Avalon » Serie komiksowe » The Punisher vol. 3 » The Punisher vol. 3 #12

The Punisher vol. 3 #12

The Punisher vol. 3 #12

"Go Frank Go"

Postacie
Cytat

Frank do mamuśki Gnucci: "You're a monster and I'm killing you. It's not complicated."

Streszczenie

Mamuśka siedzi bezradna na krześle. Frank polewa cały dom benzyną. Nie wystarczy mu jej zabić. Chce, żeby nie było śladu po rodzinie Gnucci. Kobieta jest przerażona i wściekła. Wykrzykuje do Punishera, że sam nie jest lepszy. Mówi mu, że jest wariatem i mordercą i, że nie jest lepszy od tych, których zabija. Ten spokojnie wychodzi z domu. Gdy staje w bezpiecznej odległości rzuca granat. Cały dom spowija ogień. Gnucci nie poddaje się. Wyskakuje przez okno. Jest przepełniona wściekłością. Spada tuż obok Castle'a i zaczyna gryźć nogawkę jego spodni. Frank kopie ją z powrotem w ogień.

Nadbiegają Soap i Molly. Słyszą przedśmiertny krzyk mamuśki i widzą płonący dom. Skoro Frank zabił kobietę oznacza to, że ich plan spalił na panewce - już nie będą mogli jednocześnie aresztować Punishera i Gnucci. Soap jest wściekły na von Richthofen - w końcu to był jej plan. Za ich plecami pojawia się Frank. Chce informacji na temat trójki mścicieli. W zamian oferuje zdjęcia, które znalazł w sejfie. Te same, za pomocą których Gnucci szantażowała burmistrza i komisarza.


Chwilę później przybywa policja i straż. Punisher zdążył zniknąć. Molly i Marty oglądają otrzymane zdjęcia. Jest na nich burmistrz i komisarz w niedwuznacznej sytuacji. Policjanci są zadowoleni.

Miesiąc później. Joan wychodzi na korytarz. Myślała, że wrócił Frank. Zastaje tam jednak tylko Dave'a. Chłopak wciąż ma twarz w bandażach. To jego nowy styl. Bardziej oryginalny niż kolczyki. Po chwili dołącza do nich pan Bumpo. Zauważają otwarte drzwi do mieszkania w którym mieszkał Castle. Wchodzą do środka. W jednym z pokoi znajdują prezent jaki Castle im zostawił - część pieniądzy, które zabrał z sejfu Gnucci. Dla Joan zostawił ponadto karteczkę z wiadomością: "Po prostu wyjedź". Te słowa sprawiły kobiecie większą przyjemność niż pieniądze. Z zewnątrz budynku Frank słyszy ich szczęśliwe śmiechy. To był jego sposób na odwdzięczenie się im za pomoc.

Biuro komisarza Soapa. Marty czyta otrzymaną kartkę pocztową. Dostał ją od Molly, która przebywa na wakacjach. Nie ma zamiaru jeszcze wrócić. Soap każe sekretarce poinformować sztab wyborczy von Richthofen, że ich szefowa przekłada spotkanie.Zapala cygaro i wychodzi na balkon. Cieszy się panoramą miasta, które kocha. Miasta pełnego możliwości, w którym taki frajer jak on dostał się na szczyt. Humoru nie psuje mu nawet ptak, który załatwia się na jego głowę.

Punisher wciąż próbuje znaleźć trójkę mścicieli. Elite nie zabił nikogo więcej w swojej dzielnicy. Mr. Payback nie obrobił żadnego banku, ani nie zabił nikogo na Wall Street. Teraz Frank przemierza harlem w poszukiwaniu trzeciego zabójcy.

Castle kieruje swoje kroki do kościoła. To tam spowiadały się wszystkie ofiary. Gdy wchodzi do budynku słyszy głosy mężczyzn. Udaje się do zakrystii, gdzie przy stole rozmawia cała trójka szukanych przez niego "mścicieli". Ci na widok Punishera cieszą się. Wiedzieli, że w końcu przybędzie. Chcą, żeby ich prowadził. Frank jest zaskoczony. Mówi do Redondo, że jest chory. Elite'owi, że jest faszystą, a Paybackowi, że podczas strzelaniny w biurowcu zabił sprzątaczkę, gdy jedna z kul przebiła się przez ścianę. Oprócz niej podczas innych akcji zabił jeszcze trzy niewinne osoby. Nie ma zamiaru nimi przewodzić. Ma inne plany. Odbezpiecza broń i otwiera ogień w ich kierunku.

Autor: redevil

Galeria numeru

The Punisher vol. 3 #12 The Punisher vol. 3 #12 The Punisher vol. 3 #12

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.