Avalon » Serie komiksowe » The Punisher: War Zone » The Punisher: War Zone #3

The Punisher: War Zone #3

The Punisher: War Zone #3

"The Frame"

Postacie
Cytat

Shotgun o nowej broni: "Stevie Wonder couldn't miss with this honey! Oh yeah!"

Streszczenie

Nikt nie wie, że to Punisher dokonał napadu i obrabował rodzinę Carbone. Dlatego też Frank wespół z Mickey'em mają za zadanie znaleźć winnych. Zaczynają od warsztatu samochodowego, gdzie przesłuchują Butchie'ego. Mężczyzna wcześniej pracował dla Sala Carbone i teraz jest podejrzanym. Butchie mówi, że nic nie wie, dlatego Frank używa perswazji. Łapie w ręce ogromną szlifierkę, a Fondozzi grozi mężczyźnie, że zaraz ogolą mu nią twarz. Frank zbliża szlifierkę tuż do jego twarzy. Mężczyzna wykrzykuje, że nic nie wie. Castle odkłada urządzenie i mówi do mężczyzny, iż mu wierzy.

 

Chwilę później w samochodzie Mickey pyta się Franka, co będą robić dalej. Ten odpowiada, że to, co trzeba. Rozbiją parę głów, zadadzą parę pytań. Ich działanie będzie wyglądać jakby zależało im na znalezieniu winnych napadu. Później zajmą się Salem.

 

Strzelnica. Shotgun wypróbowuje nową broń. Robi dużo hałasu i jest niezwykle skuteczna.

 

Bar. Sal rozmawia z ludźmi. Jest przekonany, że napadu dokonali Mickey i Tower. Każe sprawdzić Johnny'ego. Popytać się o jego przeszłość i powiązania.

 

Chwilę później Sal wychodzi z baru. Przed budynkiem, w samochodzie, siedzą Castle i Fondozzi. Zaczynają śledzić mężczyznę. Frank chce znaleźć na niego haka. Trafiają za nim do magazynu w Jersey. Widzą tam, jak rozmawia z jakimiś Azjatami. Mickey robi zdjęcia. Frank jest przekonany, że o tym spotkaniu Julius nic nie wie.

 

Później Castle przegląda zrobione zdjęcia. Żałuje, że nie ma Micro, który sprawdziłby, kim są mężczyźni. Ale Linus nie odbiera telefonu.

 

Castle zmuszony jest udać się na rekonesans sam. Jedzie do Jersey i łapie mężczyznę, który zamyka bramę wokół magazynu. Zakłada mu na głowę worek i przyduszając go każe mu powiedzieć, co jest w środku. Mężczyzna mówi o magazynie numer dziesięć. Frank idzie przyjrzeć się mu z bliska. Magazyn ma wielkość garażu i pełny jest koreańskich zabawek wypchanych kokainą. Punisher ponownie przydusza mężczyznę i mówi mu, że ma zwabić tu swojego szefa.

 

Rezydencja Carbone. Mickey i Johnny Tower zostali wezwani do szefa. Fondozzi wchodzi porozmawiać z nim, a Frank zostaje w ogrodzie. Podchodzi do niego Rosalie. Oboje flirtują, po czym Frank całuje kobietę.

 

Mickey rozmawia z Juliusem. Ten domyśla się, że ma "kreta" w rodzinie. Wtedy Mickey mówi mu, że to Sal. Na dowód pokazuje zdjęcia z poprzedniej nocy. Julius mówi, że to za mało. Wtedy razem z Frankiem zawożą go do magazynu. Oprócz prochów są tam także zakneblowani mężczyźni. Po zdjęciu więzów jeden z nich przyznaje, że mają umowę z Salem. Oni sprowadzają narkotyki z Marsylii, a on jest ich bankiem. Mickey podsuwa pomysł, że może sobie na to pozwolić dzięki pieniądzom ze skoku, który w rzeczywistości dokonał Castle. Na dowód pokazuje "znalezioną" torbę pełną pieniędzy. Julius wścieka się widząc te dowody zdrady brata. Odkneblowany Azjata chce powiedzieć, że ma umowę z Frankiem i że to nie tak miało być, ale szybki sierpowy Castle'a pozbawia go przytomności. Julius wydaje rozkaz zabicia Sala.

 

Wieczór. Sal wychodzi z baru w towarzystwie dwóch ochroniarzy. Gdy przechodzą obok ciemnego zaułka, ktoś wciąga do niego Sala. Ochroniarze wchodzą za nim. Po chwili padają nieprzytomni, gdy Frank roztrzaskuje im nosy uderzając ich głowami w mur. W tym czasie Mickey trzyma Sala i wstrzykuje mu środek nasenny.

 

Zabierają mężczyznę na przejażdżkę poza miasto. W czasie jazdy Sal budzi się, po czym wyskakuje z samochodu i zaczyna uciekać. Castle goni go. Nagle Sal wbiega na zamarznięte jezioro. Po kilku krokach pęka pod nim lód. Mężczyzna wpada pod wodę. Frank biegnie tam, gdzie spodziewa się znaleźć zwłoki, gdy zajmie się nimi prąd. Mickey biegnie po aparat. Po chwili Castle znajduje zwłoki unoszące się tuż pod taflą lodu. Mickey robi zdjęcie. Punisher chciałby mieć pewność, że ten nie żyje, ale nie ma jak tego zrobić. Po chwili obaj wracają do Jersey.

 

Cztery godziny później dwoje rybaków znajduje ciało Sala. Wzywają karetkę, bo mężczyzna żyje, mimo odmrożeń i hipotermii. Jeden z rybaków mówi, że mężczyzna ma niezwykłą wolę życia. Widocznie ma cel, aby żyć.

 

Rezydencja Carbone. Rosalie przymierza kolejne suknie na swój ślub. Żałuje, że równie łatwo nie można wybrać pana młodego. Julius mówi jej, że będzie piękną panną młodą, a zdjęcie ze ślubu będzie stało na honorowym miejscu na kominku. Tuż obok innych zdjęć upamiętniających najwspanialsze chwile rodziny. Jedno ze zdjęć, ułożone z tyłu, przedstawia unoszącego się pod lodem Sala.

Autor: redevil

Galeria numeru

The Punisher: War Zone #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.