Avalon » Serie komiksowe » The Punisher: War Zone » The Punisher: War Zone #4

The Punisher: War Zone #4

The Punisher: War Zone #4

"Closer to the Flame"

Postacie
Cytat

Frank: " The rate I've been going the past few weks, I might even get vacation this year."

Streszczenie

Jednym z profitów pracy jako Johnny Tower jest możliwość zdobywania informacji. Czasem podczas zwykłej rozmowy Frank słyszy informacje, którą później wykorzystuje. Tak też było i tym razem. Podczas kręgli Castle dowiedział się o otwarciu nowego laboratorium produkującego narkotyki w Queens. Postanowił swoją osobą uświetnić otwarcie wytwórni.

 

Mężczyźni wyładowują towar, gdy obok nich pojawia się Punisher. Są zbyt zaskoczeni, żeby zareagować. Po chwili wszyscy giną. Frank rzuca do ciężarówki i na rampę wyładunkową torby i oddala się. Gdy jest w bezpiecznej odległości, włącza detonator. Umieszczone w torbach ładunki eksplodują, zrównując laboratorium z ziemią.

 

Szpital. Lekarze zbierają się na konsylium przy łóżku niezidentyfikowanego mężczyzny, którego wczoraj znaleziono w rzece. Mówią, że to cud, iż przeżył. Podejrzewają, że jeśli wybudzi się ze śpiączki, to może mieć uszkodzony mózg. Sal jednak jest świadomy. Widzi i słyszy, choć zamiast lekarzy widzi trójkę osób odpowiedzialną za jego stan – Juliusa, Mickey'a i Johnny'ego. Nie wie jednak, kim są postacie, które wydaje się, że widzi. Nie wie, kim jest sam.

 

Rezydencja Carbone. Julius wzywa do siebie Mickey’a i Towera. Jak zwykle każe Frankowi odejść. Ten idzie do ogrodu. Czeka już tam na niego Rosalie.

 

Julius rozmawia z Mickey’em. Mówi, że lubi go i Johnny'ego. Będzie potrzebował tak lojalnych ludzi jak oni. Chce, aby byli oni jego osobistymi strażnikami. W tym czasie w ogrodzie Frank i Rosalie zaczynają się kochać.

 

Julius mówi, że Azjaci zaczynają im zagrażać. Zarówno tu, jak i w Europie. Dlatego jedynym wyjściem jest zjednoczenie się włoskich rodzin. Kiedy to się stanie, Mickey będzie miał w tym swój udział.

 

Po chwili Mickey znajduje Franka w ogrodzie. Ten otrzepuje się z liści.. Fondozzi mówi, że czuje się, jakby stał się częścią rodziny. Frank ma podobne odczucia, gdy patrzy za odchodzącą Rosalie.

 

Więzienie Ryker. Shotgun sprowadza przed swoje oblicze jednego z więźniów. Każe mu obejrzeć przyniesione fotografie i powiedzieć, czy kogoś nie rozpoznaje. Okazuje się, że tak. Na jednym ze zdjęć jest Frank Castle - mężczyzna, który spędził kiedyś czas w tym więzieniu.

 

Mickey rozmawia z Frankiem. Mówi mu o planowanym spotkaniu głów rodzin. Castle chce się dowiedzieć, gdzie ma do niego dojść. Fondozzi martwi się też, iż podczas rozmowy z Juliusem nie zaprzeczył, iż pochodzi z Sycylii. Martwi się, co się stanie, gdy ten odkryje, że jest Albańczykiem.

 

Więzienie. Z przesłuchiwanego przez Shotguna mężczyzny współwięźniowie za pomocą bicia dowiadują się, o kogo był wypytywany. Dowiadują się, że Punisher i Johnny Tower to jedna i ta sama osoba.

 

Szpital. Sal wstaje z łóżka. Chce się wydostać ze szpitala. Chce znaleźć tych, którzy próbowali go zabić i, najważniejsze, chce dowiedzieć się, kim jest.

 

Trwa zebranie głów rodzin z Ameryki. Julius informuje wszystkich, że mają się udać jutro na wyspę samolotami. Tam spotkają się z Europejczykami. Nagle jeden z mężczyzn wstaje i mówi Juliusowi, iż ma szczura w organizacji. I nie chodzi wcale o Sala. Zaprasza do pomieszczenia mężczyznę, który wszystko mu wyjaśni. Przez drzwi wchodzi Kingpin.

 

Punisher przez całą noc próbował dowiedzieć się czegoś więcej o zebraniu, jakie ma nastąpić. Po bezowocnej nocy wraca do mieszkania. Czekają tam na niego ludzie Carbone. Zaskakują Franka i pozbawiają go broni. Próbują wziąć go żywcem, używając pałek. Frank szarpie się i walczy. Wraz z otaczającymi go mężczyznami wpada do sąsiedniego pokoju przez ścianę. Widzi tam związanego i pobitego Mickey'a. Po chwili cios w głowę pozbawia go przytomności.

 

Frank budzi się w samochodzie. Ma przywiązane ręce do kierownicy. Na siedzeniu pasażera widzi tykającą bombę. Zegar pokazuje mniej niż dwadzieścia minut do detonacji. Castle nie może się uwolnić. Włącza więc samochód i jedzie do garażu, w którym pracował z Micro. Liczy, że ten go uwolni. Zegar pokazuje mniej niż trzy minuty do eksplozji. Frank nie może wjechać do zamkniętego garażu, zaczyna więc trąbić. Micro jednak nie wychodzi. Do eksplozji zostało pięćdziesiąt siedem sekund.

Autor: redevil

Galeria numeru

The Punisher: War Zone #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.