. Stevie obserwuje wszystko z niedowierzaniem i przerażeniem w oczach. Po chwili McDonald jest martwy. Goodwin chowa się za drzewem, aby Castle go nie zauważył.

Pluton wraca do bazy na pokładzie helikopterów. Angel karze Goodwinowi nie przejmować się tak bardzo. W tym miejscu nie ma to sensu.

Później. Stevie, samotnie, pije piwo próbując się upić. Podchodzi do niego Castle. Pyta się go dlaczego go nie wydał. Goodwin jest zaskoczony, iż został zauważony. Mówi, że był przerażony. Pyta się Franka dlaczego to zrobił. Ten odpowiada, że chciał ukarać McDonalda. A dziewczynie wyświadczył przysługę. Nie mógł puścić zabójczyni, ani oddać ją w ręce wywiadu, bo tam czekałyby ją tortury. Po chwili odchodzi mówiąc do Steviego, iż ten nie musi się go bać.

Ale Goodwin się boi. Gdy popatrzył w oczy Castle'a zobaczył tam grozę. Ale gorsze było to, iż Castle naprawdę wierzy, iż zrobił dziewczynie przysługę zabijając ją.

Autor: redevil

Galeria numeru

The Punisher: Born #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.