Avalon » Serie komiksowe » The Punisher: War Zone » The Punisher: War Zone #1

The Punisher: War Zone #1

The Punisher: War Zone #1

"Only the Dead Know Brooklyn"

Postacie
Cytat

Castle do Micro: "Good thing we set up here in Brooklyn, places us closer to the action."

Streszczenie

Brooklyn. Punisher umówił się ze swoim informatorem, ale sytuacja wymknęła się spod kontroli. Naćpany bandzior trzyma jako zakładniczkę policjantkę. Jej partner leży na podłodze w kałuży krwi. Napastnik strzela do Franka. Kula trafia go w klatkę piersiową i zatrzymuje się na kamizelce. Castle odpowiada ogniem. Mężczyzna pada ranny. Naciska jeszcze bezwiednie spust broni. Zbłąkane pociski omal nie trafiają w dwójkę przyglądających się wszystkiemu dzieciaków. Punisher podchodzi do mężczyzny, ten błaga o litość. Twierdzi, że ma dla niego informacje. Castle nie jest zainteresowany. Wpakowuje w niego cały magazynek uzi. Ma zamiar odejść, kiedy policjantka wyciąga broń i karze mu się zatrzymać. Grozi użyciem broni. Frank spokojnie odwraca się od niej i wychodzi. Mówi, że jeśli musi, niech strzela. Kobieta opuszcza broń.

 

Kryjówka Franka. Micro ogląda telewizję, w której przedstawiają niedawne wydarzenia. Sprawa wyglądała źle. Micro pyta, czy nie mógł zabić mężczyzny na zewnątrz budynku. Frank zaprzecza. Nie było na to czasu. Cieszy się, że przenieśli się do Brooklynu. Ma teraz bliżej do "pracy". Mówi, że jeszcze stare informacje uzyskane od informatora, którego dziś zabił, pozwolą mu wejść do rodziny Carbone.

Micro martwi się o Franka, Zaleca mu więcej snu. Zbyt dużo walczy. Frank odcina mu się i Micro poirytowany wychodzi. Frank zauważył, iż ten wychodzi kilka razy w ciągu miesiąca. Postanawia go śledzić. Micro zachowuje się tak, jakby chciał zgubić ogon, ale Castle jest zbyt dobry, żeby odniosło to pożądany efekt. Micro dokleja sobie nawet sztuczną brodę i wchodzi do budynku. Castle obserwuje wszystko z dachu naprzeciwko. Widzi jak Micro rozmawia z jakimś mężczyzną.

Kryjówka. Micro wraca. Frank od razu przechodzi do rzeczy. Mówi mu, że go śledził. Chce się dowiedzieć, z kim rozmawiał. Linus jest wściekły, że Castle go szpiegował. Wykrzykuje, że to był jego psychiatra. Rozmawiał o swoim synu, bo wciąż za nim tęskni i nie może poradzić sobie z żalem. Franka interesuje tylko jedno. Pyta się Microchipa, czy mówił coś o nim. Lieberman jest urażony, że po tylu latach Castle wciąż mu nie ufa. Mówi, że ma dość i wychodzi.

Frank jest wściekły. Zdaje sobie sprawę, że zranił mężczyznę. Ale liczy, że to przywróci mu motywację do walki.

 

Kolumbia. Ranny mężczyzna opowiada swojemu przełożonemu o wydarzeniach, jakie miały niedawno miejsce. Eskortowali mężczyznę. Byli uzbrojeni i wydawali się przygotowani na każdą ewentualność. Ale nagle rozpętało się piekło. Wszyscy żołnierze z wyjątkiem niego zginęli. A sprawcą był tylko jeden mężczyzna. Generał mówi, że nie wierzy w taką wymówkę. Jeden człowiek nie może zabić stu najlepszych komandosów. Nagle słychać głos mówiący, że może, jeśli nazywa się Shotgun. W tej samej chwili mężczyźni padają martwi skoszeni serią z karabinu.

 

Kryjówka. Frank budzi się i woła Micro. Okazuje się, że tego nie ma.

Chinatown. Z pozoru zwykła restauracja jest bankiem dla kasyn triady. Przez drzwi wbiega zamaskowana i uzbrojona grupa mężczyzn. Szybko kradną pieniądze i uciekają do zaparkowanego samochodu. Gdy tam dobiegają okazuje się, że ich kierowca nie żyje. Nagle na aucie pojawia się Punisher. Trzyma w dłoniach karabiny. Po chwili mężczyźni, za wyjątkiem jednego, są martwi.

 

Kryjówka. Mężczyzna, który przeżył strzelaninę wisi przykuty łańcuchem do góry nogami. Nazywa się Mickey Fondozzi. Frank chce,a by ten wprowadził go do rodziny Carbone, jako swojego kuzyna. Mężczyzna odmawia. Castle włącza palnik i staje za plecami Mickey'a. Po chwili w magazynie rozlega się jego przeraźliwy krzyk. Mówi, że powie wszystko, co Castle będzie chciał. Okazuje się, że Frank przyłożył mu do pleców zimnego loda na patyku. Cały ból był fikcją, zrodzoną w zastraszonym umyśle mężczyzny. Castle daje mu numer telefonu i puszcza wolno.

Fondozzi wraca do domu. Odbiera dzwoniący telefon. Jego szef, Andy Calabrese mówi, że wczorajszej nocy zginęła czwórka mężczyzn. Mieli przeprowadzić napad. Pyta się Mickey'a, czy wie coś na ten temat. Ten kłamie, że wczoraj nie było go w mieście. Calabrese wierzy w to bez zastrzeżeń. Pyta się Mickey'a, czy zna kogoś, kogo mogą przyjąć do rodziny. Ten mówi, że tak.

Bar w Brooklynie. Mickey na spotkanie z panem Carbone przyprowadza nowego człowieka. To Punisher. Przedstawia go jako Johnny'ego Towera.

Autor: redevil

Galeria numeru

The Punisher: War Zone #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.