Avalon » Serie komiksowe » The Punisher vol. 3 » The Punisher vol. 3 #8

The Punisher vol. 3 #8

The Punisher vol. 3 #8

"Desperate Measures"

Postacie
Cytat

Joan: "Why do you kill them?"
Frank: "Uhh...?"
Joan: "Bad people I mean."
Frank: "I hate them."

Streszczenie

Castle leży w łóżku. Ma w sobie sześć kul i krwawi. Czuwa przy nim Joan. Pyta się Franka dlaczego ten zabija oprychów. W odpowiedzi słyszy, iż Castle po prostu ich nienawidzi.

Mamuśka Gnucci rozmawia ze swoimi zbirami. Ci informują, że jeszcze nie znaleźli Punishera, ale mają kogoś, kto wie gdzie on jest. Mężczyźni przywiązali Dave'a do krzesła i mają zamiar użyć kombinerek na jego kolczykach. Mamuśka każe jednemu z doglądających ją ludzi połączyć się z Ruskim.

Bar. Soap opowiada Molly o swoim pierwszym aresztowaniu. Nie wypadło dobrze. Skończyło się na tym, iż został przykuty do martwej owcy, a sprawcy odjechali jego radiowozem. Marty jest nie w humorze. Mówi, że sprawa Punishera to kolejny dowód, iż nic w jego życiu się nie udaje. Molly pociesza go mówiąc, że ta sprawa jeszcze się nie skończyła. Punisher w końcu załatwi mamuśkę, a oni zrobią resztę. Zamawiają kolejną kolejkę. Barman przystawia się do von Richthofen, ta jednak odprawia go z kwitkiem. Mówi, że mężczyzna nie jest w jej typie. Soap uśmiecha się.

Pokój Castle. Joan mówi, że ktoś krzywdzi Dave'a. Frank prosi ją, aby pomogła mu wstać. Podpierając się na kobiecie podchodzi do drzwi mieszkania Dave'a. W środku mężczyźni wyrywają chłopakowi z twarzy jego kolczyki. Jeden po drugim. Castle puka i wyciąga nóż. Gdy jeden z bandziorów uchyla drzwi Frank wbija mu nóż w serce. Oboje padają. Oprych jest martwy, a Castle wycieńczony. Drugi z bandziorów wyciąga pistolet i odwraca się w kierunku źródła hałasu. Castle wyciąga nóż z ofiary i kieruje go w stronę mężczyzny. Ostrze wystrzeliwuje i trafia tamtego w serce zabijając go. Joan z przerażeniem patrzy na twarz Dave'a z której zniknęły wszystkie kolczyki.

Bar. Molly i Soap ciągle rozmawiają i piją. Kobieta mówi mu, że została porucznikiem w tak młodym wieku dzięki ciężkiej pracy. Po prostu była lepsza od ludzi wokół. Soap, lekko podchmielony, uderza do Molly. Ta ukróca to szybko mówiąc, iż jest lesbijką. Oboje udają, że sytuacja nie miała miejsca.

Mężczyzna skończył właśnie szyć Dave'a. Jest lekarzem, alkoholikiem, który szyje ludzi bez zbędnych pytań. Castle znalazł jego numer w portfelu zbira, którego zabił. Frank ma szczęście. Sześć pocisków wyhamowało na kamizelce. Ma złamane żebra, przebite płuco i stracił dużo krwi. Ale żyje. Teraz jego kolej na operację. Nie chce żadnych środków znieczulających. Wkłada tylko sobie między zęby nabój. Przed oczami pojawiają mu się wydarzenia kilku ostatnich dni. Dla takich chwil warto żyć. Operacja dobiega końca. Lekarz dostaje swoją dolę i odchodzi. Frank ma szansę na przeżycie pod warunkiem, iż się nie wykrwawi. Wszystko wyjaśni się w przeciągu doby. Castle karze Joan przeprowadzić Dave'a do siebie, gdy ten odzyska przytomność. Mówi jej, żeby mówiła mu po imieniu. Kobieta z uśmiechem zgadza się.

Kazachstan. Doborowa jednostka komandosów obserwuje dom Ruska. Po chwili atakują. Po chwilowej ciszy słychać tylko pełne przerażenia krzyki komandosów i śmiech ich niedoszłej ofiary. W ciągu kilku chwil jest po wszystkim. Ocalał tylko jeden mężczyzna, który z płaczem, nago i karabinem owiniętym wokół szyi ucieka z budynku.

Po chwili odbiera telefon Dzwoni Gnucci. Mężczyzna obiecuje przybyć jak najszybciej.

Autor: redevil

Galeria numeru

The Punisher vol. 3 #8 The Punisher vol. 3 #8 The Punisher vol. 3 #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.