Avalon » Serie komiksowe » Pulse » Pulse #9

Pulse #9

Pulse #9

"Secret War" - part 4

Postacie
Cytat

Wolverine: "Stop raping me! All of you!! STOP RAPING ME!!"

Streszczenie

Jessica przyszła na poranne spotkanie z Jamesonem tylko po to, żeby wygarnąć mu, za jakiego dupka go uważa po tym, jak odwrócił się do niej plecami, gdy potrzebowała pomocy. Na pożegnanie mówi, że wszystkie te okropne rzeczy, jakie o nim słyszała są prawdą i wychodzi, trzaskając drzwiami, zanim on cokolwiek powie. Jonah wysyła za nią Uricha, a na pytające spojrzenie Robbiego odpowiada, że nie zamierza jej zwolnić. Kiedy Jessica i Ben przebiegają przez Newsroom, Kat postanawia pobiec za nimi. Doganiają ją przed budynkiem, ale każe im się odczepić, jeśli nie zamierzają jej pomóc odnaleźć Cage'a. Kat oferuje swoją pomoc, jeśli będzie mogła podpisać się pod artykułem, ale Ben wygarnia jej, że to strasznie płytkie z jej strony. Wtedy zauważa starszego mężczyznę, przechodzącego przez ulicę i podbiega do niego, aby spytać, czego chce od nich. Facet przedstawia się jako Al Mackenzie - agent S.H.I.E.L.D. Jessica natychmiast pyta go, czy wie gdzie jest Luke, ale ponieważ on zaczyna gadać o jej niedawnym spotkaniu z Hydrą, rzuca nim o kiosk, aby skłonić do mówienia. Mackenzie mówi, że mógłby ją powalić dwoma ruchami, gdyby nie fakt, że jest w ciąży, a przyszedł właśnie po to aby powiedzieć im, gdzie jest Cage.

Wieczorem docierają pod wskazany adres - do małego zajazdu gdzieś na pustkowiu. Już po pierwszym rzucie oka, Ben wie, że agent ich okłamał, ale Jessica bez słowa wchodzi do środka. Rozgląda się po lokalu, a ponieważ nic nie zwraca jej uwagi, kieruje się na zaplecze. Tam znajduje prawie zupełnie zalanego Logana. Kiedy w końcu ją zauważa, stwierdza, że ładnie pachnie i chciałby ją bliżej poznać, ale Jessica oświadcza, że ma chłopaka, który nakopałby mu do dupy. Wolvie przypiera ją do ściany i z uśmiechem pyta, co to za jeden, ale gdy słyszy nazwisko Cage'a, natychmiast się wycofuje. Jessica pyta, czy wie gdzie on jest, ale Logan odpowiada, ze nie ma pojęcia. Ona wścieka się i krzyczy, że jakiś agent okłamał ich i przysłał tutaj, a wtedy on każe jej się wynosić wrzeszcząc, że nie chce więcej słyszeć o S.H.I.E.L.D. i Hydrze. Jessica mówi, że jest jej przykro z powodu tego co się stało, ale to tylko denerwuje Logana, który przewraca stolik i przypiera ją do ściany, grożąc pazurami. Krzyczy, że nawet nie wie, o czym mówi i warczy na nią, ale równie nagle cofa pazury i opada na krzesło, chowając twarz w dłoniach. Mówi, że dość ma tych ciągłych mentalnych gwałtów i zmuszania, aby zrobił coś, czego nie chce, przez tych dobrych albo tych złych. Nie rozumie, dlaczego zawsze przytrafia się to jemu. Potem dodaje, że zwykle nie użala się nad sobą, ale teraz naprawdę ma doła. Wtedy zjawiają się Kat i Ben, a ten drugi mówi, że od początku podejrzewał, iż agent Mackenzie próbuje go wkręcić w jakąś akcję przeciwko Nickowi Fury. Logan dobrze wie, po co zostali tu przysłani - mieli do zdenerwować na tyle, żeby rzucił się w pościg za Furym i go zabił. Kat zaczyna się dopytywać, o co chodzi i czy może dostać wyłączność, ale Logan tylko warczy na nią i wychodzi. Od progu rzuca, że Cage jest jednym z czterech porządnych ludzi, jakich zna i Jessica na pewno go odnajdzie. Ona odwdzięcza się mówiąc, że to co się stało nie jest jego winą, a on od niechcenia stwierdza, że w Nowym Jorku niewiele jest miejsc, gdzie można ukryć rannego bohatera, więc znajdą go na pewno. W tym momencie, Ben doznaje olśnienia.

Nad ranem znowu są w mieście, a Ben prowadzi swoje towarzyszki do tajnego schronienia da rannych bohaterów, które zna oczywiście dzięki Murdockowi. Proponuje, że wejdzie pierwszy, ale Jessica wyrywa się do przodu i wbiega na schodu. W progu wita ją ostrze miecza należącego do Misty Knight, która jednak nie chce słuchać jej wyjaśnień, tylko każe wyjść. Danny, który właśnie się zjawił również każe jej odejść, powołując się na słowa Kapitana, który zabronił dopuszczać kogokolwiek do Luke'a. Jessica głośno protestuje podkreślając że jest jego dziewczyną, ale Danny odpowiada, że zna ją ledwie od kilku dni i nie może ryzykować. Ona mówi, że nosi jego dziecko, ale on wątpi nawet w to. Misty stwierdza jednak, że przemawia przez niego zmęczenie i każe Night Nurse przepuścić Jessikę. Ona szybko przebiega korytarzem, a gdy dociera do wskazanego pokoju i znajduje Cage'a całego i względnie zdrowego, oddycha z ulgą. To on pierwszy pyta, czy wszystko w porządku, a kiedy ona potwierdza ze łzami w oczach stwierdza, że kiedyś była twardsza. Jessica po raz pierwszy mówi mu prosto w oczy, jak bardzo go kocha i jak bardzo się martwiła, a on odpowiada tym samym. Luke pyta, czy Danny dobrze się nią opiekował, a ona bez wahania potwierdza. W tym momencie, pokój rozświetla rozbłysk hologramu. Nick Fury mówi, że jest niedaleko, ale nie może pojawić się osobiście, aby ich nie narażać. Chce tylko przeprosić za wszystko i wyrazić nadzieje, że ich życie będzie teraz spokojniejsze. Jessica każe mu zniknąć z ich życia, a on odpowiada, że właśnie to zamierza uczynić i żegna się mówiąc, że nigdy już go nie zobaczą.

Jonah Jameson uważnie przygląda się propozycji pierwszej strony, ujawniającej sekrety tajnej wojny, którą rozpętał Fury. Obraca kartkę i ogląda ją ze wszystkich stron, podczas gdy Robbie mówi, że jeśli to opublikują, równie dobrze mogą doprowadzić do wojny światowej. Kiedy gazeta trafia do kiosków, na pierwszej stronie jest jak zwykle Spider-Man.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Pulse #9

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.