Avalon » Serie komiksowe » The Punisher vol. 3 » The Punisher vol. 3 #2

The Punisher vol. 3 #2

The Punisher vol. 3 #2

"Badaboom, Badabing"

Postacie
Cytat

Castle wpychając mężczyznę pod nadjeżdżający pociąg: "If you're too close to shoot, I reckon you're too close period. But I do have one favorite. Splat-Fu."

Streszczenie

Wieść o powrocie Franka już się rozniosła.

Komisariat. Rodzina Gnucci przyciska burmistrza, aby złapał Punishera. Szantażuje go zdjęciami jakie mu zrobiono, podczas wizyty w Las Vegas. Ten bez możliwości odmowy zgadza się na żądania przestępców. Wie, że żaden porządny policjant nie będzie ścigał Punishera. Wpada na pomysł, żeby przydzielić sprawę detektywowi Soap'owi.

Mała Italia. Bar. Joe Malizia siedzi przy stoliku z trzema mężczyznami. To zabójcy do wynajęcia. Dostają zadanie - zabić Punishera. Przy sąsiednim stoliku, ubrany w niebieską czapkę siedzi Castle i przysłuchuje się rozmowie. Jako przykrywka służy mu jedząca z nim posiłek kobieta. Gdy mężczyźni, po otrzymaniu zaliczki, wychodzą Frank podążą za nimi. Wcześniej płaci kobiecie. Prostytutka jest zadowolona, iż zarobiła dwieście dolarów jedynie za zjedzenie obiadu. Frank dodaje, iż także za milczenie. Kobieta rozpoznaje go.

Komisariat. Burmistrz rozmawia z Soap'em. Przypomina jego ostatnia sprawę. Miał aresztować przestępcę, ale sędzia tuż przed podpisaniem nakazu doznał zawału serca. Zanim udało się znaleźć innego sędziego przestępca zdążył uciec za granicę. Taki pech towarzyszy detektywowi od początku służby. Ale, jak mówi, burmistrz, teraz to się zmieni. Przydziela mu sprawę schwytania Punishera. Ten nie jest zadowolony. Policjanci lubią Castle'a, gdyż ten zaoszczędza im pracy. Ale nie ma wyboru. Soap staje się częścią grupy specjalnej powołanej do schwytania Franka. Reszta zespołu czeka na miejscu przestępstwa. Martin dostaje także biuro dosłownie zawalone aktami na temat działalności Punishera. Staje się pośmiewiskiem komisariatu.

Castle śledzi jednego z wynajętych zbirów, który wsiada do swojego auta. Jest on typowym kowbojem i jak niesie fama jest tak szybki, że uchylił się od lecącej kuli. Castle podchodzi do wozu i nie ryzykując wystrzeliwuje w niego cały magazynek. Z kieszeni martwego mężczyzny zabiera wypłaconą mu zaliczkę.

Drugi ze zbirów kieruje się do stacji metra. Ten zabójca jest ekspertem od walki wręcz. Castle zna także kilka sztuczek. Gdy nadjeżdża pociąg metra jednym klepnięciem zrzuca nic nie podejrzewającego mężczyznę na tory.

Trzeci mężczyzna jest byłym komandosem. Brał nawet udział w wojnie w Zatoce Perskiej. Ale to mu w niczym nie pomaga, gdy Castle potrąca go dwukrotnie samochodem.

Chodnik pod Empire State Building. Martin ogląda miejsce przestępstwa. Na asfalcie widać narysowane kredą miejsce gdzie spadło ciało Carlo Gnucci'ego. Do Soapa podchodzi mężczyzna. To Buddy Plug druga połowa grupy specjalnej. Martin mówi, że ta sprawa, która dostali jest nierozwiązywalna. On dostał ją bo jest najgorszy w swoim posterunku, a żaden inny policjant nie chce zobaczyć Castle'a za kratkami. Zgaduje, że jest to pierwszy przydział Buddy'ego. Ten potwierdza. Soap cieszy się tylko z jednego, że gorzej już być nie może. Wtedy okazuje się, że Plug nie jest policjantem, a psychologiem behawiorystą.

Frank otwiera drzwi mieszkania. Za nimi stoi Joan z ciasteczkami. Częstuje nimi Castle'a. Ten przyjmuje je z mieszanymi uczuciami. Po domowym posiłku Punisher wyrusza na łowy. Wychodząc mija swoich sąsiadów. Pan Bumpo odbiera zamówione cztery ogromne pizze, Dave jak zwykle poprawia Franka mówiąc, o sobie dziarany Dave.

Joe Malizia z jeszcze jednym mężczyzną siedzi w samochodzie na opuszczonym parkingu. Wygląda przez szybę czekając na wynajętych zabójców. Marudzi, że jeszcze ich nie ma. W tym momencie przy szyi jego towarzysza pojawia się nóż. Po chwili na miejscu kierowcy zasiada Punisher. Malizia przestaje mówić, odwraca się w stronę kolegi i widzi Castle'a. Nie ma szczęśliwej miny. Frank rusza i każe mu dzwonić do szefowej. Gdy kobieta odzywa się Frank mówi jej, że idzie po nią. Dzwoni, żeby zdążyła się przygotować. Przypomina jej, że zabił jej synów, a teraz ma jej prawą rękę - Malizie. Rozpędza samochód do osiemdziesięciu mil na godzinę i nie przerywając rozmowy każe mężczyźnie wyskoczyć z samochodu. Ponagla go pistoletem. Ten nie mając wyboru "wysiada". Frank upewnia się, że mamuśka wszystko słyszała, po czym rozłącza się. Malizia co dziwne przeżywa upadek, ale nie ma sił by uciec przed nadjeżdżającą ciężarówką.

Kościół. Do spowiedzi przychodzi czarny gangster. Niedbale wspomina o zabójstwie kilku osób i prosi o rozgrzeszenie. Spowiadający go ksiądz denerwuje się słysząc prośbę mężczyzny. Otwiera konfesjonał i uderza go trzymaną w ręku siekierą. Później robi to jeszcze kilka razy. Gdy atak szału mija pada na kolana i prosi Boga o wybaczenie, bo zabił kolejny raz.

Autor: redevil

Galeria numeru

The Punisher vol. 3 #2 The Punisher vol. 3 #2 The Punisher vol. 3 #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.