Avalon » Serie komiksowe » The Punisher vol. 3 » The Punisher vol. 3 #10

The Punisher vol. 3 #10

The Punisher vol. 3 #10

"Clutton for Punishment"

Postacie
Cytat

Russian: "Do you know I am founding member of Daredevil Man Without Fear fan club of Smolensk?"

Streszczenie

Castle słysząc pukanie otwiera drzwi. Sądzi, iż to Joan wróciła jeszcze porozmawiać. Szybko uświadamia sobie pomyłkę, gdy pięść Ruska rozkwasza mu nos. Cios powala Punishera na ziemię. Napastnik wbija mu kopniakiem twarz w podłogę, następnie podnosi go za pasek i uderza jego głową w drzwi, świetnie się przy tym bawi.

W domu Gnucci mężczyzna przynosi mamuśce telefon. Wchodząc do jej pokoju widzi, jak ta za pomocą automatów nakłada sobie makijaż i perukę. Dzwoni burmistrz. Mamuśka mówi mu, że oczekuje jego współpracy. W jednym z budynków dojdzie do prawdziwej wojny. Mężczyzna ma dopilnować, żeby policja zostawiła tę sprawę w spokoju. Przypomina burmistrzowi o kompromitujących materiałach, jakie ma
na niego. Karze swojemu oprychowi odejść i wziąć telefon.

W mieszkaniu Frank wciąż obrywa. Ruski rzuca nim o ścianę, po czym kopie w żebra. Chce skoczyć mu na klatkę piersiową, ale Punisher wystawia nogę i Russian dostaje kopniaka między nogi. Nie widać, aby odczuł z tego powodu jakikolwiek ból. Cieszy się, że Frank wciąż nie daje za wygraną. Pomaga mu nawet podnieść się z podłogi. Frank chwieje się na nogach i kładzie ręce na krześle. Po chwili uderza nim Ruska, ale ten tylko się śmieje. Taki cios nie zrobił na nim żadnego wrażenia. Odchodzi do innego pomieszczenia, by po chwili wrócić z wyrwaną właśnie muszlą klozetową. Uderza nią Franka prosto w głowę.

Samochód pod rezydencją Gnucci. Soap płacze nad swoim losem. Mówi  o sobie, że jest w stanie zepsuć każdą sprawę, za jaką się weźmie. Przeczuwa, że ta też będzie miała taki koniec. Boi się, że z powodu zawalenia tej sprawy wyrzucą go z policji, albo zamkną w więzieniu. Na dodatek ma za partnerkę lesbijkę, która nigdy się w nim nie zakocha. Molly każe mu się zamknąć. Mówi, że faktycznie może mieć pewność, że nigdy się w nim nie zakocha i, że jest frajerem. Właściwie oboje są. Dodaje, że ich przełożeni sprawili, że dostali taki przydział, więc muszą z tym żyć. Soap dzięki jej stanowczości uspokaja się.

Frank leży na podłodze. Russian rzuca w niego muszlą, ale nie trafia. Castle ma jeszcze tyle sił, żeby zrobić unik. Wyciąga nóż z buta i wbija go w brzuch przeciwnika. Ruski nie robi sobie nic z tej rany.

W międzyczasie Elite wykańcza właśnie swoją kolejną ofiarę. Tym razem jest do diler. Ktoś obserwuje go bacznie z zaparkowanego samochodu.

Ruski wkłada głowę Franka do lodówki i uderza w nią drzwiczkami. Na tyle silnie, że te urywają się. Castle jest wciąż przytomny.

Okazuje się, że to Payback obserwował Elite'a. Każe mu wsiadać do wozu. Łączy ich wspólny cel - robienie tego, co policja boi się, albo nie chce zrobić. Mężczyzna wsiada do wozu. Payback ma zamiar znaleźć jeszcze mężczyznę odpowiedzialnego za zabójstwa w hiszpańskim harlemie, a później Punishera.

Ruski dalej pomysłowo wykorzystuje wyposażenie kuchni. Właśnie uderza głową Castle'a w kuchenkę. Ten korzystając z chwili oddechu podpala jeden z palników. Ruski pięścią celuje w jego głowę, Frank uchyla się i dłoń napastnika trafia w ogień. W końcu Ruski odczuł ból. Frank zapamiętuje, że ten nie lubi ciepła.

Elite i Payback siedzą w samochodzie. Obserwują ulicę licząc, iż zauważa tajemniczego zabójcę. Nagle z kościoła wychodzi mężczyzna z raną klatki piersiowej. Broczy krwią i woła o pomoc. Za nim wybiega ojciec Redondo z siekierą w dłoni. Mężczyźni znaleźli tego, kogo szukali. Elite strzela do ofiary. Redondo przedstawia się jako Holy. Elite i Payback przedstawiają mu swój plan. Chcą połączyć swoje siły i dołączyć do Punishera. Zawiązują, kierowany wspólnym celem, sojusz.

Ruski ogłasza koniec pierwszej rundy. Dalej świetnie się bawi. Frank leży na podłodze. Kątem oka dostrzega leżący pod lodówką pistolet. Zaczyna czołgać się w jego kierunku, jednak Ruski zauważa to. Dopada do niego w chwili, gdy Frank sięga po broń. Zabiera mu ją, po czym łamie rewolwer w swoich mocarnych dłoniach. Z uśmiechem ogłasza początek rundy drugiej.

Autor: redevil

Galeria numeru

The Punisher vol. 3 #10 The Punisher vol. 3 #10 The Punisher vol. 3 #10

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.