Avalon » Serie komiksowe » The Punisher: Born » The Punisher: Born #1

The Punisher: Born #1

The Punisher: Born #1

"The First Day"

Postacie
Cytat

Stevie Goodwin: "... I will not fall in love with war like Captain Castle"

Streszczenie

Wietnam. Baza Valley Forge. Październik 1971. Żołnierze odprowadzają odlatujący z bazy samolot transportowy. W chwilę po starcie zostaje on ostrzelany z ziemi. Zapala się jeden z silników. Pilot zawraca z powrotem na lądowisko w bazie. Próbuje wylądować, jednak samolot rozbija się. Wybucha, zabijając wielu żołnierzy, którzy mimo prób nie zdołali uciec.

W dżungli obserwuje to oddział żołnierzy. Po wybuchu samolotu jeden z nich wypłaca drugiemu zakład. Założyli się o to, czy samolot zdoła wylądować.
Jednym z żołnierzy oddziału jest Stevie Goodwin. Pozostało mu trzydzieści dziewięć dni służby. Czuje się niemal cywilem. Cała drużyna podąża w głąb dżungli. Prowadzi ich kapitan Castle. Stevie rozmyśla o nim. Według jego oceny Castle jest najlepszym oficerem w bazie. Od kiedy do niej przybył, żaden z jego patroli nie wpadł w zasadzkę. Chodzą słuchy, iż dla niego wojna zaczęła się w 1968 roku. Teraz wojna się kończy i Castle został przydzielony do tej bazy.
Nagle prowadzący ich kapitan daje znak. Żołnierze przygotowują się do walki. Ścieżką nadchodzi oddział wietkongu. Oddział amerykański otwiera ogień. Kule zabijają większość wrogów. Ci, którzy przeżyli uciekają wpadając wprost na miny. Ostatni żołnierz ginie od rzuconego w jego kierunku granatu.
Żołnierze kapitana Castle'a obszukują ciała, zabierając broń. Niektórzy skalpują poległych.

Baza Valley Forge. Castle składa raport przełożonemu - pułkownikowi Ottmanowi. Informuje o wcześniejszej akcji. Dwudziestu jeden poległych wrogów i zero strat własnych. Dodaje, że to kolejna dostawa broni, która przechwycili. Frank wnioskuje, iż Wietkong przygotowuje się do ofensywy. Ottman przyjmuje raport ze spokojem popijając alkohol. Informuje Castle'a, iż za godzinę zjawi się na inspekcji generał i on ma go oprowadzić.

Jakiś czas później. Generał jest już po inspekcji. Rozmawia przed odlotem z Frankiem. Karze przekazać Ottmanowi, że baza i jej żołnierze przedstawiają sobą żałosny widok, niegodny armii amerykańskiej. Informuje go, iż zarekomenduje zamknięcie bazy. Castle pyta się go, kto będzie walczył z wrogiem, skoro oni są ostatnią bazą na tym terenie. Generał stwierdza, że to nie ich sprawa. Ta wojna i tak skończy się wkrótce. Odchodzi w kierunku helikoptera. Twraz Castle'a wykrzywia grymas. Mówi do generała, iż może pokazać mu powód, dla którego baza Valley Forge powinna istnieć. Prowadzi go do nasypu. Opiera się o tablicę, zasłaniając ją i wskazując schody prosi przełożonego, aby wszedł na górę. Ten słucha się. Frank odchodzi od tablicy, na której widnieje napis: "uwaga snajper". Po chwili generał ginie od strzału w głowę.

Stevie pakuje ciało generała do helikoptera. Nikt nie wie, iż to Frank wystawił go snajperowi. Spogląda na siedzącego w oddali Castle'a zastanawiając się o czym ten rozmyśla.

Frank siedzi samotny, zamyślony. Słucha dziwnego głosu, który gratuluje mu pomysłu. Dodaje jednak, że generał miał rację i niedługo zamkną bazę. Ale on może umożliwić mu to, co tak kocha - walkę bez końca. Cena będzie co prawda wysoka, ale wystarczy, że powie jedno słowo i dostanie to co chce. Frank zastanawia się czyj to głos. W odpowiedzi słyszy "a jak myślisz?"

Autor: redevil

Galeria numeru

The Punisher: Born #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.