Avalon » Serie komiksowe » The Punisher vol. 3 » The Punisher vol. 3 #9

The Punisher vol. 3 #9

The Punisher vol. 3 #9

"From Russia With Love"

Postacie
Cytat

Russian: "... Is he like mighty Thor? I am fan of mighty Thor. He has a big hammer, he seems like good communist."

Streszczenie

Minęły trzy tygodnie. Mamuśka Gnucci rozmawia przez telefon z szefami innych rodzin. Prosi ich o pomoc w zabiciu Punishera. Ci odmawiają. Zbyt się go boją. Gnucci wścieka się. Lecz szybko poprawia się jej humor, kiedy okazuje się, że przybył Ruski.

Frank pakuje resztę broni. Przenosi ją do magazynu, którego używał w czasach, gdy działał razem z Micro. Chce wynieść się z bloku i nigdy nie wracać. Wychodząc z mieszkania spotyka pana Bumpo. Mężczyzna wyszedł już ze szpitala. Właśnie wraca do domu z pięcioma wielkimi pizzami. Mówi, że musi ćwiczyć dlatego sam poszedł po jedzenie. Okazuje się także, że wie kim jest Castle. Ten domyśla się skąd mężczyzna ma taką wiedzę.

Gnucci rozmawia z Ruskim. Ten tłumaczy, dlaczego przybył dopiero po trzech tygodniach. Wsiadł od razu w samolot, ale w drodze przypomniał sobie, że jest poszukiwany w USA. Wtedy otworzył wyjście ewakuacyjne w lecącym nad Kanadą samolocie. Gdy samolot spadł Ruski uderzył się w głowę i chwilowo stracił pamięć. Gdy ta wróciła przybył od razu. Mamuśka pokazuje mu zdjęcie celu. Chce, aby zabił Punishera. Dostanie za to dziesięć milionów dolarów. Ruski jest zadowolony. Mamuśka przydziela mu dwóch ludzi, którzy zawiozą go w miejsce, gdzie mieszka Punisher. Mężczyźni nie są tym zachwyceni. Każdy kto tam pojechał już nie wracał. Ruski obejmuje mężczyznę swoim potężnym ramieniem i każe mu się uspokoić. On będzie zabijał, oni mają go tam tylko zawieźć. Okazuje się, że jego chwyt był zbyt mocny i mężczyzna zmarł.

Cstle rozmawia z Dave'm. Chłopak ma wciąż całą twarz w bandażach. Frank nie może tego zrozumieć. Nie powiedział nic, gdy oprychy wyrywały mu po kolei wszystkie kolczyki, a od razu wygadał wszystko panu Bumpo. Ale to już nie ma znaczenia. Castle nie chce ich więcej narażać dlatego się wyprowadza. Prosi także Dave'a, aby nie mówił o nim nikomu więcej.

Molly i Martin siedzą w samochodzie obserwując dom Gnucci. Wyjeżdża z niego samochód. Pasażerem jest Ruski. Von Richthofen robi mu ukradkiem zdjęcie, żeby dowiedzieć się kim on jest.

Reportaż telewizyjny. Tematem jest nowa fala mścicieli, która ogarnęła Nowy Jork. Mowa o Elite, Mr. Paybacku i tajemniczym zabójcy z hiszpańskiego harlemu. Przypadek sprawia, że cała trójka ogląda program. Wszyscy wpadają na pewien pomysł. Frank także ogląda program. To pierwszy raz, kiedy usłyszał o tych "pogromcach".

Bar. Molly przynosi wywołane zdjęcie i kartotekę Ruska. Mężczyzna jest niezwykle niebezpieczny. Ma kartoteki w policji, DEA, a nawet w CIA i Interpolu. Pierwszy raz pojawił się w Afganistanie w czasie wojny w latach osiemdziesiątych. Nie był żołnierzem. Pojechał tam na urlop. Później pojawiał się w każdym regionie ogarniętym wojną - w Libanie, Iraku, Rwandzie czy Czeczeni. Pracował także dla każdego kto mu płacił - dla Yakuzy, czy mafii. On po prostu kocha walczyć i zabijać.

Molly domyśla się, że jest tu teraz, żeby zabić Punishera. Kobieta mówi, że mają dwa wyjścia. Pierwsze to powiadomić przełożonych. Ci wezwą oddziały specjalne i będą na niego polować. Niestety ich sprawa przy tym straci na znaczeniu i zostanie najprawdopodobniej zawieszona. Drugi sposób to zostawić Ruskiego jedynej osobie, która może go pokonać - Punisherowi. A wtedy oni aresztują każdego, kto przeżył. Soap nie wydaje się być przekonany do tego planu.

Mieszkanie Franka. Joan przychodzi upewnić się, że słyszała prawdę, iż ten ich opuszcza. Frank potwierdza. Kobieta pyta się o powód. Mówi, że nie czuje się zagrożona, gdy on mieszka obok. Właściwie to nigdy w życiu nie czuła się bezpieczniej. Dodaje, że nie lubi tego miejsca, tego miasta. Chciałaby wyjechać. Mieć mały domek na wsi i psa. Frank mówi, że powinna wyjechać, jeśli tego chce. Zwraca się do niej słowami : "Po prostu wyjedź.". Joan mówi, że jest zbyt przerażona. Pyta się Franka dlaczego on nie wyjedzie. Mężczyzna mówi, że lubi to miasto.

Przed budynkiem pojawia się Russian.

Autor: redevil

Galeria numeru

The Punisher vol. 3 #9 The Punisher vol. 3 #9 The Punisher vol. 3 #9

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.